Page 150 of 320 FirstFirst ... 50100140148149150151152160200250 ... LastLast
Results 2,236 to 2,250 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #2236
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Колеги , колко литра масло ми побира скоростната кутия ?
    2л.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  2. #2237
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Колеги как да задам на радиото (заводското) да тръгва така както съм загасил колата.Примерно загасил съм на 35 и след това като запаля тръгва от 20 което си е доста тихо гледах рових в менюто но не успях да го оправя някой ако знае да каже ??
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  3. #2238
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    Колеги как да задам на радиото (заводското) да тръгва така както съм загасил колата.Примерно загасил съм на 35 и след това като запаля тръгва от 20 което си е доста тихо гледах рових в менюто но не успях да го оправя някой ако знае да каже ??
    Това е много добре направено. Защото например вчера вечерта си се прибрал от бар/дискотека и си слушал почти на макс...Сутринта тръгваш за работа в 7, още сънен, палиш колата и почва да гърми.

    Аз лично съм имал случаи със сегашната ми кола, при която е точно, както ти искаш - "радиото тръгва така както си загасил колата", при което съм забравил, че последно съм слушал много силно музиката и като пална сутринта направо подскачам
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #2239
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Това е много добре направено. Защото например вчера вечерта си се прибрал от бар/дискотека и си слушал почти на макс...Сутринта тръгваш за работа в 7, още сънен, палиш колата и почва да гърми.

    Аз лично съм имал случаи със сегашната ми кола, при която е точно, както ти искаш - "радиото тръгва така както си загасил колата", при което съм забравил, че последно съм слушал много силно музиката и като пална сутринта направо подскачам

    Не съм сигурен дали аз го имам на моята , просто май не съм забелязал , обаче и аз го одобрявам , май само колегата го дразни но все пак всеки си има предпочитания .

    ПП: преди тате постоянно ми се караше като оставях музиката на макс вечер и той сутрин като сложи ключа и ....
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  5. #2240
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Неме дразни чак толкоз много но 20 си е доста тихо и примерно гася колата за 5мин и след като завъртя ключа а и съм с мултиволан и само задържам + а ма все пак си ме дразни.Ако някой знаее решение да свирка.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  6. #2241
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    А бе вчера забелязах, че на спортвагона е отказала задната чистачка...а да тръгне и спира....като я раздвижа на ръка тръгне и след време пак спира.....некви идей.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #2242

    Default

    Ако създанието дето ми е свалило табелките bertone от ГТ-то чете форума, нека ми пише ще му дам и 5лв. за банички щом до там се е стигнало.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  8. #2243

    Default

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Ако създанието дето ми е свалило табелките bertone от ГТ-то чете форума, нека ми пише ще му дам и 5лв. за банички щом до там се е стигнало.
    За това е хубаво човек да си маркира по някакъв начин "крадливите" части по екстериора и като изчезне нещо да пообиколи из квартала да види кой е ербапина. После с чука на ред.



  9. #2244

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    За това е хубаво човек да си маркира по някакъв начин "крадливите" части по екстериора и като изчезне нещо да пообиколи из квартала да види кой е ербапина. После с чука на ред.
    Предполага се, че едва ли голям умник го е извършил. Така, че чакам на паркинга да се появи някоя различна от ГТ алфа с табелки bertone
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  10. #2245

    Default

    Значи до няколко дни да очакваме тема от типа "тъкмо си завърших оптичния тунинг и някъв чешит ми строши джамовете".



  11. #2246
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Ако създанието дето ми е свалило табелките bertone от ГТ-то чете форума, нека ми пише ще му дам и 5лв. за банички щом до там се е стигнало.
    На мен на 156-цата два пъти ми сваляха надписа t.spark, на третия път свалих всички надписи. На 159-ката свалих всички надписи отзад, веднага след като я взех.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  12. #2247
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Онзи ден ми се наложи да напъна до краен предел талянката, не е за хвалба, но много бързах. Нормално ли е между 170-190 с пуснат климатик температурата на двигателя да се качи на 90 градуса? При 140 температурата се нормализира. Моля да не ме корите за скоростта, а просто да кажетете дали е нормално, ако не се лъжа по спомени стигнах някъде до към 200км/ч по табло което реално по GPS най-вероятно е не повече от 180.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  13. #2248
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Нормално е . Ами в тази жега 40градуса и аз да те напъна тебе да тичаш като луд и ти ще прегрееш.

  14. #2249
    Пристрастен Алфа веселяк ljub4o2002's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Silistra
    Age
    49
    Posts
    31

    Default Общи приказки

    Уважаеми колеги,лично се убедих,че нашите красавици,определено са много корави и издържливи душици дори и да попаднат в лапите на изявени унищожители на автомобили .В случая визирам моя тъст,който се чудя как не успя да унищожи моята 156-ца,след като успя да я стопли до 130 градуса .При всяка друга марка това би означавало сигурно заваряване на мотора,а моя звяр се размина с леки поражения по периферията,мотора се е отървал без никакви поражения-определено италианците са ги направили много здрави,но все пак не е за препоръчване да се прави често .

  15. #2250
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Едно бързо въпросче - Възможно ли е да подменя централната конзола с духалките с такава от феислифтовите с инфо дисплеи че моята е от по стария модел и няма - и този дисплеи да работи ?
    Last edited by iv4oo; 20-07-2015 at 06:33.

Page 150 of 320 FirstFirst ... 50100140148149150151152160200250 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •