Page 205 of 320 FirstFirst ... 105155195203204205206207215255305 ... LastLast
Results 3,061 to 3,075 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3061
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Аз затова помолих да пишат хора, които са го пробвали и имат лично впечатление. От всички единствено 5-ма души се отзоваха колегиално - те си знаят кои са.

    А до останалите - с изказвания тип "аз карам дизели от едно време и бабини рецепти не ползвам" не давате никаква яснота. Щото все пак никой не е твърдял, че ако не сипваш масло в нафтата, двигателя ти ще замине, нали? Като не сипваш, не сипвай, ма недей и да даваш мнение че е излишно без дори да имаш каквито и да било наблюдения.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  2. #3062
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Хората за това са измислили добавки,те смазват,намаляват консумацията на гориво,намаляват вредните емисии,предпазват помпата за високо налягане,почистват резервоара и тн.Каква е целта с маслото освен да се самозалъгваш,че правиш нещо и да вземеш туба 2л. масло и да си сипваш 5 години да не се набутваш с пари за добавки ! Има една приказка козата си иска пръч
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3063
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    И за добавките, също както и за маслото, се четат страшно много противоречиви мнения като твоето в момента.
    Явно всеки решава за себе си, аз лично ще пробвам и 2-те в най-скоро време, в най-лошия случай няма да забележа никаква разлика, така че какво губя...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #3064

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    И за добавките, също както и за маслото, се четат страшно много противоречиви мнения като твоето в момента.
    Явно всеки решава за себе си, аз лично ще пробвам и 2-те в най-скоро време, в най-лошия случай няма да забележа никаква разлика, така че какво губя...
    Истината за добавките е, че като ги налеят автоджамбазите вършат чудеса и скриват всички дефекти, колите стават като нови.
    А като си ги купи човек и ги налее за нищо не стават, никаква работа не вършат
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #3065
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Мисля,че говорим за добавки към нафтата, а не за добавки който се слагат в двигателното масло ! И за да не вършат работа явно не слагате правилните....
    Last edited by eproHD; 28-07-2016 at 19:06.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #3066

    Default

    Мисля, че говоря за всички добавки без изключение, нали трябва да си давате парите някъде, някои стават, повечето си мислим, че стават.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #3067
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Дебата е дали да се слага 2Т масло в нафтата ! Иначе може си говорим и за добавки за двигателно масло !Последните не знам дали толкова всеки има опит понеже като сипеш и не си доволен или нещо друго трябва да смениш цялото масло !Иначе тези за нафтата няма ефект или нещо не ти ва слагаш отгоре друга нафта и си даваш газ...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #3068

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Дебата е дали да се слага 2Т масло в нафтата ! Иначе може си говорим и за добавки за двигателно масло !Последните не знам дали толкова всеки има опит понеже като сипеш и не си доволен или нещо друго трябва да смениш цялото масло !Иначе тези за нафтата няма ефект или нещо не ти ва слагаш отгоре друга нафта и си даваш газ...
    Не знам колко години мислите да ги карате тези коли, сигурно вечно. Чак толкова грижи няма смисъл, достатъчно е колата да е с добър външен вид и изправна, каквото и да и сипете, нито ще се поднови, нито ще работи кой знае колко по добре. Ама щом ви харесва си наливайте.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #3069
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    eproHD, бъди по-точен и кажи ти каква добавка слагаш в нафтата и доволен ли си от нея. По-горе се заговори за Bardahl, която мисля да опитам и аз в скоро време и ако е добра ще ми е от полза през зимата.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #3070
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Post

    Освен външен и добър вътрешен вид !

    ---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    eproHD, бъди по-точен и кажи ти каква добавка слагаш в нафтата и доволен ли си от нея. По-горе се заговори за Bardahl, която мисля да опитам и аз в скоро време и ако е добра ще ми е от полза през зимно време.
    Ползвам ето тези, основно тази на STP и съм доволен ! Няма значение дали е лято или зима
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2.jpg  
    Last edited by eproHD; 28-07-2016 at 19:52.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #3071

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Освен външен и добър вътрешен вид ![COLOR="Silver"]
    Да, роби на колите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #3072
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не знам колко години мислите да ги карате тези коли, сигурно вечно. Чак толкова грижи няма смисъл, достатъчно е колата да е с добър външен вид и изправна, каквото и да и сипете, нито ще се поднови, нито ще работи кой знае колко по добре. Ама щом ви харесва си наливайте.
    Лорде и външния вид не е толкова важен,поне за мен. Давам яката газ и не се вживявам,тази кола е мой роб,не аз на нея. ПедъЛ тУ дЪ меТъл

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  13. #3073
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Аз затова помолих да пишат хора, които са го пробвали и имат лично впечатление. От всички единствено 5-ма души се отзоваха колегиално - те си знаят кои са.

    А до останалите - с изказвания тип "аз карам дизели от едно време и бабини рецепти не ползвам" не давате никаква яснота. Щото все пак никой не е твърдял, че ако не сипваш масло в нафтата, двигателя ти ще замине, нали? Като не сипваш, не сипвай, ма недей и да даваш мнение че е излишно без дори да имаш каквито и да било наблюдения.
    Ами щом само 5 човека си наливат газ, ацетон, масло и всякакви лайна в колите , някой трябва ли да ти дообяснява какво значи "плацебо" или мислиш малко по-бавно от останалите. Въпрос имах конкретен - какво маже маслото в комън-рейла. Мисли малко преди да напишеш нещо. По принцип маже ауспуха , но ти можеш нещо да измислиш.
    Last edited by ivo_63; 28-07-2016 at 21:29.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  14. #3074

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Лорде и външния вид не е толкова важен,поне за мен. Давам яката газ и не се вживявам,тази кола е мой роб,не аз на нея. ПедъЛ тУ дЪ меТъл

    -----------
    Пай сеее ...
    Абе горе- долу да има вид, поне отдалече Ако много се вживява човек ще стане като Монк или онези - Маниаци чистофайници с ОКР
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #3075
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Хахаха викаш поне от 5 метра да се гледа.

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Page 205 of 320 FirstFirst ... 105155195203204205206207215255305 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •