Page 94 of 320 FirstFirst ... 44849293949596104144194 ... LastLast
Results 1,396 to 1,410 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #1396
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    По спомен Не стават. Различават се шлиците.
    В продавалник е пълно от бензинови за без пари.


    благодаря просто исках да питам преди да разглобявам,ако има тема за смяната нека прика4и линк някои!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #1397
    започва да се пристрастява Arteglam's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Varna
    Posts
    59

    Default

    Здравейте Купих си наскоро 147ца - 1.9 JTD - 2004 г. Влюбих се още като я видях и се чувствам супер засега с тази кола. Доволен съм с малки забележки. Искам да попитам няколко въпроса, ако е удобно. Не съм много вещ в техническата част на колите.
    1. Когато ускорявам между 1800 -2200 оборота на 3-та и после на 4-та до към 2000 оборота, се чува някакъв звук от двигателя, който е малко по-различен от обикновеното. Някъде около 40-60 км/ч. На какво може да се дължи това?
    2. Спукано ми е маркучето за течността на предните чистачки на 3 места. От къде мога да си намеря такова да си го сменя или да отида на сервиз и те ще ми го направят. Първо смятах да му слагам изолирбанд, ама то бая зле и се отказах.
    3. Цялото ми табло свети в червено, но копчето, което е за различните степени на влизане на въздух в купето не свети. Нещо от самото копче ли е или някакъв бушон? Трудно ли е да се оправи, че ме дразни?
    4. Може ли по някакъв начин да ми се повдигне кората, която ми е отпред под двигателя, че е леко ниска и ме е страх да не я опра някъде отдолу и да замине, защото работата ми е свързана с много паркиране и ходене на места където да се качвам на високо.
    5. Нормално ли е да гори 10-11 дизел градско с включен климатик на 2-3? Принципно не съм от тези шофьори, които се изсилват с карането. С колко долу горе би паднал разхода без климатик?
    6. Досега съм карал само бензин и сега си пуснах компютъра да ми отчита моментния разход и като карам на 1ва и 2ра скорост и то без много да я насилвам гледам, че ми отчита 15-20 понякога, което ми се струва множко. Това нормално ли е за дизела да гори много на ниските предавки? Започвам да се замислям дали направих правилен избор на кола, защото в повечето случаи ми се налага да карам в малки улички и на малки скорости.
    7. На компютъра ми показва грешка - подгряваща свещ. Предполагам, че някоя е изгоряла и е за смяна. Казаха ми, че не били скъпи, но трудно се сменяли и след като колата палила без проблем нямало смисъл за една свещ да я водя на ремонт. По-добре било да изчакам да изгорят няколко и ако започне по-трудно да пали тогава. Също така ми казаха, че след като на ден паля и гася колата по 10-20 пъти бързо ще ми заминават свещите и често ще ми се налага да ги сменям.
    8. Не искат да ми направят Каско на колата застрахователите, защото нямам аларма и имобилайзер, а само централно заключване. Някой да има идея дали мога от старата си кола (Форд Фиеста 97 г.) да си сложа алармата на Алфата или трябва да си купувам нова? Също така във Варна ако знаете някъде където слагат аларми евтино (и ако знаете долу горе какви пари), да ми препоръчате. Трябва ми най-скапаната, колкото да мога да си направя Каско. Също така ще мога ли само с ключа да си отключвам колата като ми сложат аларма или ще трябва да имам и дистанционно някакво.
    Малко множко станаха въпросите Благодаря предварително на отзовалите се да помогнат.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. 85 кw. 2004 г.

  3. #1398
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    1. С това описание, няма как да ти се помогне. Слагай клип. Вариантите са много.
    2. Купуваш ново и сменяш цялото.
    3. Вади се СИДИ=то, стойката за чашата и панела на климатика. Има 3 лампи във всяка врътка - изгорели са. Има подробна тема. Гугъл ит.
    4. Почти няма невъзможни неща.
    5. Що да не ? Тия дето горят по 6 градско, карат на 5та предавка по околовръстното.
    Не си казал кой точно мотор е, но ако е 1.9 8в или 16в 140 коня - директно слагай ламаринка на ЕГР-а. Това ти е 1вата работа след обслужването.
    6. Тъй си отчита, споко.
    7. Ако си 16в мотор, свещите са много лесно място, но ако те е страх иди на сервиз. Купуваш свещ с марката Искра и сменяш само тази, която е изгоряла, дори и да те убеждават в противното.
    8. Среден пръст на застрахователя и при следващия. Имобилайзер си имаш ! Дори и да е махнат, застрахователите ти няма как да го знаят това. Дженерали правят каско без аларма, но има и други.

  4. #1399
    започва да се пристрастява Arteglam's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Varna
    Posts
    59

    Default

    1. Не съм сигурен, че на клипа ще се чуе. То е по-скоро не само звук, но и усещане в педалите.
    5. 115 коня е. Не знам какъв мотор е. Какво представлява тая ламаринка и какво е EГР и колко пари струва това чудо.
    7. Значи при всичко положения като ми даде грешка да ходя да си сменям свещта.
    8. А някъде пише ли, че има имобилайзер. То имобилайзера не беше ли когато дадеш на контакт да натискаш нещо, че да ти изгасне лампичка и да запали. Поне при фиестата е така. Тук нищо не правя. Директно си паля.
    Още няколко неща се сетих.
    1. В купето лампичката, която е над предните седалки си свети на всички позиции без тази, на която пише Ауто. Като отворя вратите всичко друго свети( врати, отзад, багажник), но не и тя.
    2. Като купих колата беше измито всичко под капака. Искам да питам мога ли примерно веднъж на месец като ходя на автомивка да ми мият колата да мият и двигателя или има специален начин, по който трябва да се мие.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. 85 кw. 2004 г.

  5. #1400
    Кърмит avvasilev's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Разград
    Age
    48
    Posts
    144

    Default

    При заводски вградените имобилайзери в италианските автомобили не цъкаш нищо и не пъхаш нищо ... Ключа има вграден транспондер, който изключва имо-то, като го хакнеш в ключалката!

    Двигателя го измий, като тръгнеш да я продаваш!

  6. #1401
    започва да се пристрастява Arteglam's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Varna
    Posts
    59

    Default

    Направих си Каско. Благодаря за съвета за имобилайзера. Малко уточнения и минах без проблеми.
    Относно миенето на двигателя - не е ли по-добре да стои чист. Така хем се виждат по-добре течове и уж неизправности и хем не се пълни с излишна мръсотия. Поне така си мисля, не знам. Вие ще кажете.
    Направихме клип с приятелката ми докато карам, ама на клипа се чува нормално. Явно трябва някой да се качи с мен в колата докато карам, за да го чуе точно какво е.
    Иначе тоя разход ще ме фалира. Понеделник сутринта сложих за 40 лв. дизел (беше тъкмо на границата. Беше светнала лампичката) и вчера вечерта ми светна лампата пак. Общо взето за 2 дена ги е изгорила колата, което не успях да го повярвам. Само градско съм карал и не съм се изсилвал. Купих си бърза кола и сега ще трябва да я карам като пенсионер ли ;/ Днес долях още 13 л., за да станат точно 20 и си ресетнах километрите и ще карам без климатик, за да си го изчисля колко ще ми даде, че на компютъра ми пише 10/100, ама нещо не му вярвам особено. Опитах да си ресетна показателите като задържам бутончето, ама нещо не става. Да не би от някъде другаде да се прави? Можете ли да ми дадете съвет като закарам колата на сервиз какво да им кажа да проверят, от което може да ми дава висок разход. Да го сменят докато е време, за да не фалирам от рано.
    Другото нещо, което забелязах е, че като колата стои на едно място и въртя волана без да подавам газ се получава някакъв шум от двигателя.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. 85 кw. 2004 г.

  7. #1402
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Ами ти си от Варна - pininfarina е твоя човек

  8. #1403
    започва да се пристрастява Arteglam's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Varna
    Posts
    59

    Default

    Аз съм нов. Не знам кой е той Има сервиз във Варна или просто ги разбира нещата.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. 85 кw. 2004 г.

  9. #1404
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  10. #1405
    започва да се пристрастява Arteglam's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Varna
    Posts
    59

    Default

    Много благодаря. Ще го имам предвид. Близо е до нас.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. 85 кw. 2004 г.

  11. #1406
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Много точен е! Препоръчвам го с две ръце!
    Ще останеш доволен от работата и от цените!
    И добър съвет ще получиш, ако имаш нужда!
    Само като прочетеш темата на сервиза, можеш да видиш колко положителни коментари има!
    На другите места, като те видят, че не разбираш и отиваш с Италианка, така ще те сучат, че.........

  12. #1407
    започва да се пристрастява Arteglam's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Varna
    Posts
    59

    Default

    Прочетох темата за сервиза. Наистина добри отзиви. Като посъбера малко парички ще мина да погледне количката, че съм си направил един дълъг списък с неща, а пък много се изръсих по такси, граждански, каскота и т.н. и заплатата свърши ;]
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. 85 кw. 2004 г.

  13. #1408
    започва да се пристрастява Arteglam's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Varna
    Posts
    59

    Default

    Два бързи въпроса Забелязах, че като изгася колата и фаровете си угасват, ако не съм ги изгасил ръчно. Музиката също след определено време се гаси сама. Някъде прочетох, че и копчето за багажника и запалката ставали неактивни. При това положение няма опасност да ти падне акумулатора, ако си разсеян. Да попитам, защото не съм пробвал - аварийните и пуснатата ръчно в купето лампа и те ли се гасят сами след опредено време? Главно заради тях (аварийните) съм си бутал старата кола по баира да запали. Разбрах обаче, че дизела не е хубаво така да се пали, също и да му се дава ток. Остава единствено зареждане на акумулатора или има и други варианти?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. 85 кw. 2004 г.

  14. #1409
    Бивш кандидат алфист Dzhelil's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе
    Age
    37
    Posts
    44

    Default

    Аварийните и лампата не угасват. Фаровете и музиката - да.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTDm (120 ps) '07

  15. #1410
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Някой да знае каква е буксата за лостчето на круизконтрола? Снимка?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 94 of 320 FirstFirst ... 44849293949596104144194 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •