Page 138 of 320 FirstFirst ... 3888128136137138139140148188238 ... LastLast
Results 2,056 to 2,070 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #2056
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Стара Загора
    Posts
    13

    Default

    Здравейте отново колеги,алфата я взех (Варненската 156-ца ) обаче,вчера като се прибрах в Стара Загора ,колата започна да прави проблем-не може да държи оборотите....пада до около 500 след това се изфорсира до около 1500 и после пак пада на 500,мисълта ми е...дали може това да е от горивото,прави го както на газ,така и на бензин...ама на бензиностанцията ми наляха 40 л газ в 35 литрова бутилка,като даже не даде сигнал че бутилката е пълна!!! :Д Иначе докато бях във Варна (преди да заредя колата) с колата нямаше никакви проблеми,карах я на диагностика и датчика и изчистиха грешка на ламбда сондата! Абе,аз пак ше я закарам на диагностика тука в Стара Загора и да видим дали нещо ще трябва да се смени...ама що ли ми се струва,че е от горивото?! Бензина го сипах от същата бензиностанция с прословутата газ! :Д

  2. #2057
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Възможно ама едва ли, клатенето на обороти е широко обсъждано.Теми бол.Свещи, кабели, дебитомер, стъпково моторче, спукани маркучета преди и след дросела/две са излизат от един тройник над 4 цилиндър/както и напукан въздуховод след дебитомера....обикновенно трудно откриваем проблем.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #2058
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Стара Загора
    Posts
    13

    Default

    Ясно,еми...ще я закарам да я видят и дано лесно да открият проблема!

  4. #2059
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Стара Загора
    Posts
    13

    Default

    Значи,днес сложих газ и бензин на ОМВ....няма такова форсиране,не падат оборотите и...явно верно е било от горивото.Както и да е...само че,на първа като я намачкам....няма ряз колата,наема....и забива муцуната,така,че...сервиза няма да и се размине!

  5. #2060
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    На газ недей очаква чудеса.
    Моята я направих на газ да върви 1:1 с бензина и резултата беше 20 градско разход

    А на бензин - сипи първо един резервоар Убав
    Смени въздушен филтър .... тия дребните работи....

    И много внимавай със сервизите
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  6. #2061
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    На газ недей очаква чудеса.
    Моята я направих на газ да върви 1:1 с бензина и резултата беше 20 градско разход

    А на бензин - сипи първо един резервоар Убав
    Смени въздушен филтър .... тия дребните работи....

    И много внимавай със сервизите
    Защо да не очаква чудеса. Моята почти няма разлика между газ и безин и ми гори 14 в града (през зимата) и 9 извън градско. Като се има предвид, че ми е тежък крака и съм с 17ки...
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  7. #2062
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Момчета с риск да ме погнете,че е писано много, искам да попитам кой пин на кабела за диагностика се укъсяваше с пин 7 за АБС,имах един фаил,но ми се прецака компа и след преинсталация изчезна,Благодаря Ви Предварително!

    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  8. #2063
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Стара Загора
    Posts
    13

    Default

    Ами сменихме ги вчера...свещи,масло,филтър -маслен и въздушен,обаче...едната лула на свеща беше счупена,днес ще ида да я сменят...има определено разлика.Бензина уж на ОМВ 100 октанов сипах....ама пак една....наема и почва на тласъци да набира след това,снощи я покарах малко,на газ....определено имаше разлика с преди.По-бързо си наема....и по ддобре върви,държи си оборотите.Дано днес като го сменим тоя кабел,нещата да се оправят....надявам се да е от това,иначе на компютъра като я закачим-грешки не дава,чудех се дали не е от ламбда сондата или дебитомера ама...ше се чуе! Може нещо да съм я подпушил с тоя бензин и тая газ която заредих след като излязох от Варна!

  9. #2064
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by t0shet000 View Post
    Защо да не очаква чудеса. Моята почти няма разлика между газ и безин и ми гори 14 в града (през зимата) и 9 извън градско. Като се има предвид, че ми е тежък крака и съм с 17ки...
    Не знам дали става въпрос за колата от подписа , ама мойто е 2.0 тс и гори 15 газ градско ( в момента ). И както ти казваш ПОЧТИ няма разлика. Ама дЕфакто като нямаше разлика , разхода беше 20-ка

    В интерес на истината , бензинката е чипната и върви доста добре но извънградско под 10 газ не е падала

    Не знам колко е нормално ама мен си ме устройваше.

    Само за справка Бургас - София със средна скорост 140 ( буквално ) Среден разход 12
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  10. #2065
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Колеги препоръчайте ми добра диагностика в Плевен въпроса е че няма да се гледа Алфа a Mercedes CDI C220 някой който да може да види времената на дюзите ,баровете на помпата и деметомера.Предполагам че плевенските алфисти са запознати кой се справя добре в техният град с диагнсотиките.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  11. #2066

    Default

    Аз съм далече от Плевен, но наскоро взех кола от там и мога леко да те насоча. Много съм доволен от диагностиката в сервиз Бош. По-принцип съм скептичен към техните сервизи, но там бях приятно изненадан от човека, който прави диагностиката, личеше си че си разбира от работата и обяснява и проверява всичко, което искаш. Немога да ти дам никакви координати обаче, защото това ми беше първото ходене в Плевен... Знам само, че има нов и стар Бош, та това беше новия.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  12. #2067
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Да се оплача, може да ми олекне малко. Младост го смятах за спокоен и тих квартал, докато не се прибрах снощи от работа и какво да видя... една от новите ми гуми (на 3месеца или по - малко от 1000 км изминати с тях) нарязана с нож на 2 места ;( , както и са се опитали да ми изкъртят предният номер, съдейки по пластмасите от долната му част и табелката на Екстрийм сервиз на земята пред колата. Повечето ще кажат, че съм спрял егоистично или кофти. Да ама не ... спирам колата от както я имам ( над половин година) там защото е най - гадното място пред блока и никой не спира, а и аз я карам веднъж на две седмици и да не заемам "хубавите" места на пътя пред блока. Между 2 дървета, като е винаги кално и дори има камъни и малко стъкла отдолу. Спирам плътно до едното дърво, за да има място преспокойно до мен да спре джип дори. От целия квартал се познавам само със съседа под мен, като дори той беше много очуден от станалото, като ме видя как се опитвам да преместя колата с тази гума. Просто незнам с какво съм подразнил толкова някой, че чак да ми чупи номера освен, че ми е срезал гумата ... не вярвам да същестуват чак такива джигити, които да го направят само защото съм с номер от провинцията. -.-
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  13. #2068

    Default

    Quote Originally Posted by Zaxx View Post
    Да се оплача, може да ми олекне малко. Младост го смятах за спокоен и тих квартал, докато не се прибрах снощи от работа и какво да видя... една от новите ми гуми (на 3месеца или по - малко от 1000 км изминати с тях) нарязана с нож на 2 места ;( , както и са се опитали да ми изкъртят предният номер, съдейки по пластмасите от долната му част и табелката на Екстрийм сервиз на земята пред колата. Повечето ще кажат, че съм спрял егоистично или кофти. Да ама не ... спирам колата от както я имам ( над половин година) там защото е най - гадното място пред блока и никой не спира, а и аз я карам веднъж на две седмици и да не заемам "хубавите" места на пътя пред блока. Между 2 дървета, като е винаги кално и дори има камъни и малко стъкла отдолу. Спирам плътно до едното дърво, за да има място преспокойно до мен да спре джип дори. От целия квартал се познавам само със съседа под мен, като дори той беше много очуден от станалото, като ме видя как се опитвам да преместя колата с тази гума. Просто незнам с какво съм подразнил толкова някой, че чак да ми чупи номера освен, че ми е срезал гумата ... не вярвам да същестуват чак такива джигити, които да го направят само защото съм с номер от провинцията. -.-
    Съжалявам, че така се е случило Съмнявам се да си подразнил някой, по-скоро е първичния инстинкт на овчата (по-голямата) част от българското население. Нещо като това да изкъртиш току-що сложените нови пейки в парка, или да изкорениш и скършиш скоро насадените дръвчета в някоя градинка... Искрено се надявам да не се повтори.



  14. #2069
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Мерси колега. Тъпото е че да ми бяха дигнали чистачките да си кажа " Добре хайде някой си е решил, че това е неговото място ... аз ще спирам зад блока." Доста съм разбран, което се дразня на моменти, че гледам на всеки да угодя ама защо аджеба направо с рогата е*аси.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  15. #2070

    Default

    Един въпрос доста ме човърка от чисто любопитство. Alfa 147 1.9 JTD 115 коня възможно ли е да вдигне 200 км/ч? Дават я макс. и скорост 191, аз лично съм стигал до 185, но върнах газта. Поне според мен 200 км може да ги вдигне.

Page 138 of 320 FirstFirst ... 3888128136137138139140148188238 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •