Page 313 of 320 FirstFirst ... 213263303311312313314315 ... LastLast
Results 4,681 to 4,695 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4681

    Default

    Quote Originally Posted by johnterry7 View Post
    Не, няма смисъл от газ, тук много рядко карат на газ. А и бензина е евтин, според мен не би ми било проблем да карам и кола, която харчи 15-16 на 100 градско.
    Разгледах ги по колко пари са тия свещи. На Бош са по 2 евро на NGK между 20-30евро различните видове. Нищо страшно няма..

    Колега, всичко е пари.
    Не са ли ти проблем, ще имаш прекрасно поддържана и максимално добре вървяща Алфа, спрямо мотора.
    Относно свещите аз съм с Denso Iridium ТТ големите, и Denso Iridium Power малките. Почти нови са, само на 3500 км. Карат, както ти казаха около 100к. С една дума "забравям" за свещи, тъй като надали ще карам любимката ми повече от 100к. още. Да изкара още 1 цикъл на ангренажен ремък и съединител, ще съм предоволен. По-скоро сякаш би изгнила, отколкото нещо друго. Ще преценя спрямо финансите преди зимата или догодина да оправя забележки по боята, праговете и т.н., както и дали си струва да се набиват толкова пари. Почти всички, които са я видяли, ми казват "прекрасна е, карай". Не е зле положението, дупки няма, на няколко места поолюпенко, но повърхностно. Поддържам я максимално, карам с хубаво масло, педантично го следя, доливам, и си я карам доволно, спокойно си набирам до 6000-6200 оборота. Нагоре не я мъча. Може, прекъсвачът е на около 7000-7200, пробвахме я веднъж в гаража с майсторите ми. Прекрасно е Twin Spark-чето. Не мога да му се накефя на моя вече близо 15 000 км. Карам всеки ден като разпран за кеф, особено сега в хубавото време, Пандемията и евтиното гориво. Сипах днес V-Power Racing, идеално й дойде.
    Last edited by ANewAlfaInTown; 13-05-2020 at 19:46.
    Аlfa Romeo 156 Sportwagon Twin Spark 1.8 144hp LPG Fobos
    Dark Green-Grey Metallic, Sport Pedals, Tora Cades Silver Rims 16"
    Stock Exhaust/Decatted

  2. #4682
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не е баш така.
    16 вентиловия спарк с ремап и махнати катализатори може да се "засили" с 12-15 коня...
    Но това само при условие, че ламбда сонда, дебитомер, свещи, кабели и бобини са в перфектно състояние. И се кара на 98-100 октанов бензин или газ.

    При цф3 моторите това е и идеална възможност да се изключат излишните ламбда сонди след катализаторите.
    Бобо (екстрийм тунинг) или Ники (оемоторспорт) могат да я свършат цялата тая работа, за колегата, който пита.
    Между 200 и 500лв приготви, в зависимост от настроението на майстора и състоянието на колата, както и дали ще продадеш катализаторите.

    Разлика след ремапа се усеща доста, не само в максималната мощност, но и доста повече сила идва между 2 и 3к оборота, където му е слабото място на стоковия спарк.
    Ама на тая сонда след катализаторите,ако не е в ред ,смяната струва далеч по-малко от тези 200-500 лв.А колкото до проблема ,че тези мотори не се справят с поддържането на оптимална смес при каране на всичката газ продължително време,изключването на сондата след катализатора не е решение . Да се махат изправни карантии, работещ катализатор и ремап за макс едни10% повече мощност е ...най-вече делаверка за сервиза .Но всеки сам си решава.
    Иначе със 100 октана наистина има разлика ,е не е чак 12-15 коня ,но се усеща по леко развъртане и гладка работа на мотора (ако е изправна колата ).
    Quote Originally Posted by johnterry7 View Post
    Не, няма смисъл от газ, тук много рядко карат на газ. А и бензина е евтин, според мен не би ми било проблем да карам и кола, която харчи 15-16 на 100 градско.
    Разгледах ги по колко пари са тия свещи. На Бош са по 2 евро на NGK между 20-30евро различните видове. Нищо страшно няма..
    Quote Originally Posted by johnterry7 View Post
    Здравейте пичове, сигурен съм, че е било обсъждано и преди, но кажете ми защото се колебая наистина много.
    Толкова либе страшно това чудо бензин върхи Алфа?
    Искам да си взема 147/GT но трябва да е задължително бензинка. Тук в Холандия, където живея данъка на дизела е около 350 евро на тримесечие.. т.е. по 100+ евро на месец. А бензинките са около 150евро на тримесечие.

    Толлова ли наистина ще бера ядове с този бензин, ако си го избера? Скъп ли е за поддръжка, че всеки, дори алфист ми казва бягай от TS.
    Само свещите ли са проблем? Доколкото четох се сменят всички наведнъж, общо 12 нали така? Свещите да са максимум 20 евро/бр. Според мен не е много, ако е нещо, което няма да сменям на 6 месеца/година.
    Какви други ядове мога да очаквам?
    Знам за слабото окачване, но тук пътищата са добри, не би следвало да имам много ядове в тази насока.

    Какво ви е мнението, ще се хвърлят ли грешни пари за TSpark?
    Квото и да купиш все са грешни пари.Щом е алфа няма как иначе,винаги е сделка с рогатия .
    Разхода при мен е обикновенно под 15 ,най-често е 12-13, рядко ,ама много рядко стигам до15. Колата е десет годишно ГТ 1.8 ТS.на 190 000 к.м.
    Като го сравнявам с 156 и 147 разликата е най-вече в рейката с ел.помпа .ГТ се усеща по стабилно в завой,но определено това ,че си близо до земята дразни,влизането и излизането е тегаво,назад се кара като баничарка.147 си е доволно функционална,ГТ е гевезелък без претенции за истинска спортна кола,не е такава,само тръска като такава.Реално си е двуврата обикновенна кола със спортен вид.Ако си с малки деца не го препоръчвам!
    Last edited by 546; 14-05-2020 at 10:15.

  3. #4683
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Обмислям този уикенд да сменям радиатора на климатика на 156цата. Някой може ли да ми обясни как се сваля?
    Също сменям и тампоните на стаб. щангата отзад, това също ме интересува как става?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  4. #4684

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Обмислям този уикенд да сменям радиатора на климатика на 156цата. Някой може ли да ми обясни как се сваля?
    Също сменям и тампоните на стаб. щангата отзад, това също ме интересува как става?
    Аз четох преди някаква тема във важни как се сменя водния радиатор, двата май са закачени един за друг. Може сигурно и без да се сваля водния.

  5. #4685

    Default

    И двете се сменят лесно.

    За климатичния трябва да свалиш бронята и един въздухозаборник.
    Сигурно и кората под мотора се сваля, при мен беше свалена когато я правих тая операция.

  6. #4686

    Default

    Някой знае ли къде е другият край на кабелите на стоп машинката на педала на съединителя? Записва ми грешка в електрическата верига, свалих машинката и буксата, там всичко е наред, остава другият край на кабела да е.

  7. #4687
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Тази машинка, участва в круиз контрола. Или към боди компа или към някои модул. Как разбра, че машинката е наред?

  8. #4688

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Тази машинка, участва в круиз контрола. Или към боди компа или към някои модул. Как разбра, че машинката е наред?
    Свалих, разглобих, сглобих, тествах многократно, работи без забележки и пак я сложих. Няма счупено или проблем с контакти и пружинки, като нова. По някое време пак е записала грешка. Някъде пише, че променя оборотите, не знам дали важи за нашите коли. Аз разлика не виждам.

  9. #4689
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    sofia
    Age
    48
    Posts
    61

    Default

    Здравейте .
    Едно бързо питане: Има ли разлика при Туин Спарка 120к и 105к на задните главини?
    Last edited by monie; 29-06-2020 at 12:14.

  10. #4690
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    При 156 джанти 17ки с какви гуми е най-добре да се карат. 225/45 мисля да взимам, защото това гледам, че всички слагат.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  11. #4691

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    При 156 джанти 17ки с какви гуми е най-добре да се карат. 225/45 мисля да взимам, защото това гледам, че всички слагат.
    Toчно така.

  12. #4692
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Toчно така.
    Знаех си Някакви мнения за Nexen N Fera SU1?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  13. #4693
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Може да погледнеш и MAXXIS Victra Sport VS5. Въобще да не те притеснява факта че са КИТАЙСКИ...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  14. #4694
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Може да погледнеш и MAXXIS Victra Sport VS5. Въобще да не те притеснява факта че са КИТАЙСКИ...
    Взех Nexen вчера и съм доволен. За MAXXI много противоречиви мнения чувам. Едни са много доволни, други пък въобще.
    https://drive.google.com/file/d/19UP...ew?usp=sharing - снимка със старите 16ки
    https://drive.google.com/file/d/19RO...ew?usp=sharing - снимка с новите 17ки
    Доста я отварят според мен.
    Изглежда ми много висока обаче и трябва да се направи нещо по въпроса
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  15. #4695
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Колеги , според вас ок ли ще е за 2.0ТС да се сложи ХАДО "Максимум" за мотора? Някой слагал ли е ? Наблюдения ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 313 of 320 FirstFirst ... 213263303311312313314315 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •