Page 71 of 320 FirstFirst ... 2161697071727381121171 ... LastLast
Results 1,051 to 1,065 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #1051

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    да така е за 2 часа ама сам!
    Аз сам без скоби се справих за един дообед с цялата предница,4 носача 2 прижини,накладки,дискове,спирачни апарати и биалети а за цената незнам!
    монтьорите доколкото знам обикновено работят сами по дадена кола и взимат процент от цената за труда
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #1052
    Запален алфист tahi's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bulgaria Sofia
    Posts
    169

    Default Алфа GT

    Здравеите колеги аз се присъединявам към този раздел като бивш собственик на 166 и от вчера настоящ на Алфа GT

    та ... имам няколко въпроса

    -cd-то ми работи но не издава звук
    -багажника не се отваря нито от ключа нито от бутона на таблото

    някои да има идеи ?

  3. #1053
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Колеги, знам че е писано във форума, но не мога да го намеря. Кажете какъв размер са и 3-те чистачки на 156 Sport Wagon, защото ще вземам, а колата не е при мен.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #1054

    Default

    Предните на седан са 53 и 55 см.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #1055
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    задна за ресторанта 38 см
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  6. #1056
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Благодаря ви!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  7. #1057
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112
    2002 1.9JTD 115

  8. #1058
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default Размисли около 147 JTD

    Здравейте колеги. Минаха 7-8 месеца от както се сдобих с Алфонсо, и смятам да я покарам тази кола още доста. С всеки изминал ден започва да ми харесва все повече.
    Естествено има и някой друг проблем който вече си пролича.
    Ще обясня предварително за да няма спам по темата.
    Значи колата е закупена от близък колега със сменен ангренаж и малсло. Аз за всеки случай смених комплект ремъка и ролките които наистина излязоха сменени (нови на 2000 км) и нищо друго от тогава, само каране. И горивният филтър, за да закръгля сумата. Излязоха ми 150 лева с отстъпките на роднина, а старите части са при мен (всичко е сменено наистина) трудът беше 60 лева.
    Сега идва тънкия момент в който трябва да сменя външния ремък (с всички ролки) и отново двигателното масло. Колата има за смяна интеркулер от 2-3 месеца и след зимата тук в Русе нещо се разхлопа по задницата. Освен ремъка възнамерявам всичко останало да поправя аз така, че съм отворен за всякакви съвети. Как да установя дали са за смяна биалетки или тампони, какви марки да сложа и всичко което сте изпитали на собствен гръб. Искам и съвет за маслото понеже в момента е със Титан 10/40, като не го гори но знам, че италиянките се карат със Селения.
    По километраж колата е на 86к колкото и смешно да звучи, със сигурност не е на повече от 186 000 съдейки по износването на салона. Като километри за година не успявам да направя 10 хиляди и като цяло съм много внимателен шофьор, става дума за пазене от дупки неравности и прочие.
    Отворен съм пак казвам за всякакви съвети относно всичко написано до тук, понеже колата трябва да е перфектна във всеки един детайл технически погледнато, все пак возя семейството в нея.

  9. #1059
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Ако държиш на тая купчина ламарини, повече НЕ и слагай 10в40, като за начало.

  10. #1060
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Имам 96 хиляди навъртяни с такава кола - масло selenia 5wr40 , понякога слагах и liqui moli mos2 10 w 40 ,колата почва да работи като швеицарски часовник.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #1061
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Единственото което знам е, че маслото ще е марка Селения, не знам нито какъв тип да е, нито какъв вискозитет. Затова питам, за да получа правилните отговори. И след казаното от emzo държа да направя най-доброто за колата след 2-3 месеца когато дойде времето да я вкарам малко в "бокса" и да ми е вярна още година до следващия път.

  12. #1062
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    WR 5w40 е най-доброто за теб!

  13. #1063
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default Жулнах си алфичката

    Здравейте!
    Днес без да искам като се паркирах си ужулих алфата в колата на съседа На него хич не му личи и се разбрахме за неговата кола, но на моята алфичка доста се виждат драскотините и остатъците от неговата боя - то моята е сребист металик, неговата е червена...
    Може ли да се покрият по някакъв начин или трябва боядисване на цял елемент - едната ми врата в случая?

    Благодаря предварително!

  14. #1064
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Според мен с паста би трябвало да излезе.

  15. #1065
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Според мен с паста би трябвало да излезе.
    Какви пасти са хубави и качествени, за да знам какво да търся. Алфичката ми е първата количка, пък и от едва 3 месеца имам книжка, та много не съм наясно кое е качествено

Page 71 of 320 FirstFirst ... 2161697071727381121171 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •