Page 199 of 320 FirstFirst ... 99149189197198199200201209249299 ... LastLast
Results 2,971 to 2,985 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #2971
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Брех,моите ги смених наскоро,пък не е чак болка за умиране. Спират си,не греят незнам има някаква магия

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #2972

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Брех,моите ги смених наскоро,пък не е чак болка за умиране. Спират си,не греят незнам има някаква магия

    -----------
    Пай сеее ...
    Твойте и на Митко са от по старите като на 166ца, има разлика.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #2973
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Имаше малко чесане докато разбера кое как,щях да разколача де що има по здницата за да измъкна накладките,но с чалъм и "съветване" ги измъкнах Очаквах да е шит с ключа за флекса и прибирането,но за мое щастие се върнаха лесно буталата.


    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #2974
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    ....Предните съм ги сменил с вентилирани дискове и апарати от 166....

    ....След отпускане на педала налягането спада и буталото се връща не знам по какви закони една идея колкото косъм за да осигури минимален луфт за безпроблемно спиране....
    1. Предните апарати на 166 не са ли с друго междуболтово разстояние за захващане към шенкела? Как ги захвана ?

    2. Връщат се, защото фабрично дисковете имат нарочно оставени 1-2 десети "биене"/кривина, която спомага за избутването на накладките "една идея, колкото косъм"
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #2975
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Аха, и аз така предположих, след дълго гледане и чудене как се прибират накладките. Като цяло прибирането,дори и с ключ за флекс, си е ташак. Важното е,че проблема е решен и вече на свиря като товарен влак.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  6. #2976
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Когато буталата не са силно клеясали, връщането им при смяна на накладки става и с пръсти, т.е - много лесно.
    В случай, че са клеясали, преди да се опитва връщането им и това да е съпроводено с много псувни, е удачно да се изкарат внимателно още малко за да се подмине клеясалия участък. След това обикновено се раздвижват лесно с въртене няляво-надясно и после прибирането им е доста по-лесно.

    За задните апарати, това допълнително изкарване на буталата, го правя посредством разклащане на рамото на механизма за ръчната.
    Last edited by ecotronic; 17-07-2016 at 14:53.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #2977

    Default въпрос

    Эдравейте въпросат ми е следният взех алфа 147 жтд двете пластмасови лаисни на тавана на купето могат ли да се сменят и ми се наложи да я карам околу 2 км беэ акомулатор може ли да е проблем това

  8. #2978

    Default

    Quote Originally Posted by ludmillupo View Post
    Эдравейте въпросат ми е следният взех алфа 147 жтд двете пластмасови лаисни на тавана на купето могат ли да се сменят и ми се наложи да я карам околу 2 км беэ акомулатор може ли да е проблем това
    Да, огромен

  9. #2979

    Default въпрос

    Эдравейте въпросат ми е следният взех алфа 147 жтд двете пластмасови лаисни на тавана на купето могат ли да се сменят и ми се наложи да я карам околу 2 км беэ акомулатор може ли да е проблем това

    ---------- Post added at 11:21 ---------- Previous post was at 11:14 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Да, огромен
    Нешто по електрониката ли

  10. #2980

    Default

    Quote Originally Posted by ludmillupo View Post
    Эдравейте въпросат ми е следният взех алфа 147 жтд двете пластмасови лаисни на тавана на купето могат ли да се сменят и ми се наложи да я карам околу 2 км беэ акомулатор може ли да е проблем това
    Ох, алтернаторът ти е генератор, чиито основен товар е акумулаторът. Той филтрира и стабилизира един вид цялата ел. система, защото е безкраен кондензатор. Без него един алтернатор може да вдигне високи пикове на напрежение и да опука нещо, въпреки всички защити. Мой познат си опука ЕКУ-то така преди години.

    И сега ще се започне - то има реле регулатор .....

  11. #2981

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    2. Връщат се, защото фабрично дисковете имат нарочно оставени 1-2 десети "биене"/кривина, която спомага за избутването на накладките "една идея, колкото косъм"
    По-скоро се връщат от вибрациите в колелото при въртенето му...
    При изработката на един диск механичната му оброботка е струговане и последващо шлифоване...за биене може да се говори в рамките на стотна,две...и то това не е умишлено.Биенето от десета би дошло при монтажа на диска върху главината..все пак са два отделни детайла изработени по отделно.
    А пък нали сме виждали и специалните приспособления за струговане на дискове на място,без да се демонтира диска от колата.Там пък вече гаранция няма биене,понеже всичко е сглобено и се обработва в работно положение.
    Просто казвам,че дисковете се изработват прави...кривините идват после...монтаж,експлоатация Поне логичното ми обяснение е такова.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #2982
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    По-скоро се връщат от вибрациите в колелото при въртенето му...
    При изработката на един диск механичната му оброботка е струговане и последващо шлифоване...за биене може да се говори в рамките на стотна,две...и то това не е умишлено.Биенето от десета би дошло при монтажа на диска върху главината..все пак са два отделни детайла изработени по отделно.
    А пък нали сме виждали и специалните приспособления за струговане на дискове на място,без да се демонтира диска от колата.Там пък вече гаранция няма биене,понеже всичко е сглобено и се обработва в работно положение.
    Просто казвам,че дисковете се изработват прави...кривините идват после...монтаж,експлоатация Поне логичното ми обяснение е такова.
    +1

    А и 0.1 - 0.2 мм e прекалено много и би се усещало, като биене по педала.
    Освен всичко останало, това би довело и до по-бързото скапване на лагерите, които не са разчетени на носят сериозни аксиални усилия.
    Last edited by ecotronic; 21-07-2016 at 12:58.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #2983

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    2. Връщат се, защото фабрично дисковете имат нарочно оставени 1-2 десети "биене"/кривина, която спомага за избутването на накладките "една идея, колкото косъм"
    Е те това не го очаквах от теб да го напишеш

  14. #2984
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    По-скоро се връщат от вибрациите в колелото при въртенето му...
    При изработката на един диск механичната му оброботка е струговане и последващо шлифоване...за биене може да се говори в рамките на стотна,две...и то това не е умишлено.Биенето от десета би дошло при монтажа на диска върху главината..все пак са два отделни детайла изработени по отделно.
    А пък нали сме виждали и специалните приспособления за струговане на дискове на място,без да се демонтира диска от колата.Там пък вече гаранция няма биене,понеже всичко е сглобено и се обработва в работно положение.
    Просто казвам,че дисковете се изработват прави...кривините идват после...монтаж,експлоатация Поне логичното ми обяснение е такова.
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    +1

    А и 0.1 - 0.2 мм e прекалено много и би се усещало, като биене по педала.
    Освен всичко останало, това би довело и до по-бързото скапване на лагерите, които не са разчетени на носят сериозни аксиални усилия.
    За корекцията в десети -> стотни съм съгласен (моя техническа грешка)

    За другото - оставам на мнението, че има фабрична "кривина", която спомага за прибирането на буталото.

    п.с. Това не съм си го измислил аз, предполагам и хората, работещи в сервизи (дори и форумните) също ще потвърдят моята теза


    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Е те това не го очаквах от теб да го напишеш
    Колега, точно твоите очаквания са ми най-малкия проблем

    Също така : " не се прави на играч, когато срещу теб седи треньор "
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #2985

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post

    За другото - оставам на мнението, че има фабрична "кривина", която спомага за прибирането на буталото.

    п.с. Това не съм си го измислил аз, предполагам и хората, работещи в сервизи (дори и форумните) също ще потвърдят моята теза - няма кой



    Колега, точно твоите очаквания са ми най-малкия проблем Не ми пука

    Също така : " не се прави на играч, когато срещу теб седи треньор "
    ТРЕНЕР, Подсказка - когато седиш в колата на едно място и някой мине край теб с голяма скорост какво става? (Центробежна сила)

Page 199 of 320 FirstFirst ... 99149189197198199200201209249299 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •