Page 131 of 320 FirstFirst ... 3181121129130131132133141181231 ... LastLast
Results 1,951 to 1,965 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #1951
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Пичове, много пишете, малко четете!
    Прочетохте ли в линка на фиат - форума, че обикновено датчика е включен, т.е. ако мога така да се изразя, с нормално затворени контакти. Като натиснеш съединителя, тогава се изключва и отваря контакт - OFF. Аз поне така схванах. Екото искам да се намеси тука, вероятно на всички ще ни се изясни. Може пък аз да бъркам в разсъжденията.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  2. #1952
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    "Копчето" на съединителя реално е стоп машинка. Често се случва да се размести от леглото си или с времето като остареят пласмасите и се чупят държачите и застава в положение което не реагира на натиска на педала.
    Най-вярния тест е с темпомата, ако работи значи всичко е ОК.
    Интересното е че компа си търси инфо от това "копчи" и набива грешка ако не се държи коректно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #1953
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Пичове, много пишете, малко четете!
    Прочетохте ли в линка на фиат - форума, че обикновено датчика е включен, т.е. ако мога така да се изразя, с нормално затворени контакти. Като натиснеш съединителя, тогава се изключва и отваря контакт - OFF. Аз поне така схванах. Екото искам да се намеси тука, вероятно на всички ще ни се изясни. Може пък аз да бъркам в разсъжденията.
    Мислиш ли че не съм го чел линка на фиат форума ,като аз го постнах ?! И там не са много сигурни в тази информация а обяснява в единия пост "как било при него".
    Освен това пишат че копчето на спирачката работело като копчето на съединителя. А според моя FES не е така. Натисната спирачка - стойност ОN, натиснат съединител - стойност OFF. Ненатисната спирачка - OFF. Ненатисна съединител - ON.
    ...

  4. #1954
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    MES показва - released & pressed. Мисля, че говори достатъчно.

    Тази машинка не е само за темпомпата !
    На 145/браво/а/мареа изплюва пластмасовата резба, налгася се, лепи се с лепило и проблема се решава. При 147/156 се прецакват явно вътре контактните повърхности.

  5. #1955
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    "Копчето" на съединителя реално е стоп машинка. Често се случва да се размести от леглото си или с времето като остареят пласмасите и се чупят държачите и застава в положение което не реагира на натиска на педала.
    Най-вярния тест е с темпомата, ако работи значи всичко е ОК.
    Интересното е че компа си търси инфо от това "копчи" и набива грешка ако не се държи коректно.
    Изчетох всичко дето дадохте като информация за така нареченото "копче" на съединителя . Грешката я махнах и после използвах темпомата , закачих пак колата и я нямаше ? да взимам ли други мерки или да оставя така нещата ? какво бихте казали ?
    Last edited by alfa_romeo_forever; 03-02-2015 at 16:03.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #1956

    Default

    Здравейте ! От тази вечер съм във форума и не знам може ли да се пусне нова тема .. видях че тази тема е активна, затова пиша тук, въпреки че проблемът ми няма общо с темата .. Купих алфа 147 2.0 туин спарк, 2002г., с развален мотор и като го отворихме счупен клапан , няколко криви , съответно буталото има дупка.. надолу към вала и лагерите всичко е наред .. до тук всичко добре .. като отидохме да купуваме бутало, се оказа че е по- дълго ,56мм, а моето е 53мм .. това е на най- дългата част, перпендикулярно на буталния болт и отдолу погледнато буталото е елипсовидно,а другите са кръгли ..звънях на над 20 обяви и обиколих всички морги и все така .. всички са по 56мм и кръгли .. някои казват, че до 2002 е един модел след това друг, ама уж ги имат и 2та модела и са все по- дълги.. и не знам какво да права .. чудя се дали не е някакъв умрел тунинг това .. или нещо друго .. не знам, надявам се вие да кажете .. и се извинявам, че пиша тук и ако може да се премести публикацията на правилното място, благодаря ви ! )

  7. #1957
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми тема може да пускаш във всеки раздел, има бутонче "нова тема", пишеш и заглавието в горното поле после долу си описваш проблема и те така.В правилния раздел си, можеш да пишеш във всяка тема която не е заключена, независимо дали е активна или не.Дори и от две години да не е активна и да е на 50-та страница ако щеш, автоматично става активна и се премества напред, стига това което питаш да е за съответната тема.Неуместно би било да зададеш този въпрос в тема за чистачки или спирачки примерно.По въпроса който задаваш не мога да ти отговоря, ще изчакаш някой компетентен.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #1958
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Tix0mir View Post
    Здравейте ! От тази вечер съм във форума и не знам може ли да се пусне нова тема .. видях че тази тема е активна, затова пиша тук, въпреки че проблемът ми няма общо с темата .. Купих алфа 147 2.0 туин спарк, 2002г., с развален мотор и като го отворихме счупен клапан , няколко криви , съответно буталото има дупка.. надолу към вала и лагерите всичко е наред .. до тук всичко добре .. като отидохме да купуваме бутало, се оказа че е по- дълго ,56мм, а моето е 53мм .. това е на най- дългата част, перпендикулярно на буталния болт и отдолу погледнато буталото е елипсовидно,а другите са кръгли ..звънях на над 20 обяви и обиколих всички морги и все така .. всички са по 56мм и кръгли .. някои казват, че до 2002 е един модел след това друг, ама уж ги имат и 2та модела и са все по- дълги.. и не знам какво да права .. чудя се дали не е някакъв умрел тунинг това .. или нещо друго .. не знам, надявам се вие да кажете .. и се извинявам, че пиша тук и ако може да се премести публикацията на правилното място, благодаря ви ! )
    147-ците са с ЦФ3 мотор, а болшинството по моргите са ЦФ1 и ЦФ2 от Алфа 155/145/146/156.

    Ако не ти се занимава да търсиш от ЦФ3 мотор, вземи си читави 4 бутала с биели + колянов вал от ЦФ2 мотор, които ги има бая по моргите...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #1959

    Default

    Въпросът е, че не само по морги, а и по много обяви звънях, които са конкретно на 147ци и всички са с по- дълги бутала(56мм и няколко десети) .. за вариантът, който ти казваш, го обмислям и аз .. даже само буталата да смена, без биелите, биелите са същите на размер, предполагам и валът.. А като я мерих е с 10 грама по- лека само .. а буталото общата дължина е с 3мм по- дълга, но от биелния болт на горе е под милиметър по- дълго и вероятно няма да има проблем, ако се сложи по- дебела гарнитура например..има и неметална, проверих, която е 1,8мм даже ме притеснява, че е прекалено дебела и не знам дали няма да се промени нещо компресията, а и на тия другите бутала и горивната камера е малко- по плитка и може също да е проблем .. дайте мнение, как мислите )))

  10. #1960
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Колеги имам вапрос , понеже се самоубочавам сам да си правя диагностика и искам да си видя стойностите на дебито , това ли е то intake air quantity или ? как е записан ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  11. #1961
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default Точно!

    Към пост 1954
    Last edited by angelovi69; 06-02-2015 at 12:06. Reason: Към пост 1954
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  12. #1962
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by Tix0mir View Post
    Въпросът е, че не само по морги, а и по много обяви звънях, които са конкретно на 147ци и всички са с по- дълги бутала(56мм и няколко десети) .. за вариантът, който ти казваш, го обмислям и аз .. даже само буталата да смена, без биелите, биелите са същите на размер, предполагам и валът.. А като я мерих е с 10 грама по- лека само .. а буталото общата дължина е с 3мм по- дълга, но от биелния болт на горе е под милиметър по- дълго и вероятно няма да има проблем, ако се сложи по- дебела гарнитура например..има и неметална, проверих, която е 1,8мм даже ме притеснява, че е прекалено дебела и не знам дали няма да се промени нещо компресията, а и на тия другите бутала и горивната камера е малко- по плитка и може също да е проблем .. дайте мнение, как мислите )))
    Точно това дето си намислил съм го правил и колата се движи и до днес в Гърция, вече повече от 40000км.
    Разликата от буталния болт нагоре си я обира по- дебелата гарнитура без проблем, за надолу не съм се и замислял тогава когато съм го правил - преди 5-6години.
    Ама явно няма проблем...
    То тогава нямаше и много избор по моргите за части за 2,0 тс. Един колянов вал струваше повече от цял мотор сега.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  13. #1963
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колеги,часновника в алфата ми изостава с 15-тина минути,сверявам го,след няколко дена пак изостава.Възможно ли е слаб акумулатор,или на друго място е проблема.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #1964
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да не е свършила батерийката на ръчния ти че да се заблуждаваш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #1965
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Не носа ръчен,сверявам го по телефона
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 131 of 320 FirstFirst ... 3181121129130131132133141181231 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •