Page 241 of 320 FirstFirst ... 141191231239240241242243251291 ... LastLast
Results 3,601 to 3,615 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3601

    Default

    Супер, само не разбирам що изместваш темата пак в тая посока?
    Питах за сравнение между две жтд-та.
    Но все пак ще ти отговоря, съвсем приятелски:

    Аз ТС имам от 1 година и не се оплаквам. Още 1-2 ще го карам и ще си взема нещо по-мощно, по-ново... и пак бензиново. Няма цял живот да съм студент

    За тая 1 година ми е кеф че си пълня бутилката за 30 лева и карам 400 километра.
    Кеф ми е и да му чувам звука като изпреварвам, а на светофарите като чакам не чувам нищо
    Кеф ми е че като закачих диагностиката и ми излезе една грешка - ламбда сонда - стотина лева и един час ръчен труд в гаража. А през това време приятел рециклира турбо на 1.9тди за 810 лева. Купихме си колите по едно и също време
    Кеф ми е че за 2400 лева си купих кола на малко километри (пише 140 000 и на километража и на МЕС-а) с волан, седалки, лост изглеждащи като нови. Каквото от окачването свалих от тая кола всичко е оригиналното. Ламбда сондата също.
    За съпоставка приятел има 156 2.4, на което МЕС-а му показа 400 000км. Интериора му е същия, но само като модел. Иначе на волана е изтрит и канта на дървото и кожата, педалите изтрити, топката на лоста и е паднал лака...

    Изобщо не ме вълнува дали някое си жтд ще ме бие 0.2 сек до 100, като съм карал 2.4 и знам как трака и колко неприятно се кара. И други дизели съм карал, не е за мен явно, няма тръпка, няма обороти... има вибрации и лаг.

    Няма нужда да ми обясняваш че съм се преебал в няколко теми, имам си глава на раменете, карал съм, сметнал съм, преценил съм какво ми се кара и какво ще ми излезе по-изгодно.

  2. #3602

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Супер, само не разбирам що изместваш темата пак в тая посока?
    Питах за сравнение между две жтд-та.
    Но все пак ще ти отговоря, съвсем приятелски:

    Аз ТС имам от 1 година и не се оплаквам. Още 1-2 ще го карам и ще си взема нещо по-мощно, по-ново... и пак бензиново. Няма цял живот да съм студент

    За тая 1 година ми е кеф че си пълня бутилката за 30 лева и карам 400 километра.
    Кеф ми е и да му чувам звука като изпреварвам, а на светофарите като чакам не чувам нищо
    Кеф ми е че като закачих диагностиката и ми излезе една грешка - ламбда сонда - стотина лева и един час ръчен труд в гаража. А през това време приятел рециклира турбо на 1.9тди за 810 лева. Купихме си колите по едно и също време
    Кеф ми е че за 2400 лева си купих кола на малко километри (пише 140 000 и на километража и на МЕС-а) с волан, седалки, лост изглеждащи като нови. Каквото от окачването свалих от тая кола всичко е оригиналното. Ламбда сондата също.
    За съпоставка приятел има 156 2.4, на което МЕС-а му показа 400 000км. Интериора му е същия, но само като модел. Иначе на волана е изтрит и канта на дървото и кожата, педалите изтрити, топката на лоста и е паднал лака...

    Изобщо не ме вълнува дали някое си жтд ще ме бие 0.2 сек до 100, като съм карал 2.4 и знам как трака и колко неприятно се кара. И други дизели съм карал, не е за мен явно, няма тръпка, няма обороти... има вибрации и лаг.

    Няма нужда да ми обясняваш че съм се преебал в няколко теми, имам си глава на раменете, карал съм, сметнал съм, преценил съм какво ми се кара и какво ще ми излезе по-изгодно.
    Разбирам, "нашето гардже, пее по-хубаво от на комшията славейчето", пожелавам ти да си купиш някой ден супер яка, нова бензинова кола, само имаи едно на ум, колкото по нова е колата, толкова по-трудно се разбира с газовите уредби и кефа за 400 те км., ще отпадне.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3603
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    dhtj, не ме разбирай погрешно, но какви коли точно си карал преди алфата?
    Last edited by ScuderiaItalia; 07-05-2017 at 01:43.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #3604

    Default

    лични рено 1.7 и ауди А4 1.8

    чужди съм карал много...
    Ауди а3 1.9тди , а6 2.5тди
    бмв 520и , 525тдс, 320д, 118д
    голф 1.6, венто 1.8, джета 1.4ТСИ, пасат 2.0тди
    две пежа 1.6хди
    мерцедес ц180, ц200, е320цди
    селика 1.8

    100% изпускам нещо...
    защо?
    Last edited by dhtj; 07-05-2017 at 02:06.

  5. #3605
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Питам просто, за да видя имаш ли опит с бензин и дизел от всички марки като цяло. Нормално е всеки да има различна гледна точка, мога да ти кажа моята. Не знам на колко години си, но щом каза, че си към края студент, значи съм на твойте години някъде. Понеже баща ми е тенекиджия от преди да се родя, от малък ходя да му помагам и съм се нагледал и пробвал много коли, всякакви видове. При кола на газ може да излиза наистина малко по-евтино, отколкото дизел, но това, ако бензина е сток. Алфата ти със стокова генерация ли е? Защото аз лично намирам дизела за по-тих и приятен за каране извън града, а нямам гърнета по колата. 1.8цата ми е малко по-удобна в града, заради по-дългите скорости, че не трябва да ръчкаш нон стоп, но пък ме дразни, че й давам газ, тя ручи и не може да тегли. Не е със стокова генерация. Това малко звучи като темата бензин срещу дизел, не че това имах напредвид де. Имам и двете и те си имат плюсове и минуси и всеки е свикнал различно. Преди двете Алфи имах Браво ХГТ с всмукател от Купе турбо, правен изпускател дълъг и генерация на 63мм и звука наистина беше брутален, всеки го е казвал и всяваше много страх в наше село, макар че не беше кой знае какво. Лага, за който говориш е до 2000 оборота, но с ремап и конус точно там наема доста по-лесно. И при бензина го има, до 3000 оборота поне, особено при 1.8 с по-малкия въртящ момент, за разлика от 2.0. Сега преди няма и седмица като си взех колата от Радо, те че гумите ми бяха малко галоши бяха, но на светофара като тръгна и изтегля малко по-бързо и колата върти на всяка скорост. Абе подхилваш се като идиот, пустинята има сила да тегли, заради това повечето хора да им фенове. Отделно, че който иска да си прави колата по-живичка, има един много голям плюс за печката, за разлика от TS-а. И за да не помислиш, че съм заклет дизелджия, бях купил 2.0 турбо от Ланчия 180 к.с. мотор да го сложа в някоя Алфа, най-вероятно на мястото на 1.8цата, но тая изпадна много евтино и се наложи да го продам. За да започне да ти допада дизела, трябва да го покараш известно време, от един път няма да стане. Музата от подписа ме кефи повече и от ГТ-то да я карам в града. От място като дам газ рязко и стой на едно място с пилежи.
    Last edited by ScuderiaItalia; 07-05-2017 at 04:03.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  6. #3606
    Младши алфист Dedi's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    5

    Default Закупуването на147 1.9 jtd

    Здравейте аз съм нов в форума и желая да си закупя алфа 147 1.9 jtd но съм с ограничен бюджет общо взето питането ми е дали 2500 или 3000 са читави като цяло. Аз съм си харесал доста в мобилето изглеждат добре но нз дали си заслужават бихте ли ми дали съвет.благодаря предварително

  7. #3607
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    За тия пари, няма да намериш от фейслифта. Поне не и здрава. Преди да вземеш кола, караш я на диагностика. Няма как, да ти каже някой, че ще намериш читава кола. Всичко е на късмет и избор.

  8. #3608
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Quote Originally Posted by Dedi View Post
    Здравейте аз съм нов в форума и желая да си закупя алфа 147 1.9 jtd но съм с ограничен бюджет общо взето питането ми е дали 2500 или 3000 са читави като цяло. Аз съм си харесал доста в мобилето изглеждат добре но нз дали си заслужават бихте ли ми дали съвет.благодаря предварително
    Dedi, Напиши откъде си. Все ще се намери колега наблизо, който да помогне. Има друга тема, където пускаш линк от Карс или Мобиле с харесаната от теб обява на кола и може да се окаже, че някой я е гледал вече / или е дискутирана по-назад в темата. А още по-добре виж в раздел Продава/ автомобили тук във форума.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  9. #3609

    Default

    Quote Originally Posted by Dedi View Post
    Здравейте аз съм нов в форума и желая да си закупя алфа 147 1.9 jtd но съм с ограничен бюджет общо взето питането ми е дали 2500 или 3000 са читави като цяло. Аз съм си харесал доста в мобилето изглеждат добре но нз дали си заслужават бихте ли ми дали съвет.благодаря предварително
    Ако имаш още около 1500 ще си я направиш читава

  10. #3610
    Младши алфист Dedi's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    5

    Default

    http://m.mobile.bg/details/11492683331818441 мога 1000 отгоре да дам

  11. #3611
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Блокаж на диференциала, няма. Само Q2 има такова бещо, ама тя е след фейса. Пускай линковете, в другата тема. Че става мазало
    http://www.cars.bg/c2112496

  12. #3612
    Младши алфист Dedi's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Блокаж на диференциала, няма. Само Q2 има такова бещо, ама тя е след фейса. Пускай линковете, в другата тема. Че става мазало
    http://www.cars.bg/c2112496
    Неискам да е стани да седна

  13. #3613
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Става въпрос, че има избор в София. И на регистрирани коли.

  14. #3614
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    След снощния дъжд, забелязах влага в джобовете на предните врати. Днес ще се дупя, да проверя дупките на вратите, но има ли нещо друго, което да гледам?

  15. #3615
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    След снощния дъжд, забелязах влага в джобовете на предните врати. Днес ще се дупя, да проверя дупките на вратите, но има ли нещо друго, което да гледам?
    Уплътненията
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 241 of 320 FirstFirst ... 141191231239240241242243251291 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •