Page 203 of 320 FirstFirst ... 103153193201202203204205213253303 ... LastLast
Results 3,031 to 3,045 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3031
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Щом е 120лв. му кажи откъде да си я вземе за тези пари
    123лв. в сервиза ми обявиха тази цена.

    Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  2. #3032
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    123лв. в сервиза ми обявиха тази цена.

    Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
    Съвсем приемлива цена, като се има впредвид и това, че животът на една сонда е над 150К.

    Съвсем разумен разход, който ще се възвърне многократно под формата на коректна работа на мотора и икономия на гориво.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3033

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    123лв. в сервиза ми обявиха тази цена.

    Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
    Все пак поискай да я видиш преди да я сложат

  4. #3034
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Някой сипвал ли е 2Т (двутактово) масло в нафтата? По чужди форуми чета добри отзиви, само че за комънрейл мотори почти никой няма наблюдение...
    Двигателя почвал да работи по-тихо и удължавал живота на ГНП и дюзите, понеже ги смазвало. Има ли нещо вярно или е поредния мит? Интересуват ме конкретни мнения от хора, които са пробвали схемата, защото и в нашия форум има вече такива (стари) теми, където не преобладават единодушни мнения и всеки твърди различно, кой пробвал, кой логически разсъждавал и накрая нищо не се разбра...
    Last edited by sollider; 27-07-2016 at 07:50.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  5. #3035
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Gabrovo
    Age
    50
    Posts
    68

    Default

    Да аз го правя от една година.По следната рецепта 120 гр.масло за резачки "Щил" + 1 л.газ за осветление/жълт цвят/ на един резервоар гориво.Ефекта е по тих мотор без никакво пропушване при студен старт.Зимата го правя в двойна доза.Маслото смазва помпи и т.н. газта има свойството да разтваря водата и да я изгаря заедно с горивото.Това съм виждал да правят хора които имат комиони и коли за по няколко стотин хил.лева.
    Моят автомобил е AR-Crosswagon Q4 16v 150 к.с.-2007 г.
    и мотора е комън рейл.

  6. #3036
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Благодаря, колега. А търсеният ефект веднага ли се забелязва или се минават някакви километри преди да се види разликата?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  7. #3037

    Default

    Quote Originally Posted by vilika1973 View Post
    Да аз го правя от една година.По следната рецепта 120 гр.масло за резачки "Щил" + 1 л.газ за осветление/жълт цвят/ на един резервоар гориво.Ефекта е по тих мотор без никакво пропушване при студен старт.Зимата го правя в двойна доза.Маслото смазва помпи и т.н. газта има свойството да разтваря водата и да я изгаря заедно с горивото.Това съм виждал да правят хора които имат комиони и коли за по няколко стотин хил.лева.
    Моят автомобил е AR-Crosswagon Q4 16v 150 к.с.-2007 г.
    и мотора е комън рейл.
    За двутактовото само да не е пълна синтетика

  8. #3038
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Някой сипвал ли е 2Т (двутактово) масло в нафтата? По чужди форуми чета добри отзиви, само че за комънрейл мотори почти никой няма наблюдение...
    Двигателя почвал да работи по-тихо и удължавал живота на ГНП и дюзите, понеже ги смазвало. Има ли нещо вярно или е поредния мит? Интересуват ме конкретни мнения от хора, които са пробвали схемата, защото и в нашия форум има вече такива (стари) теми, където не преобладават единодушни мнения и всеки твърди различно, кой пробвал, кой логически разсъждавал и накрая нищо не се разбра...
    И аз знам, че нафтата е сухо гориво.
    Бащата редовно слага по 100-150гр. двутактово масло с 1л бензин на пълен резервоар. Колата е Е270cdi комън рейл и вече 3-4г няма никакъв проблем с мотор или дюзи.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  9. #3039

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    И аз знам, че нафтата е сухо гориво.
    Бащата редовно слага по 100-150гр. двутактово масло с 1л бензин на пълен резервоар. Колата е Е270cdi комън рейл и вече 3-4г няма никакъв проблем с мотор или дюзи.
    Бензин не е хубаво

  10. #3040
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Даа, значи ще се пробва. Пропорциите, доколкото ми е известно, са по 50 мл на 10 литра нафта, значи идват към 300 мл на едно пълнене. Маслото пълна синтетика ли е или полусинтетика? И аз съм чувал, че 2-рия вариант е за предпочитане.

    А иначе бензин не се ли сипва само зимно време, че да не замръзне нафтата? За останалата част от годината не знам някой, който да го практикува.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #3041

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Даа, значи ще се пробва. Пропорциите, доколкото ми е известно, са по 50 мл на 10 литра нафта, значи идват към 300 мл на едно пълнене. Маслото пълна синтетика ли е или полусинтетика? И аз съм чувал, че 2-рия вариант е за предпочитане.

    А иначе бензин не се ли сипва само зимно време, че да не замръзне нафтата? За останалата част от годината не знам някой, който да го практикува.
    Ти май не четеш - да не е пълна синтетика. И аз знам 100ml на резервоар

  12. #3042

    Default

    Разликата ще я усетиш веднага.И аз съм слагал многократно.5мл.л масло на 1 литър нафта.Но и двутактовото трябва да е скъпо и хубаво...ползвах някакво за кросови мотори 22-23лв.,адски доволен бях.Никакви пушеци,няма нищо,моторчето работеше много тихо
    Бях взел един път друго 15-16лв..за резачки-пробно....еми припушваше на студен мотор и някак спъна колата това масло....после пак си взех от кросовото и всичко заспа.Не помня имена,било е преди години.
    Всеки да си преценява и прави както иска...инфо бол.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #3043
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ако производителите на дизелови системи не вземаха предвид смазочното свойство на дизела при проектирането им, то щяха всички автомобили да са дроп. 120мл масло в резервоара е като да вземеш една кофа с вода и да я излееш в морето. И да си щастлив, че си му вдигнал нивото, за да не затъват корабите.

    Quote Originally Posted by vilika1973 View Post
    Да аз го правя от една година.По следната рецепта 120 гр.масло за резачки "Щил" + 1 л.газ за осветление/жълт цвят/ на един резервоар гориво.Ефекта е по тих мотор без никакво пропушване при студен старт.Зимата го правя в двойна доза.Маслото смазва помпи и т.н. газта има свойството да разтваря водата и да я изгаря заедно с горивото.Това съм виждал да правят хора които имат комиони и коли за по няколко стотин хил.лева.
    Моят автомобил е AR-Crosswagon Q4 16v 150 к.с.-2007 г.
    и мотора е комън рейл.
    Газа няма никакво такова свойство. Освен да си сипваш газ в резервоара, друго не правиш. И глупостта на хората не е свързано с това дали карат автомобили за 1к или 100к, за да взимаш идеята от тях.
    Плацебо ефекта е огромно нещо при теб. И само си помисли как като заместиш да кажем 1:400 от горивото, то спираш да отделяш сажди. Да, знам. Виждаш го.

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Бензин не е хубаво
    Теоретично. Практично някои производители в книжката за експлоатация е дадено да се налива бензин при дадени зимни условия. И то не в малко количество, а доста сериозни проценти. Въпреки, че производителя на дизеловата система казва, че е забранено да се сипва бензин. Може би е конспирация, де да знам.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #3044
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Даа, значи ще се пробва. Пропорциите, доколкото ми е известно, са по 50 мл на 10 литра нафта, значи идват към 300 мл на едно пълнене. Маслото пълна синтетика ли е или полусинтетика? И аз съм чувал, че 2-рия вариант е за предпочитане.

    А иначе бензин не се ли сипва само зимно време, че да не замръзне нафтата? За останалата част от годината не знам някой, който да го практикува.
    Колега пробвал ли си добавката на Бардал B.D.C. ? Тя е точно за постоянно ползване. Зимата едно флаконче 1л стига за 500л нафта (около 8 пълни до горе резервоара на 156-ца, а лятото за 16 ). Не е скъпа - 38лв за 1л.

    B.D.C. (BARDAHL DIESEL COMBUSTION)

    ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ:


    - Смазва (test H.F.R.R.) и защитава инжекторите.

    - Предотвратява въглеродните отлагания.

    - Намалява изпусканите емисии.

    - Повишава цетановият индекс за по-пълно изгаряне.

    - По-нисък разход на гориво с до 10%.

    - Премахва водата от конденз в резервоара.

    - Предпазва от образуването на бактерии в биодизела.

    - Предпазва от корозия (ASTM D665) и оксидация (ASTM D2774).

    - Предпазва от замръзване на горивото.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #3045

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post


    Теоретично. Практично някои производители в книжката за експлоатация е дадено да се налива бензин при дадени зимни условия. И то не в малко количество, а доста сериозни проценти. Въпреки, че производителя на дизеловата система казва, че е забранено да се сипва бензин. Може би е конспирация, де да знам.
    Ако имаш под ръка някакво такова писание би ли го постнал

Page 203 of 320 FirstFirst ... 103153193201202203204205213253303 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •