Page 151 of 320 FirstFirst ... 51101141149150151152153161201251 ... LastLast
Results 2,251 to 2,265 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #2251
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Колеги , имам въпросче ... На един приятел на неговата 156-ца му отказаха парктроника и копчетата на задните врати за стъклата , в смисъл от пред централната конзола ги сваля и дига а от зад не става .. и тези двете неща в един ден ? какъв може да е проблема ? нещо по тоците ? или
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  2. #2252
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Има едно копче на шоферската врата, което заключва задните стъкла - отпред можеш да ги вдигаш и сваляш отзад не.Може да го е натиснал без да иска.За парктроника не знам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #2253
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Има едно копче на шоферската врата, което заключва задните стъкла - отпред можеш да ги вдигаш и сваляш отзад не.Може да го е натиснал без да иска.За парктроника не знам.

    Ми натискахме го натискахме го нищо не ставаше ... никаква идея защо така се е получило ..
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #2254

    Default

    Колеги искам да поглезя алфата като претапицирам волана.В някоя тема бях попадал на снимки с вариянти с алкантар ако знаете темата пуснете линк,че не мога да я намеря.Алфата е 147.
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  5. #2255

    Default

    Да ви питам аз..колата е от подписа. Имам парктроник ама някой знае ли как се вкючва и т.н. (не че ми трябва) просто искам да знам дали въобще може да се вкючи и т.н. Колата си е обсужена повече от колкото ми се иска да си призная. Информативно само ако някой знае
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  6. #2256
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Ми натискахме го натискахме го нищо не ставаше ... никаква идея защо така се е получило ..
    Ви извадете панела с копчетата от шоферската врата вижте дали някой куплунг не е излязъл, другия вариант е задните копчета да са дали фира ма пък и двете едновременно малко вероятно.Просто извадете едно копче от предната врата и го сложете на някоя задна ако тръгне значи е копчетата ако не, незнам схемите как са.Щом и парктроника е дал фира заедно с тях може и някакаво тнтм да е сътворено знам ли.При мене копчетата на задните врати сдадоха багажа ма едно по едно в рамките на година.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #2257
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ви извадете панела с копчетата от шоферската врата вижте дали някой куплунг не е излязъл, другия вариант е задните копчета да са дали фира ма пък и двете едновременно малко вероятно.Просто извадете едно копче от предната врата и го сложете на някоя задна ако тръгне значи е копчетата ако не, незнам схемите как са.Щом и парктроника е дал фира заедно с тях може и някакаво тнтм да е сътворено знам ли.При мене копчетата на задните врати сдадоха багажа ма едно по едно в рамките на година.

    Ми не знам днес сваляхме корите и гледахме но не сме разменяли копчетата .. ако трябва да съм честен малко ме е страх да барникъм но според мен копчето за заключване може да се е прецакало на заключено че той постоянно ги държи заключени ..

    А за партроника дали има бушон за него и той да е изгорял ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  8. #2258
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Колеги искам да поглезя алфата като претапицирам волана.В някоя тема бях попадал на снимки с вариянти с алкантар ако знаете темата пуснете линк,че не мога да я намеря.Алфата е 147.
    С алкантра не ти препоръчвам....на третия завой ще си го промазал.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #2259
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми е виж тука http://clubalfaromeo.com/forum/showp...7&postcount=44 какво има в копчето за стъклата, няма какво да му прецакаш освен да счупиш двете пъпки на бутончетодето го цъкаш, демек горната част.Бутона за заключване на задните пък е съвсем елементарен, внимателно го разглабяш, може да е замърсен или някоя пластина да не прави контакт.Пък и форума е пълен с копчета на добри цени.Аз от тук си взех целия панел на шоферската врата.Ма земи един мултецет и мери на копчето за заключване влиза ли нещо и по важно излиза ли нещо.Не си спомням къде беше + и - ма ще се ориентираш.Не мога да ни кажа дали евентуално имат отделен препазител за задните стъкла.Имах едни схеми ма са на другия комп пък той е на ремонт.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #2260

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Ми не знам днес сваляхме корите и гледахме но не сме разменяли копчетата .. ако трябва да съм честен малко ме е страх да барникъм но според мен копчето за заключване може да се е прецакало на заключено че той постоянно ги държи заключени ..

    А за партроника дали има бушон за него и той да е изгорял ?
    Колегa и aз го имaм същият проблем! При мен рaботеше, докaто в един момент не спряхa дa рaботят от зaд, сaмо от пред можехa дa се пускaт и дигaт, a отзaд не стaвaше! Копчето Lock зa зaключвaне кaкто и дa го нaтискaх, все не тръгвaхa, но поне знaм, че рaботехa и спирaхa докaто не спряхa...кaто откриеш проблемa ми кaжи, че моя е същият дa видя и aз дa го опрaвя!



  11. #2261
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми е виж тука http://clubalfaromeo.com/forum/showp...7&postcount=44 какво има в копчето за стъклата, няма какво да му прецакаш освен да счупиш двете пъпки на бутончетодето го цъкаш, демек горната част.Бутона за заключване на задните пък е съвсем елементарен, внимателно го разглабяш, може да е замърсен или някоя пластина да не прави контакт.Пък и форума е пълен с копчета на добри цени.Аз от тук си взех целия панел на шоферската врата.Ма земи един мултецет и мери на копчето за заключване влиза ли нещо и по важно излиза ли нещо.Не си спомням къде беше + и - ма ще се ориентираш.Не мога да ни кажа дали евентуално имат отделен препазител за задните стъкла.Имах едни схеми ма са на другия комп пък той е на ремонт.

    Мерси много колега , сега събота и неделя ще го мъчим и ще пиша после да кажа какво е станало
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #2262
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default За колегите с проблема със задните стъкла

    В шофьорската врата на бутона за блокировката трябва да се премери следното:



    1 - На червените пинове (пин 1 от черната букса и пин 3 от бялата) трябва да има винаги +12V.
    2 - На зелените пинове (пин 2 от черната и пин 4 от бялата) трябва да има +12V, когато блокировката не е включена.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #2263
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    да се включа.
    И моите задни отвреме на време работят. Но когато не работят , тогава и копчетата не светят. Аз за моите конкретно, открих, че проблема е в едно реле отдолу в ляво в мястото, където са бушоните на колата. И сякаш е някакси отзад набито, от задната страна на платката. като го понатисна и поразместя, и копчетата светват и джамовете проработват. Всъщност, аз задните въобще не ги ползвам.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  14. #2264

    Default

    При мен е стрaнното, че от зaдните бутони не се смъквaт, но от шофьорските си рaботят и си смъквaм зaдните, a зaдните бутони все едно сa зaключени.....Нещо тоя бутон дa се е бъгнaл Look и aз не-знaм....ще видя кaкво ще нaпрaвите и aз дa се зaемa с тоя проблем, че искaм всичко дa рaботи кaкто трябвa!



  15. #2265
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Hmm Явно има доста хора с този проблем ..
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 151 of 320 FirstFirst ... 51101141149150151152153161201251 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •