Page 195 of 320 FirstFirst ... 95145185193194195196197205245295 ... LastLast
Results 2,911 to 2,925 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #2911

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако скоро не си мил радиатора на климатика, го направи. Ще се учудиш, какъв голям ефект има това.
    Няма да помогне. Моят го миха миналата седмица с препарат, който разгражда мизерията, след това пароструйка, няма криви ламели. Термосондата, поставена във фронталната духалка (лявата) показа 8 градуса по Целзий. На 156-цата климатикът е слаб.
    Former Alfa owner.

  2. #2912
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Същият проблем и при мен, който с годините става по-явен. Когато загрее хубаво колата, тогава се чувства вече хладното. Та и аз ще пробвам да го измия тоз радиатор.

    Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  3. #2913
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Няма да помогне. Моят го миха миналата седмица с препарат, който разгражда мизерията, след това пароструйка, няма криви ламели. Термосондата, поставена във фронталната духалка (лявата) показа 8 градуса по Целзий. На 156-цата климатикът е слаб.
    Възможно е и да не помогне. При мен климатикът взe да работи по-слабо и отидох при приятел, който с това си вади хляба. Човекът закачи машината и установи това, че налягането в радиатора е нормално и дори по-високо от нормалното. Поради това ми препоръча миене вместо пълнене и се оказа напълно прав.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #2914
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Да, трябва му малко време докато охлади, но не мисля, че е толкова слаб, колкото го описвате. При мен лятото е много зле, хич не търпя жеги, но климатика на моята 156-ца се справя, даже на моменти ми става неприятно студено. Пълнен е преди 4 години.

  5. #2915
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Не знам на 156 климатика дали е същия като на ГТ, но на моята след презареждане на климатика и измиване отгоре отгоре на радитора, дори без да се разглабя нищо, климатика почна да работи много по добре (то и преди беше прилично). Миналата събота на вън като ми показваше 34 вътре почти ми беше станало студено.

    Да се вметна и аз с един въпрос, моето ГТ е със нормални фарове. Може ли да се сложи ксенон без да се сменят фаровете изцяло, къде/кой може да го направи това и колко финанси?

  6. #2916

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Не знам на 156 климатика дали е същия като на ГТ, но на моята след презареждане на климатика и измиване отгоре отгоре на радитора, дори без да се разглабя нищо, климатика почна да работи много по добре (то и преди беше прилично). Миналата събота на вън като ми показваше 34 вътре почти ми беше станало студено.

    Да се вметна и аз с един въпрос, моето ГТ е със нормални фарове. Може ли да се сложи ксенон без да се сменят фаровете изцяло, къде/кой може да го направи това и колко финанси?
    А откъде си?

  7. #2917
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Мислех че го имам в профила - София

  8. #2918

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Мислех че го имам в профила - София
    На бившия вагон ресторант. Сложи си 55W

  9. #2919
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    хмм толко говорите за тори радиатор , а той къде се намира ? много ли се разглобява , мога ли сам да си го сваля ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  10. #2920
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    А откъде си?
    ))....а за мен, нали знаеш, че съм от Елин Пелин....

    ---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

    ....ела да настинеш за пет минути като те вкарам у алфата на пусната клима...

    ---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:05 ----------

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Да, трябва му малко време докато охлади, но не мисля, че е толкова слаб, колкото го описвате. При мен лятото е много зле, хич не търпя жеги, но климатика на моята 156-ца се справя, даже на моменти ми става не приятно студено. Пълнен е преди 4 години.
    Хич не е слаб....като го сложа на макс си е фризер...шест години не съм го барал.....не ми е създавал проблем...
    п.п...зимата трябва да се пуска от време на време ....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #2921

    Default

    Хм. нямам спомен. Виждали ли сме се? Я да го направим за да се попсуваме на живо и да видя как наистина ти е климата, че моят вентилатор нещо не ми харесва как върти

  12. #2922
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Хм. нямам спомен. Виждали ли сме се? Я да го направим за да се попсуваме на живо и да видя как наистина ти е климата, че моят вентилатор нещо не ми харесва как върти
    Нямаш грижи моето момче ...кажи къде да те открия....относно псуването, ако до там ти стига изразяването, може да си поиграем на думи, израснал съм на улицата....за вентилатора забрави, предпочитам да гледам как някоя мацка си върти задника...за автомобили познанията са ми елементарни
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #2923

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Нямаш грижи моето момче ...кажи къде да те открия....относно псуването, ако до там ти стига изразяването, може да си поиграем на думи, израснал съм на улицата....за вентилатора забрави, предпочитам да гледам как някоя мацка си върти задника...за автомобили познанията са ми елементарни
    Не бе, не искам акъл, просто да видя как ти върти ... вентилатора де
    До псуване няма да се стигне. И аз ги знам цветисти, ама от псуване файда няма. отдавна съм стигнал до извода, че акъл на глупак и селяндур не можеш да налееш (нямам предвид теб)

  14. #2924

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    Ами температурата в купето не мърда над 90 градуса,но си мисля,че ако катализаторите са ми запушени,а те са,като единия бил на парчета,не знам така каза е бобо,си мисля защо да не вдига темпаратура в катализаторите много висока лятото и това да се отразява,а и аз съм от Петрич тук в наобяд е 38 39 градуса. сега съм я оставил при бобо,да видим кво ше направи иначе компа е изгорял....не знма къде да търся тоя проблем,надявам се бобо да го намери...те ГТ-тата попринцип развиват висок градус в главата но аз си го карам с маслото по каталог 10/60 и го предпадзва уж.иначе бобината направои си се стопява горе от към комутатора....Възможно е това което казваш ти,но то гори само 3та и 4та бобина..или само 3та.....навежда ме на мисълта че или са инжектори или е от катализаторите,просто няма какво друго да е,но ком па за да гори значи нещо го тормози или де да знам

    ---------- Post added at 10:31 ---------- Previous post was at 10:29 ----------

    Всичко съм сменял свещи мещи...
    Извинявай, видях ти колата при Бобо, но си имах проблем с моята и не се заслушах за нея. Но и по начина по които си описал тук нищо не разбрах. Ако можеш да вложиш малко повече граматика няма да е зле

  15. #2925
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Колеги, някой има ли представа тази лампа на таблото за какво е? Никога не съм я виждал да светва, дори като дам на контакт.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

Page 195 of 320 FirstFirst ... 95145185193194195196197205245295 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •