Page 212 of 320 FirstFirst ... 112162202210211212213214222262312 ... LastLast
Results 3,166 to 3,180 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3166

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Работата е там, че е трудно за демонстриране. В движение почва да скърца, да кажем, след 10-ина км. Като спра, при слизането от колата се чува леко поскърцване, след това каквото и да правя на място не мога да го чуя повече. И тъпото е, че се появява предимно в горещо време.
    Ако при завиване се обажда,трябва да е долен,защото горния не участва....вече ако е при неравност
    Това поскърцване при слизане,както казваш,може и тампонче да е ...знам ли.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #3167
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    1. Тампоните на горните носачи смазани/гресирани ли са?

    2. Друга причина за скърцане подобно на стар, пиратски кораб при движение по неравности са тампоните на стабилизиращата щанга.

    3. "Полиуретанизиран" ли си някъде?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3168
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Яяя бърз въпрос. Как да измъкна облегалките за глава на пущуната? Как ли не ги дърпах иии не излизат?

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #3169
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Яяя бърз въпрос. Как да измъкна облегалките за глава на пущуната? Как ли не ги дърпах иии не излизат?

    -----------
    Пай сеее ...
    Трудно! Трябва да разкопчаеш тспицерията на гърба и по някакъв начин да бръкнеш догоре и да махнеш двата щплента отвътре.Иначе няма да излезе.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  5. #3170
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ааа майкоооо. Продължавам да се убеждавам,че жилата на ръчната са единственото нещо,което са мислили докато ги правят. Задната облегалка не пада,подглавниците не се свалят лесно... ще паля флексата май

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #3171

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ако при завиване се обажда,трябва да е долен,защото горния не участва....вече ако е при неравност
    Това поскърцване при слизане,както казваш,може и тампонче да е ...знам ли.
    В 10-ката, миналата година се обади шарнирът на долния ляв носач, точно този беше първоначалния симптом - скърцане при въртене на волана на място, после вече стана страшна работа Спринцовката с масълцето тогава не помогна особено, а бая му вкарах. Този път обаче няма такъв симптом, а първата ми мисъл бяха долните носачи, тъй като сложих ATEC, надявам се да не са се обадили те, и то толкова скоро.

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    1. Тампоните на горните носачи смазани/гресирани ли са?

    2. Друга причина за скърцане подобно на стар, пиратски кораб при движение по неравности са тампоните на стабилизиращата щанга.

    3. "Полиуретанизиран" ли си някъде?
    1. От както са сменени (ТРВ) преди 2 години не са пипани.
    2. Миналата година бяха проверени при смяната на долните носачи и си бяха ок, но кой знае
    3. Не, а и не ми допада като идея

    Като се поосвободи Румен ще я карам за преглед Дано не е нещо дето вече съм го сменявал, че така най ме е яд, вече го ядох с един термостат дето бях взел от АХМ-ауто и протече на 12-тия месец.



  7. #3172

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Ааа майкоооо. Продължавам да се убеждавам,че жилата на ръчната са единственото нещо,което са мислили докато ги правят. Задната облегалка не пада,подглавниците не се свалят лесно... ще паля флексата май

    -----------
    Пай сеее ...
    По-надолу има тема дигната от колега днес...клещи, парцали и се върти....не четох подробно..виж там, не се сваля тапицерията..
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #3173

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    В 10-ката, миналата година се обади шарнирът на долния ляв носач, точно този беше първоначалния симптом - скърцане при въртене на волана на място, после вече стана страшна работа Спринцовката с масълцето тогава не помогна особено, а бая му вкарах. Този път обаче няма такъв симптом, а първата ми мисъл бяха долните носачи, тъй като сложих ATEC, надявам се да не са се обадили те, и то толкова скоро.


    1. От както са сменени (ТРВ) преди 2 години не са пипани.
    2. Миналата година бяха проверени при смяната на долните носачи и си бяха ок, но кой знае
    3. Не, а и не ми допада като идея

    Като се поосвободи Румен ще я карам за преглед Дано не е нещо дето вече съм го сменявал, че така най ме е яд, вече го ядох с един термостат дето бях взел от АХМ-ауто и протече на 12-тия месец.
    Започни със стаб щангата

  9. #3174

    Default

    Нямам условия, инструменти, най-вече познания и опит с такива неща, така че отива на доктор
    Ако се окажат тампоните на стаб щангата ще съм доволен. Ще пиша какво се е оказало като инфо за колеги с подобни симптоми, поне да знаят какво да очакват, но в близките седмица-две...



  10. #3175
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    1. От както са сменени (ТРВ) преди 2 години не са пипани.
    Тук май ще да е проблема
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #3176

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Нямам условия, инструменти, най-вече познания и опит с такива неща, така че отива на доктор
    Ако се окажат тампоните на стаб щангата ще съм доволен. Ще пиша какво се е оказало като инфо за колеги с подобни симптоми, поне да знаят какво да очакват, но в близките седмица-две...
    По принцип отвиваш двете биалетки за да освободиш стаб щангата и почваш да я движиш. То со показва

  12. #3177
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    В 10-ката, миналата година се обади шарнирът на долния ляв носач, точно този беше първоначалния симптом - скърцане при въртене на волана на място, после вече стана страшна работа

    Може ли малко информация какво да очаквам или какво да гледам ако имам същият шум ? Наскоро смених всичките носачи, но се чува някакъв шум ако въртя на място волана.
    При смяната ми казаха, че лагерите на тампона на амортисьора ( най-горе където се закрепя амортисьора, нали има "легло" с лагер в него ) може да тръгнат в скоро време и се "надявах" да е той, а не долен носач.
    156 Sportwagon 1.9JTD

  13. #3178

    Default

    Няма лагер! Окачването не е Макферсон!
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #3179

    Default

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    Може ли малко информация какво да очаквам или какво да гледам ако имам същият шум ? Наскоро смених всичките носачи, но се чува някакъв шум ако въртя на място волана.
    При смяната ми казаха, че лагерите на тампона на амортисьора ( най-горе където се закрепя амортисьора, нали има "легло" с лагер в него ) може да тръгнат в скоро време и се "надявах" да е той, а не долен носач.
    Диагностицираха го в сервиз, и то малко трудно, защото проблемния шарнир нямаше някакви особени луфтове, така че за съжаление не мога да дам насоки В моя случай положението се влоши драстично за период от около 20 дена, докато пристигнат новите носачи. От леко скърцане при въртене до УЖАСЯВАЩО постоянно скрибуцане, каращо всеки в радиус от 50 метра да се обръща, без преувеличение. Ако не може да се диагностицира точно, на твое място бих поизчакал, иначе рискуваш да смениш здрави части.



  15. #3180
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    acho_ : мерси за информацията

    Да попитам за колата в подписа - нали някои спортвагони имат 12V изход ( букса за запалка ) отзад в багажника.

    Някои знае ли дали всички коли имат изведени кабели за тази връзка или само тези със cd changer/буфер отзад ?

    Или алтернативно - може ли насоки къде да гледам за подобна информация.
    156 Sportwagon 1.9JTD

Page 212 of 320 FirstFirst ... 112162202210211212213214222262312 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •