Page 215 of 320 FirstFirst ... 115165205213214215216217225265315 ... LastLast
Results 3,211 to 3,225 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3211

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    По-скоро синхронизатори на кутията.
    Има ли и на първа и на задна? И включване на място? На място какво синхронизира?
    Last edited by lordliness; 22-09-2016 at 22:23.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #3212
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    От коя година аудиото на 147 чете мп3?

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  3. #3213
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Има ли и на първа и на задна? И включване на място? На място какво синхронизира?
    ЖТД-то има синхронизатори на първа че и на задна (колкото и да е странно). Аз на моята 156 съм пробвал за идеята да включа задна в движение напред с около 5-10 км/ч - влиза. НЕ съм отпускал съединителя

    На място ролята на синхронизатора е както и в движение - да изравнява периферни скорости.
    Пример - чакаш на светофар и си изключил от скорост, отпуснал си съединителя, двигателят работи и всичките чаркалаци в кутията се въртят, а колата е на място. Светва жълто, натискаш съединителя и включваш първа - тук вече е ролята на синхронизатора - да обере разликата, или в конкретния случай да спре движението на зъбчатките в кутията и да включиш първа без колата да подскочи. Който е карал газка и прочие стара руска техника ще си спомни как в случая се включваше първо втора, а после първа за да не хъркат скоростите (щото сихронизатор има от втора нагоре, а на газката от даже от трета).

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    Трудно включване на 1ва и задна от място счита ли се за признак за заминаващ съединител ?

    Като цяло не е "твърд" ( освен малко ако паля сутрин ), "полу-съединител" ми се пада малко на горно положение (т.е. не е по средата на хода на педала ).

    Другото е, че ако примерно съм на 3та и при доста леко натискане на педала се усеща, че влияе на движението (нещо като приплъзване).

    Като цяло нямам желание да го сменям, но да не ме остави някъде на пътя.
    Трудно включване на задна и първа обикновено е признак за неотделящ докрай съединител, или ако го прави само на загряла кутия - за калпаво масло.
    Насочи се към преглед на помпите, ти си с хидравлична система и износването на съединителя не влияе на това къде отделя. Щом при теб е високо, може да имаш проблем по системата.
    Last edited by tonov; 24-09-2016 at 10:09.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #3214
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    ЖТД-то има синхронизатори на първа че и на задна (колкото и да е странно). Аз на моята 156 съм пробвал за идеята да включа задна в движение напред с около 5-10 км/ч - влиза......
    Странно, наистина.

    В E-learn има относително добро описание на скоростните кутии, но такова нещо, като синхронизатор за задна, аз не видях.

    Относно синхронизаторите е описано това, че тези за 3-та, 4-та, 5/6 са на първичния вал а тези за 1-ва и 2-ра - на вторичния.

    При мен не съм пробвал да включвам задна в движение напред, но при спряло положение, пускане на съединителя на неутрална, натискането му и неизчакване на 2 - 3 секунди, опит за включване на задна води до хъркане.

    Накратко - за влизане, ще влезе но това не означава, че е синхронизирана.
    Last edited by ecotronic; 24-09-2016 at 16:28.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #3215

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Странно, наистина.

    В E-learn има относително добро описание на скоростните кутии, но такова нещо, като синхронизатор за задна, аз не видях.

    Относно синхронизаторите е описано това, че тези за 3-та, 4-та, 5/6 са на първичния вал а тези за 1-ва и 2-ра - на вторичния.

    При мен не съм пробвал да включвам задна в движение напред, но при спряло положение, пускане на съединителя на неутрална, натискането му и неизчакване на 2 - 3 секунди, опит за включване на задна води до хъркане.
    На Алфите не знам как е, по принцип мисля, че няма кола със синхронизатор на задна. Тонов едва ли е разглобявал скорости на Алфа, съди по косвени признаци. Ако наистина е видял на живо ще приема. Или някой който е отварял скорости да каже със сигурност.
    Случвало се е да не мога да включа на задна на място, без да има хъркане, тогава просто пускам съединителя, натискам го пак и включвам веднага
    Last edited by lordliness; 24-09-2016 at 16:36.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #3216
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    На Алфите не знам как е, по принцип мисля, че няма кола със синхронизатор на задна. Тонов едва ли е разглобявал скорости на Алфа, съди по косвени признаци. Ако наистина е видял на живо ще приема. Или някой който е отварял скорости да каже със сигурност.
    Случвало се е да не мога да включа на задна на място, без да има хъркане, тогава просто пускам съединителя, натискам го пак и включвам веднага
    Има такива кутии, примерно Tremec TR-3650 при Форд Мустанг, но са рядкост.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #3217

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Има такива кутии, примерно Tremec TR-3650 при Форд Мустанг, но са рядкост.
    Говорим за масово производство. Никога не съм имал проблем с включването на място на коли, които нямат синхронизатор.
    При някои коли в движение лоста не може да се вкара на първа, колкото и да натискаш.
    Last edited by lordliness; 24-09-2016 at 17:15.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #3218
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    ЖТД-то има синхронизатори на първа че и на задна (колкото и да е странно). Аз на моята 156 съм пробвал за идеята да включа задна в движение напред с около 5-10 км/ч - влиза. НЕ съм отпускал съединителя

    На място ролята на синхронизатора е както и в движение - да изравнява периферни скорости.
    Пример - чакаш на светофар и си изключил от скорост, отпуснал си съединителя, двигателят работи и всичките чаркалаци в кутията се въртят, а колата е на място. Светва жълто, натискаш съединителя и включваш първа - тук вече е ролята на синхронизатора - да обере разликата, или в конкретния случай да спре движението на зъбчатките в кутията и да включиш първа без колата да подскочи. Който е карал газка и прочие стара руска техника ще си спомни как в случая се включваше първо втора, а после първа за да не хъркат скоростите (щото сихронизатор има от втора нагоре, а на газката от даже от трета).


    Трудно включване на задна и първа обикновено е признак за неотделящ докрай съединител, или ако го прави само на загряла кутия - за калпаво масло.
    Насочи се към преглед на помпите, ти си с хидравлична система и износването на съединителя не влияе на това къде отделя. Щом при теб е високо, може да имаш проблем по системата.
    Чичко Тонов ,в нашите колици няма синхронизатор на задна .Моляте не искай да ти правя видео
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  9. #3219

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Чичко Тонов ,в нашите колици няма синхронизатор на задна .Моляте не искай да ти правя видео
    Това е точен и кратък отговор, от човек който е отварял кутии на алфи
    Благодаря
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #3220
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Здравейте алфисти възможно ли е след заварка по колата да се появат тези грешки.
    Сега не ми работи нищо по таблото - скоростомер, оборотомер и никакви лампи и осветление. Освен това изчезнаха и задните светлини.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails abs.jpg   airbag.jpg  
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  11. #3221
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Провери си предпазителите.
    Тези при акумулатора, тези в таблото под волана (по-специално втория отляво надясно на най-долния ред) и тези, които са разположени над таблото под волана.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #3222
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Провери си предпазителите.
    Тези при акумулатора, тези в таблото под волана (по-специално втория отляво надясно на най-долния ред) и тези, които са разположени над таблото под волана.
    Ок благодаря на акумулатора намерих един 60А, под таблото не съм ги гледал притеснява ме да не е абс или аербег централата.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  13. #3223
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не виждам особена връзка между неработещите неща, които си изброил и ABS или ербег централата. Тъй че не се притеснявай, преди да си проверил бушоните.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #3224
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Беше ли разкачен акумулатора, когато се заваряваше?
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  15. #3225
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Според майстора да.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

Page 215 of 320 FirstFirst ... 115165205213214215216217225265315 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •