Page 163 of 320 FirstFirst ... 63113153161162163164165173213263 ... LastLast
Results 2,431 to 2,445 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #2431
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Като дойде сезона за смяна на гуми жмела е голям...опашки, некачествена работа стремежа да се прилапат повече клиенти, което води до лошо качество...виждал съм на места да излизат коли от сервиза с не затегнати болтове на джантите, или така са ги натегнали, че при евентуална смяна на пътя...мамата си трака....
    А би трябвало преди да се сложи гумата, джантата да е добре измита, след това да се оптимизира спрямо гумата и винтила при монтажа, за да не се прекалява с тежестите и накрая при монтажа на автомобила да се затегне с динометричен ключ.....и т.н...

    Да ! ето при моята смяна преди седмица не бяха почистили хубаво джантата преди да сложат гумата и изпускаше , после отидох почистиха сложиха и сега е ок .. абе мърлява работа !
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  2. #2432
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    София
    Posts
    1

    Default моля за помощ

    Здравейте незнам дали поста ми е за тук,моля да ме извините ако не е !
    Имам няколко въпроса и моля за помощ!
    Колата ми е алфа 147 jtd 2002 г ,в последния месец много козметични неща се счупиха моля да ме насочите къде да ги оправя жена съм и ми е малко трудно.
    Прозореца на лява врата не се отваря. претапициране на волан ми е нужно.какви колони да си взема не искам да махам оригиналното сд и може ли да се изкара от него кабел за флашка и къде ,ако може мулти волана ще рааботи ли след това.
    Благодаря предварително

  3. #2433
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by vesi View Post
    Здравейте незнам дали поста ми е за тук,моля да ме извините ако не е !
    Имам няколко въпроса и моля за помощ!
    Колата ми е алфа 147 jtd 2002 г ,в последния месец много козметични неща се счупиха моля да ме насочите къде да ги оправя жена съм и ми е малко трудно.
    Прозореца на лява врата не се отваря. претапициране на волан ми е нужно.какви колони да си взема не искам да махам оригиналното сд и може ли да се изкара от него кабел за флашка и къде ,ако може мулти волана ще рааботи ли след това.
    Благодаря предварително

    Относно дали мулти-волана ще работи с друго стерио , да ще работи , за другите неща нека друг колега се включи и да каже , че и аз се интересувам от претапицирането волана
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #2434
    започва да се пристрастява SnapLackOfTraction's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    75

    Default

    Това което мога да кажа е, че хубавото претапициране е много скъпо и не си заслужава. По добре си намери читав волан от морга или с обява във форума. Играл съм го тоя филм с едно бмв. Запазен мултифункционален волан за Е46 на същата цена от това да претапицирам оригинален кожен. Един познат с Борче C5 същата работа.
    '05 Alfa 147 1.9JTD 115hp

  5. #2435

    Default

    Претапициране с естествена кожа е около 100лв, и резултатът е все едно току-що излязъл от завода. Запазено мулти от морга пак ще е около тая цена, защото в повечето случаи върви комплект с клокспринга. И колкото и да е запазен няма дори да се доближи до ефекта от едно качествено претапициране.

    За прозореца, може да е копчето или пък моторчето. При мен отдясно спускаше прозореца, но не искаше да се вдига. Като разглобих копчето се оказа, че предишният собственик ми е оставил подарък - троха , която просто е попаднала на "точното" място и е пречела да се натисне както трябва.

    А за СД-то определено не с всички марки и модели е съвместим волана. За USB yatour-a може да се каже, че се е доказал.



  6. #2436
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Ох отново съм аз с моите въпроси .. последните седмици като по застудя и започнаха да ми скърцат тампоните и като покараш 10км утихнат но пак подскърцват ... много дразнещо .. има ли спасение колеги ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #2437
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Евентуално ще спрат да скърцат,моите така поскръцваха,но вече не. Дежурния отговор е смажи ги,колкото и абсурдно да е за мен да се смазва това нещо. Тази част от колата ме кара да я намразя.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #2438
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Смажи ги на всяка цена.
    Last edited by DMS; 01-11-2015 at 08:00.

  9. #2439
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    аха , а с какво да ги смажа ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  10. #2440
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    аха , а с какво да ги смажа ?
    Морска грес....така и казват....трудно се отмива.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #2441
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Морска грес....така и казват....трудно се отмива.
    Ок ще пробвам , мерси колеги
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #2442
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    A смазването така и не разбрах къде точно трябва да се направи. Трябва да се извади тампона или? Някой да каже къде точно се маца?
    Зареди се с търпение като търсиш така наречената морска грес,че в магазините гледат тъпо. Тази грес я дават за плавателни съдове,трудно се отмива и деяни на сол.
    Нека някой да каже как точно се смазват?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  13. #2443

    Default

    Сваляш носача,разглобяваш тампоните,мацаш хубаво и после по обратния ред.Аз правя друго,щото ми е писнало...взимам си грес на спрей(тефлонов) в който има PTF и си ги пръскам тампоните така,както са си монтирани на колата......кара по 6 месеца.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #2444
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Сваляш носача,разглобяваш тампоните,мацаш хубаво и после по обратния ред.Аз правя друго,щото ми е писнало...взимам си грес на спрей(тефлонов) в който има PTF и си ги пръскам тампоните така,както са си монтирани на колата......кара по 6 месеца.

    Точно това мисля и аз да направя , че другия вариант да го направя ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  15. #2445

    Default

    Колеги, турбото от 2.4 jtd 150коня и 2.4 jtd 175 коня, еднакво(GT2256) ли е ?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

Page 163 of 320 FirstFirst ... 63113153161162163164165173213263 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •