Page 280 of 320 FirstFirst ... 180230270278279280281282290 ... LastLast
Results 4,186 to 4,200 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4186
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    За какво са ти пети, преди няколко дни някой беше писал, че реже стария ремък през средата и набива новия. Всичко е точно. И излиза тънко, даже за ролки не харчиш пари.
    Думи нямам просто, това ако го видя, дори няма да знам как да реагирам...

    Quote Originally Posted by NikMar View Post
    Eто и поредния пример при мен.Вчера си смених ангренажния и пистовия ремък с един приятел се справихме за пореден път. Ремъците ми струваха 26 лв с намалението което ползвам. В сервиз ми искаха 30 лв. за ангренажен, 15 лв за пистов ремък и за труд 50 лв. Е как да им ги дам?
    Незнам каква е колата, ама за 50лв. труд за ангренаж и периферия да ти се виждат много ми е смешно чак. Аз за 50лв. няма и да го пипна ангренажа ако е ТС ако е някое Пунто 1.1 да, но в противен случай....
    Интересно ми е кога ще се научим да ценим труда на хората и старанието което се влага в него.
    Last edited by D-I-V-A-K-A; 13-07-2018 at 19:19.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  2. #4187
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    74

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Незнам каква е колата, ама за 50лв. труд за ангренаж и периферия да ти се виждат много ми е смешно чак. Аз за 50лв. няма и да го пипна ангренажа ако е ТС ако е някое Пунто 1.1 да, но в противен случай....
    Интересно ми е кога ще се научим да ценим труда на хората и старанието което се влага в него.
    Колата е Брава 1.4 и понеже автомобилите са ми хоби, а споменатия приятел е инж.по двигатели си правим сами колите, в сервиз ходим само, ако нямаме друга алтернатива, а и там можем до известна степен може да ползваме сервиза и да си ги правим сами. Е има моменти в които не ни се занимава и си плащам, като машона на Пунтото например. А за един пенсионер 50 лв са си пари.

  3. #4188

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    Когато колегата Ecotronic зададе въпроса за охладителната течност следва смяна на гарнитурата на главата. Лошото е че и в този случай ще излезе прав. Към автора на темата провери дали не надува маркучите на охладителната течност. Може да направиш и СО тест на антифриза. Покаже ли някакво отклонение от нормалното вкарвай колата в сервиз да не те остави колата на пътя някъде. При мен загубата на антифриз с два малки теча и това че го гореше беше около 200-300 мл. на 3-4 седмици. Така че загубата може и да не я забележиш.
    Благодаря ви!

    От това е, да. Предстои дейност в сервиз

    Разбира се, къде да е Alfa-та, ако не в сервиз..

    Да, заради охладителната е. Поне така ми казаха.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  4. #4189
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Последно време много раждат алфите.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  5. #4190

    Default

    Разбира се, летен сезон, време е за окотени италианки

    Господ да пази, хвърлих едната, роди, сега прехвърлям здрави части. Хич не е смешно и приятно Ние се майтапим, ама на портфейла и на човек хич не им е готино...
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  6. #4191
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Аз чакам да се роди едно 4С. Ама странно, като виждам, че раждат Ц класи по пътя.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  7. #4192

    Default

    Това как се лекува? Стана след автомивка, призля ми...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_3551.jpg  

  8. #4193
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Това как се лекува? Стана след автомивка, призля ми...
    Или с хром фолио, или с някакъв цвят боя, или с ново
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  9. #4194
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Това да не е станало след безконтактно измиване?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #4195

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Това да не е станало след безконтактно измиване?
    Не беше безконтактно.

  11. #4196
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    Колеги, някой разправял ли се е да сложи датчици за темп на маслото и налягане на маслото? По-конкретно ме интересува дали мога директно да навъртя кюмбето на датчика за налягането някъде без да пробивам, защото не ми се купува т.нар. "сандвич", който се поставя между двиг и филтъра на маслото? Също и къде е най-подходящо да се сложи тройника за буустметъра? Колата е ДЖТД 1.9 140кс. Благодаря

  12. #4197
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Въпрос към собствениците на 156 Sportswagon - отпред и отзад колата ви еднакво висока ли е, понеже моята отзад е една идея по-висока и на някой рампи малко забива муцуната напред и застъргва бронята? Така я купих и не съм и правил нищо.

  13. #4198
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Здравейте момчета.Имам едно питане,когато се сменя вариатор направо се слага на вала,искам да кажа сваля се стария и се слага новия с лепило,но след като се сложи трябва ли да му се правят някакви настройки,някакви фази или като се сложи след зацепване и всичко друго,започва да си работи и да си върши неговата работа?Благодаря предварително!

  14. #4199
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    Здравейте момчета.Имам едно питане,когато се сменя вариатор направо се слага на вала,искам да кажа сваля се стария и се слага новия с лепило,но след като се сложи трябва ли да му се правят някакви настройки,някакви фази или като се сложи след зацепване и всичко друго,започва да си работи и да си върши неговата работа?Благодаря предварително!
    Никакви настройки не трябва да се правят.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #4200
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Никакви настройки не трябва да се правят.
    Значи само го навивам,пъхам вала и зацепвам?

Page 280 of 320 FirstFirst ... 180230270278279280281282290 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •