Page 46 of 320 FirstFirst ... 3644454647485696146 ... LastLast
Results 676 to 690 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #676
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    Колега , където ще дадеш 6-8 хилки за дизелово GT и после ще наливаш още поне 2-3-4 хилки в муунинг , по добре направо 3.2 .... има ги за по 8 хилки , а за другите 2-3 където ще ги даваш за разни според мен глупости.... си вземи няколко варела с бензин и яко газ ....
    На 3.2 само обслужване с ремъци, ролки, в.помпа, свещи, масло и филтри е 1хил+
    После ще има въпрос : "защо не ми върви колата във високите" ... хайде дебитомер. Да спомена и скъсания машнон преди дросела , което е стандартен проблем при шестаците "нов внос". Дискове , накладки да смениш за да не се пребиеш някъде. Има катализатори в колекторите ... сумата се натрупа само от обикновенни неща.

    Quote Originally Posted by hefty View Post
    Абсолютно никога няма да си взема 3.2 Мотора... Добре върви но разхода е чудовищен и не оправдава вървежа. Ми тя харчи колкото Импреза ВРХ аз по-добре да си зема японче от колкото Алфа Ромео примерно... Решил съм да е 110кВ дизел с малко доработки от Венци (маднес) челен кулер, дишане и издишане на мотора ше са ми достатъчни до към 180 коня. Повече едва ли ми трябват. Харесах си една тука в София обаче за сега са ми много парите.. Ще събирам
    Само че читава impreza WRX струва 3 пъти колкото GT с 3.2 ...
    На дизеловата след доработките ще трябва и съединител , маховик ....
    ...

  2. #677
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    и тук се появява железния 1.8 т.с. в моето ГТ което е в раздел продажба
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  3. #678
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Ми понеже имам ГТ 3.2 - та да кажа и аз относно разхода наистина е абсолютно неоправдан .Преди гт-то имах 166 face пак 3.2 и там пак зверски харч.Имал съм преди това и няколко 166-ци дизел и стария мотор 2.4 и 2.4 20V face и 156-ци няколко 2.5 24v 1.8 T.S 1.9 jtd и т.н 145

    Та не е като да не съм имал алфи,и много рядко пиша тук,обаче съвсем приятелски мога да ви кажа само едно.

    Алфа с 3.2 arese 24v мотора (която и да е ) не е всекидневна кола - а е кола за удоволствие,със уникален звук и доста прилчино вървене и повярвайте ми и 400 коня да ги надуете тия дизели,пак са неприятни и пак тракат и пак пушат и са ад,само че харчат малко.Бях тръгнал преди време по пътя на тунинга на дизела ,обаче в един момент просто покарах една алфа 166 3.0 на един познат и оттогава край с дизелите.Вярно че имам и друга кола за ежедневна работа,но 3.2 гт няма нищо с другите модификаций.


    P.S. тая плевенската за 8000 лв нищо не става от нея.Хубаво GT 3.2 - от Германия или Швейцария - но там цените са малко над горепосочената

  4. #679
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Като кажете нищо не става,замисляте ли се или говорите по инерция,кое не и става че да не може да се оправи за 2-3 хил. лв,ако нямам деца бих я отнесал като куцо пиле домат.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  5. #680
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Ми според мен не може с 2-3 хил,а преди да взема моята,се бях насочил към тази първоначално,защото е доста високо ниво на оборудване,обаче тя просто е уморена.Дори ако трябва да съм честен не съм я и карал,защото търговеца от автокъщата ми каза,че не можело да се карат колите защото били без номера и т.н. и беше доста неприветлив като цяло.Да може и да съм прибързал че нищо не става,но не е хубава колата в никъкъв случай

  6. #681
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by vertulet View Post
    Ми понеже имам ГТ 3.2 - та да кажа и аз относно разхода наистина е абсолютно неоправдан .Преди гт-то имах 166 face пак 3.2 и там пак зверски харч.Имал съм преди това и няколко 166-ци дизел и стария мотор 2.4 и 2.4 20V face и 156-ци няколко 2.5 24v 1.8 T.S 1.9 jtd и т.н 145

    Та не е като да не съм имал алфи,и много рядко пиша тук,обаче съвсем приятелски мога да ви кажа само едно.

    Алфа с 3.2 arese 24v мотора (която и да е ) не е всекидневна кола - а е кола за удоволствие,със уникален звук и доста прилчино вървене и повярвайте ми и 400 коня да ги надуете тия дизели,пак са неприятни и пак тракат и пак пушат и са ад,само че харчат малко.Бях тръгнал преди време по пътя на тунинга на дизела ,обаче в един момент просто покарах една алфа 166 3.0 на един познат и оттогава край с дизелите.Вярно че имам и друга кола за ежедневна работа,но 3.2 гт няма нищо с другите модификаций.


    P.S. тая плевенската за 8000 лв нищо не става от нея.Хубаво GT 3.2 - от Германия или Швейцария - но там цените са малко над горепосочената
    Евала, фен си, голям кеф ми напрай с тва мнение!

    Естествено и си прав............ спор нема.....

    Просто дизела е един компромис!
    Но в наща сиромашка държава за съжаление не всеки може да си позволи това което му е на сърцето и ще му е най-кеф!

    При дизела след ремап получаваш доста добре вървящ автомобил а за сметка на това на фона на разхода е просто супер!

    Нека всеки хубаво да си прецени възможностите!

    Също така както казах след ремап дизела е супер, но при по-сериозни интервенции човек много добре трябва да знае в какво се забърква!!!

    Примери от форума и ежедневието мнооооо.....

    Успех в избора колеги!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #682
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Някой да знае как се изключеа автоматичното пускане на климатроника на 156 фейслифт?
    При мен се получава следното: ако угася колата при спрян климатик (в момента на топло) при палене не тръгва автоматично (дотук добре и вс нормално), но ако изгаася колата при пуснат климатик (пак на топло) след това при палене се включва винаги долу в краката и на макс без значение как е бил преди това
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #683
    девелопер KiroPora's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    София/Пазарджик
    Posts
    57

    Default

    Някакви големи рецепти бяха и не мисля че има разлика при фейслифта - аз така и не успях. Преди няколко месеца като я бях оставил при Бобо да ми оправят счупен прозорец ми бяха направили и климатика да не се пуска сам, ама така и не попитах как...
    '98 Alfa Romeo 156, 2.0TS LPG
    '05 Audi A6 4.2i

  9. #684
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    говорим за фейслифт колега, за другите е ясно
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #685
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    20

    Default

    Момчета , може ли да помоля , за малко помощ ? Вчера започна да тече много масло от колата / АР156/ 1,8 тс /2000 г. / отидох в сервиз и се оказа , че е от един оребрен капак на картера , който се е спукал на две места .Може ли някой да ми каже как точно се казва това което търся , за да мога да си го купя от някъде , защото е спукан точно около двата болта и ме съмнява , че няма да може да се заварява . Ако някой продава или знае от къде да намеря още по -добре . Дано сте ме разбрали , че и аз не мога да го обесня много повече от това което ми казаха в сервиза .Благодаря ви !
    ALFA ROMEO 146/1.4-TS-16V
    1999г.
    ALFA ROMEO 166/2.4 JTD -1999г.

  11. #686
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by mimsi78 View Post
    Момчета , може ли да помоля , за малко помощ ? Вчера започна да тече много масло от колата / АР156/ 1,8 тс /2000 г. / отидох в сервиз и се оказа , че е от един оребрен капак на картера , който се е спукал на две места .Може ли някой да ми каже как точно се казва това което търся , за да мога да си го купя от някъде , защото е спукан точно около двата болта и ме съмнява , че няма да може да се заварява . Ако някой продава или знае от къде да намеря още по -добре . Дано сте ме разбрали , че и аз не мога да го обесня много повече от това което ми казаха в сервиза .Благодаря ви !
    Направи му една снимка!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #687
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Направи му една снимка!
    Ето това е : Click image for larger version. 

Name:	CAM01365.jpg 
Views:	63 
Size:	65.4 KB 
ID:	121737

    Click image for larger version. 

Name:	CAM01366.jpg 
Views:	48 
Size:	43.0 KB 
ID:	121738
    ALFA ROMEO 146/1.4-TS-16V
    1999г.
    ALFA ROMEO 166/2.4 JTD -1999г.

  13. #688

    Default

    здр да ви питам за съвет ако махна последните 2 гарнета и си сложа отзад краини две китаичета дали ще дава отаражение по работата на двигателя или дали ще почне да дава грешки в компютара . колата е алфа 147 120к.с

  14. #689
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Колеги имам две питания :
    1-во при скорост от 140 км на вас чистачките прибират ли ви се плътно до долу или застават на 5 см по високо .

    и 2-ро каква е разликата между обикновени фарове и тези които са ГТА ? Освен че на ГТА е черен рефлектора .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  15. #690
    девелопер KiroPora's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    София/Пазарджик
    Posts
    57

    Default

    При мен също не се прибират до край при висока скорост. Със Champion без спойлер на чистачките съм. Мисля, че е нормално - явно на моторчето не му стига сила да преодолее въздушното съпротивление.
    '98 Alfa Romeo 156, 2.0TS LPG
    '05 Audi A6 4.2i

Page 46 of 320 FirstFirst ... 3644454647485696146 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •