Page 44 of 320 FirstFirst ... 3442434445465494144 ... LastLast
Results 646 to 660 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #646
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    лупи в мойте фарове ...я раздуй че ми стана интересно...380 цената и за двата ли е? автоматично ли се настройва височината както на оригиналните?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  2. #647
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    380 лв ... явно цените доста варират.

    Защото в популярен сайт за такива неща:
    Би-ксенон прожектори 2 броя са 125лв
    Ксенон за тях: 2 броя крушки, 2 баласта , кабели и гаранция 75лв
    Монтажа не знам колко струва , аз си ги монтирах сам.
    ...

  3. #648
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Ааа значи са някаква китайска простотия която нито се регулира сама..нито свети като оригинала...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  4. #649
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Може да се регулират с машинките на старите фарове,ама си е играчка. Лупи може да ползваш от 145 и там Фиат групата.

    http://www.youtube.com/watch?v=KR6CrzH6n_g
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  5. #650
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    Ааа значи са някаква китайска простотия която нито се регулира сама..нито свети като оригинала...
    Auto level системите , каквито имат фабричните ксенони, не са много подходящи за вълнист или дупчест български път, ако ме разбираш.
    А за светенето много бъркаш. Виж на живо как свети моримото и после пиши.
    ...

  6. #651
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Ми да ти кажа всички коли които съм карал с такава система си работят безоткатно и свети уникално не знам как го реши това за вълнистите пътища хаха
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  7. #652
    Celestial hefty's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    37

    Default

    Колеги, благодаря за бързите отговори.

    Супер тва с лупата ше го имам впредвид, Пининфарина ти можеш ли да ми монтираш така за 380лв ако казваш че ше го направиш съм навит...


    Благодаря.
    Last edited by hefty; 05-10-2013 at 01:59.

  8. #653
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by hefty View Post
    Колеги, благодаря за бързите отговори.

    Супер тва с лупата ше го имам впредвид, Пининфарина ти можеш ли да ми монтираш така за 380лв ако казваш че ше го направиш съм навит...


    Благодаря.
    Можем да го направим, 2 дни забрави за колата, фаровете се отварят, преправя се инсталацията вътре в тях, след това се почистват и лепят. Трябва добре да изсъхнат преди на се ползват за да не побелеят стъклата отвътре.
    Направили сме дузина Алфи с тия биксенонови модули.
    Лупата се монтира на мястото на късите, вътре е с електромагнитна бленда, която сменя къси/дълги. Твоите дълги или могат да се спрат изцяло или да си работят паралелно с дългите на биксенона ( тогава имаш 4 дълги светлини ).
    Ако си от Варна ще видиш наживо правени от нас коли.
    Тия дни трябва да правим едно GT.

    ---------- Post added at 07:42 ---------- Previous post was at 07:39 ----------

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    380 лв ... явно цените доста варират.

    Защото в популярен сайт за такива неща:
    Би-ксенон прожектори 2 броя са 125лв
    Ксенон за тях: 2 броя крушки, 2 баласта , кабели и гаранция 75лв
    Монтажа не знам колко струва , аз си ги монтирах сам.
    Това с 24 месеца гаранция ли е? Не се хвърляй на най евтиното, което видиш по сайтовете.
    Като си го правил и си наясно че предната броня се сваля, фаровете се отварят, преправя се инсталация колко според теб трябва да се вземе за труд и консумативи ( силикон )?
    Ако ти правиш всичко това за 20-30 лева казвай да ти пращаме клиенти
    Last edited by pininfarina; 05-10-2013 at 07:46.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #654
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Като гледам клипчето си е доста играчка, да не говорим, че има винаги една вероятност нещо да счупиш, да не проработи, да се развали и т.н. Което означава още играчка, разглобяванки и евентуално пари.
    То и зъб да си извадиш сам с конеца е доста по-евтино(само цената на конеца ), отколкото да отидеш на зъболекар така, че да не бъркаме нещата.
    По темата GT за мен е от най-гъзарските модели на Алфа в момента, а те не са много. Аз бях готов я платил и то 3,2, парите ми бяха в джоба, но излезе в последния момент скрит дефект. Поддръжката не е нищо особено, все едно примерно да поддържаш 166 .. нещо не прозвуча убедително, абе Алфа-поддръжка

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #655
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    ...
    Съгласявам се с теб, че труда е много.
    Частите , за които писах в предния пост обаче не са "най-евтиното" , а са такива , каквито използват и TRS.
    ...

  11. #656

    Default

    Quote Originally Posted by w00x View Post
    При всяко палене ми излиза Water in diesel fuel filter. Това стана след като ми сменяха филтрите и маслото, но може да се е случило и след това, като я карах да я мият. Не е проблем, но ме дразни да го гледам всеки път и да пиука.

    Трябва ли да я карам на диагностика да я закачат, за да ми занулят грешката или има някакъв начин да си я зануля и сам? Няма ли някакво портативно устройство или кабел, който да се свърже към смартфон и с Application да се гледат и зануляват някакви такива елементарни грешки? Виждал съм App-овете в списъците с приложения за телефона, но не знам какъв специален кабел се ползва за връзката с автомобила.
    Никой ли няма да може да ми отговори на питането, защото в наръчника на колата пише, че това било много, много страшно и да съм тичал при Alfa Service веднагически.

    Има ли начин да се проверяват и зануляват тия грешки в домашни условия?

  12. #657
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Хората в сервизите,и те хляб трябва да ядат.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  13. #658
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Малко ламерски съвет,ама виж все пак да няма вода във филтъра.

  14. #659
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by w00x View Post
    Никой ли няма да може да ми отговори на питането, защото в наръчника на колата пише, че това било много, много страшно и да съм тичал при Alfa Service веднагически.

    Има ли начин да се проверяват и зануляват тия грешки в домашни условия?

    Колега то за вода във филтъра има един датчик дето се завива на самия филтър от долу.На новия филтър го няма ,а има една бяла тапа.Тя се маха и на неино място се завива датчика ,кадето е бил на стария ти филтър,значи неграмотниците от сервиза или не са го закачили както трее или са го повредили при прехвърлянето от стария към новия филтър,та като за начало погледни под филтъра какво имаш и излиза ли жица от него,ако излиза жица виж каде и дали е добре закачена за буската.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #660
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by w00x View Post
    Никой ли няма да може да ми отговори на питането, защото в наръчника на колата пише, че това било много, много страшно и да съм тичал при Alfa Service веднагически.

    Има ли начин да се проверяват и зануляват тия грешки в домашни условия?
    Прецакал ти се е датчика, който отчита наличието на вода в нафтата. Навит е на долната част на горивния филтър. пробвай да го развиеш наполовина и да източиш нафта оттам. Ако след това пак продължи да свети е прецакан. Откачи му буксата и повече няма да ти изписва това

    ---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега то за вода във филтъра има един датчик дето се завива на самия филтър от долу.На новия филтър го няма ,а има една бяла тапа.Тя се маха и на неино място се завива датчика ,кадето е бил на стария ти филтър,значи неграмотниците от сервиза или не са го закачили както трее или са го повредили при прехвърлянето от стария към новия филтър,та като за начало погледни под филтъра какво имаш и излиза ли жица от него,ако излиза жица виж каде и дали е добре закачена за буската.
    Ако не е закачен куплунга няма да му изписва нищо!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 44 of 320 FirstFirst ... 3442434445465494144 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •