Page 242 of 320 FirstFirst ... 142192232240241242243244252292 ... LastLast
Results 3,616 to 3,630 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3616
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Кои уплътнения? А дупки няма, има гумена лента, долу на вратата. За да влезе вода, трябва да е между стъклото и уплатнението. И ако имаше дупки (а не ги видях), водата ще изтече.

  2. #3617

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Кои уплътнения? А дупки няма, има гумена лента, долу на вратата. За да влезе вода, трябва да е между стъклото и уплатнението. И ако имаше дупки (а не ги видях), водата ще изтече.
    надуй с компресора отвътре и прасни малко сапунена вода отвън

  3. #3618
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Благодаря.
    Но къде са отводнителните отвори? Би трябвало да има. Като търсих из темите, пишеше в двата края на вратата. Ама или не съм се дупил достатъчно или съм сляп, че не ги видях.

  4. #3619

    Default

    отводнителни имаш отгоре в гумата към купето която е захваната.Тя не е към самата врата. Казвам ти затвори врата и мини отвътре по гумения ръб с компресора. Може и вратата да не уплътнява.

  5. #3620
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Отводнителен има и отдолу, под джоба на вратата. Очаквах да е на самата врата, но там няма нищо. Но от самия джоб, няма доступ до този отвор.
    Преди време, питах за ресет бутона. Намерих го, при мен не е под седалката, а под лоста за отваряне на капака. В една ниша, към кората. Та явно го слагат, на различни места.

  6. #3621

  7. #3622
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default Въпроси за Alfa Romeo GT

    Здравейте, колеги! След кратки "залитания" по други марки отново съм в "играта" с една Alfa GT. Всичко добре, но вече почна да си показва италиянския нрав. Днес спря да се отваря прозореца на шоф. врата - и от копчето и при отваряне/затваряне на вратата. Прави го само от време на време, но е дразнещо естествено.
    Друго, което ме притеснява - 1.9JTDm 150 коня има ли проблем с вихрови клапи? Има ли дпф на ГТ от края на 2006? Може ли да махна катализатора като на предишната Алфа (156 1.9 115) - с права тръба на неговото място, без софтуерни проблеми/намеси?
    Може ли да изолирам ЕГР като на 115-те коня - с ламаринка и без изключване софтуерно?
    Има ли какво да ме притеснява при смяна на ангренаж? Като при 115 коня ли е?

    Последния въпрос е за маслото - 5W40/10W40
    Selenia Turbo Diesel/WR Diesel ?
    Motul X-Clean 8100 и добавка фюлерин на Bardahl по-добре ли ще е от селениите?

    Знам, че всичко което питам е писано, но предпочитам да получа актуална и сбита информация, преди да се наложи отново да прочета 52154234 теми и отговори, в които се пита за тия неща, а обесняваме кое е по-доброто от бензин и дизел.
    Благодаря предварително на всички отзовали се колеги.

    После ще продължа да досаждам с въпроси за монтиране на допълнителен буфер и усилвател (не е с БОСЕ) и за слагане на Xenon на късите

    едит: колата е Alfa Romeo GT 1.9JTDm 150 коня 12.2006 година.
    Last edited by kalojan; 23-05-2017 at 17:34. Reason: Допълнение
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  8. #3623
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default ЪП

    Никой ли не иска да помогне? Имам чувство, че обърках форума нещо...
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  9. #3624
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Мога да дам елементарни насоки по въпросите с маслото - за тия мотори масово се препоръчва и се карат със selenia WR 5w40. Добавки няма смисъл да тикаш, ако колата не пипа масло и няма никакви течове (не че те ще ти оправят течовете, но биха отложили евентуален ремонт в случай, че ги има). Тоест, покарай така и следи как е положението преди да прибегнеш до купуването на каквито и да е добавки. Селенията принципно не е от най-фалшифицираните масла, но все пак внимавай откъде го купуваш, чувам че напоследък са се навъдили разни ментета.

    Доколкото знам вихровите клапи ги има при 16-клапановите JTD-та и се препоръчва отстраняването им, но това може да го е свършил и някой от предните собственици. Ако си харесал конкретен екземпляр по-добре питай за него в съседната тема, някой може да го е гледал и да ти даде по-конкретни насоки. За съжаление по другите въпроси не съм компетентен да отговоря. От мен толкова, нека по-големите разбирачи се изкажат след мен по всички точки и съответно да ме поправят или допълнят, ако греша някъде в нещо.

    Успех с покупката.
    Last edited by sollider; 25-05-2017 at 15:47.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #3625
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    Благодаря, колега! Конкретния екземпляр вече е закупен - търсейки 159 ми попадна тази ГТ и я взех. Явно ще трябва да се обърна към някои от препоръчваните във форума сервизи, за да разбера имам ли дпф, катализатори, клапи, егр и софтуер. Иначе частите са поръчани вече, както и маслото - спрях се отново на Motul 8100 X Clean 5w40, защото (май) съм доволен от него на предишната ми кола. Иначе старото JTD го карах с турбо дизел селениа и не е имало проблем - както го сипя така се източваше без доливане.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  11. #3626
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Честито и много безаварийни километри, само масло и филтри да сменяш.

    Ако не те бърка разстоянието Враца-София, отивай при Румен, със сигурност ще даде отговор на всичките ти въпроси и ще ти направи колата съвестно и точно (в случай, че нещо изскочи, разбира се).
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  12. #3627

    Default

    Щом си 150к.с. значи си ЦФ4 и си с всички екстри като вихрови клапи, ДПФ и т.н.

  13. #3628
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Щом си 150к.с. значи си ЦФ4 и си с всички екстри като вихрови клапи, ДПФ и т.н.
    Не винаги е така.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #3629

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Не винаги е така.
    Абе 2006г. си е жива подготовка за 159. Ма Алфа винаги има модели с части за изчистване на склад

  15. #3630
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    Благодаря ви на всички за отговорите. Разстоянието до София не ми е проблем, а по-скоро времето ми е проблем. А и Румен нищо не ми говори - дайте координати или линк към някоя тема. Иначе мислех за екстрийм или вентура?
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

Page 242 of 320 FirstFirst ... 142192232240241242243244252292 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •