Page 316 of 320 FirstFirst ... 216266306314315316317318 ... LastLast
Results 4,726 to 4,740 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4726
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    81

    Default

    По някога се случва студена свещ да не работи добре, след загряване се нормализира.

  2. #4727

    Default

    Quote Originally Posted by NikMar View Post
    По някога се случва студена свещ да не работи добре, след загряване се нормализира.
    Е колега, то при мен без значение от времето навън дали е +30 градуса или -10 все си ги прави тия чалъми всеки ден. Смених нова оригинална ламбда сонда и нищо. Утре ще сложа новия дебитомер да видя дали ще се оправи най-после. Мислех си за стъпковото моторче, но като загрее колата си държи идеално оборотите, та ме навежда на мисълта за дебитомер. Ако не се оправи с дебитомера, ще сменя кабелите и свещите, е и ако пак не се оправи ще я изсиля накрая през някой мост и да се приключва, че всичко смених по тая кола.....



  3. #4728

    Default

    Виж дали ще се оправи с новия дебитомер.

    При мен се случва нещо подобно когато ми остарее бензина в резервоара. Сипвам нов и се оправя.

  4. #4729
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Колеги, някой да даде мнение за Yatour и Xcarlink при оригиналното радио на GT - плюсове, минуси.
    Имал съм Yatour на старото GT, но не ми даваше да правя нищо от волана и не показваше имена на песни. При Xcarlink така ли е?
    Някой нещо по този въпрос?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  5. #4730

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Виж дали ще се оправи с новия дебитомер.

    При мен се случва нещо подобно когато ми остарее бензина в резервоара. Сипвам нов и се оправя.

    Значи, като сложих новия дебитомер промяната е, че като дам газ от 3000 оборота на горе, няма го лекото прекъсва-придърпване, само това се оправи. Проблема с паленето си остана на този етап. Пробвах да я запаля без газ, но загасва, като и подам малко газ с педала и си запалва веднага, но като си работи на бензин и в един момент мотора е неспокоен и от само себе си ту се оправя ту пак притрисва леко....Освен дросела друго не знам какъв може да е проблема...Другата седмица ще сменя и кабелите и свещите, но съм почти сигурен, че проблема не е от тях....



  6. #4731
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Е колега, то при мен без значение от времето навън дали е +30 градуса или -10 все си ги прави тия чалъми всеки ден. Смених нова оригинална ламбда сонда и нищо. Утре ще сложа новия дебитомер да видя дали ще се оправи най-после. Мислех си за стъпковото моторче, но като загрее колата си държи идеално оборотите, та ме навежда на мисълта за дебитомер. Ако не се оправи с дебитомера, ще сменя кабелите и свещите, е и ако пак не се оправи ще я изсиля накрая през някой мост и да се приключва, че всичко смених по тая кола.....
    Пробвай с това. На колегите е помогнало, може и на теб да помогне. а и не е скъп ремонт. Успех!

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F6%E8%FF/page2


    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...0%E2%E0/page48
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  7. #4732
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Щом казваш че като загрее, на газ няма проблем, може и дюзите да правят беля, може и дроселовата клапа. При мен се получи подобен симптом, но дори и загряла не вървеше, свещите ми бяха свършили.
    Аз бих спрял кранчето на газта, ресетвам адаптивните параметри и бих покарал така два три дни на бензин. Ако не се оправи по-добре диагностика на сервиз да я погледнат, че с метода проба грешка не е оферта.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  8. #4733
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Някой нещо по този въпрос?
    Никой не отговори, но аз се оправих.
    Има един пич в Русе, който продава в ОЛХ такви чейнджъри. Има при него WEFA(140лв) и Yatour(200лв), като WEFA не работи с навигация. Понеже аз съм с обикновено радио и си взех нея и всичко е 6 + до момента.
    Xcarlink доколкото разбрах е същото като Yatour, пак е 200лв с блутут.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  9. #4734

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Щом казваш че като загрее, на газ няма проблем, може и дюзите да правят беля, може и дроселовата клапа. При мен се получи подобен симптом, но дори и загряла не вървеше, свещите ми бяха свършили.
    Аз бих спрял кранчето на газта, ресетвам адаптивните параметри и бих покарал така два три дни на бензин. Ако не се оправи по-добре диагностика на сервиз да я погледнат, че с метода проба грешка не е оферта.
    Вчера ми дойде диагностикатс на Делфи. Реших вечерта да я закача на компа и ми изписа 2 грешки. Интересно, че Ламба сондата я сменях 09.19 г. с оригиналната, дебитомера го смених преди 1 седмица. Реших и да нълирам настройките на колата и адаптация на ново. Тази сутрин паля колата и Ооо Чудо, колата запали от раз и държи студена 1300 оборота, като спря смукача и заспаха оборотите на 900....Проблема с неспокойната работа на двигателя от време на време си остана, но ту се оправя ту пак става леко неспокоен и явно това е най-вероятно от ламбда сондата....Направо се чудя сега какво да я правя, тоест как да разбера дали работи... Грешките са с номера P1173 и P0170...
    Last edited by grenlould; 29-01-2021 at 15:20.



  10. #4735
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Газифицирана ли е?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #4736
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Ако сондата не реагира бързо ще ти клати от време на време.Особено когато е на газ и се променя и количеството гориво в зависимост от температурата на мотора.Ясно се вижда по шорт и лонг корекциите,но трябва да знаеш какво гледаш.Тоест за човек с опит е лесно,но ако нямаш такъв по-добре да я погледне някой който е наясно.Понякога в сервизите имат сонда в която са сигурни и я слагат за сравнение.
    Ако си на бензин рядко се стига до голямо изменение в лонг трима,но шорта си се променя без да успее да се стабилизира и тогава си клати бая.
    Ако го прави рядко и за кратко не е болка за умиране.На таксито съм така от 200-250 хил.км. То е отгоре на всичко на метан и със сонда и след катализатора и става голям филм понякога.Колата направо полудява.Кофти е за стъпковия мотор който дозира въздуха при празен ход,че се скапва по-бързо.
    Last edited by 546; 29-01-2021 at 12:52.

  12. #4737

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Газифицирана ли е?
    Да, от 2 години е с газ.



  13. #4738

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Ако сондата не реагира бързо ще ти клати от време на време.Особено когато е на газ и се променя и количеството гориво в зависимост от температурата на мотора.Ясно се вижда по шорт и лонг корекциите,но трябва да знаеш какво гледаш.Тоест за човек с опит е лесно,но ако нямаш такъв по-добре да я погледне някой който е наясно.Понякога в сервизите имат сонда в която са сигурни и я слагат за сравнение.
    Ако си на бензин рядко се стига до голямо изменение в лонг трима,но шорта си се променя без да успее да се стабилизира и тогава си клати бая.
    Ако го прави рядко и за кратко не е болка за умиране.На таксито съм така от 200-250 хил.км. То е отгоре на всичко на метан и със сонда и след катализатора и става голям филм понякога.Колата направо полудява.Кофти е за стъпковия мотор който дозира въздуха при празен ход,че се скапва по-бързо.
    Реално имам клип с живите данни на колата, но не знам как да го кача тук....Ако знам, че със сигурност е сондата още в понеделник ще поръчам пак нова....

    Уточнявам, че тези данни са на Бензин на място на запален двигател...

    Като данни пише следното;
    Ламбда интегратор ; 26 стъпки
    Ламбда регулиране; 58 mV
    Състояние на ламбда сондата; долно ограничение
    Дроселен потенциометър; 1 градуса
    Време на впръскване; 3,46 мили секунди
    Момент на запалване 10 градуса BTDC
    Last edited by grenlould; 29-01-2021 at 15:28.



  14. #4739
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Газовата ти трябва да се настрои, защото разбъзиква адаптацията на бензиновия компютър. От там следват грешките, клатенето на обороти при палене и пр.

    Направи диагностика и виж стойностите на FRA параметъра, когато цъфват грешките. По тази стойност ще стане ясно, в каква посока трябва да се коригира сместа на газ.

    Сондата - ако цикли не по-малко от 1 път в секунда на празен ход с амплитуда 0,1 - 0,9V вероятно си е ОК.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #4740

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Газовата ти трябва да се настрои, защото разбъзиква адаптацията на бензиновия компютър. От там следват грешките, клатенето на обороти при палене и пр.

    Направи диагностика и виж стойностите на FRA параметъра, когато цъфват грешките. По тази стойност ще стане ясно, в каква посока трябва да се коригира сместа на газ.

    Сондата - ако цикли не по-малко от 1 път в секунда на празен ход с амплитуда 0,1 - 0,9V вероятно си е ОК.
    Ще я закарам колата да я пренастроят газовата, но в случая само трябва да разбера дали Ламбда сондата е за смяна или не. Интересно защо пише, че Ламбда сондата състоянието и е долно ограничение...



Page 316 of 320 FirstFirst ... 216266306314315316317318 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •