Page 269 of 320 FirstFirst ... 169219259267268269270271279319 ... LastLast
Results 4,021 to 4,035 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4021
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Аз мажа морска грес на полиуретанови те тампони.Има ли смазка са "вечни".
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  2. #4022

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    Аз мажа морска грес на полиуретанови те тампони.Има ли смазка са "вечни".
    Мда, ама мазането не е лесничко

  3. #4023
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Мда, ама мазането не е лесничко
    Слагам гресьорки на носача преди да го монтиран.
    След това процедурата става за 5м
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  4. #4024

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    Слагам гресьорки на носача преди да го монтиран.
    След това процедурата става за 5м
    Звучи добре.

  5. #4025
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Звучи добре.
    Става много лесно и бързо.След това спестява много време за обслужване.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  6. #4026

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Хората от VEMA са го измислили :
    Изчаках малко да видя дали на някой ще му направи впечатление. Няма чертеж на тези детайли и е трудно да се каже, но смазката трябва да достига централния щифт. Там е въртенето, износването и скърцането. За целта трябва да е разпробит и гумения тамон. Ако е разпробит само метала и смазването е от външния край на тампона, освен че всичко се обезмисля не е и правилно. Тампона може да се пробие, но ако отвора се размести пак всичко се обезмисля
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #4027
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Изчаках малко да видя дали на някой ще му направи впечатление. Няма чертеж на тези детайли и е трудно да се каже, но смазката трябва да достига централния щифт. Там е въртенето, износването и скърцането. За целта трябва да е разпробит и гумения тамон. Ако е разпробит само метала и смазването е от външния край на тампона, освен че всичко се обезмисля не е и правилно. Тампона може да се пробие, но ако отвора се размести пак всичко се обезмисля
    Вади се фтулката на тампона и тогава се дупчи и слага гресьорки.Аз така ги правя по този начин греста стига до фтулката.Това е целта.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  8. #4028
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Здравейте, колеги! От днес освен 166 имаме си вече и 147. Имам няколко питания относно нея. Двигателя е 2.0 TS и на първо четене ми прави впечатление добрата динамика. Колата започва да ускорява от около 1500 об/мин, а 166 от 2500 -3000. Но явно това е заради разликата в килограмите. Та по същество:
    1. В менюто на дисплея на сървис ми изписва следващо обслужване след 12 556км - утре ще сменям маслото и да попитам как се нулира.
    2. В друго под меню има - спирачна течност Tutela, engine oil - Selenia 10w 40. Това са препоръчителни или просто са въведени при обслужването и ако са въведени как могат да се редактират.
    3. Лампа за маслото не виждам никъде, предполагам , че когато дам на контакт изписва services chek и после OK това е нещо свързано с маслото и с цялостното състояние на системите за управление на двигателя.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  9. #4029
    Младши алфист bulgarina's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Здравейте съфорумници, имам няколко въпроса към запознатите, ако може да ми помогнат, въпреки, че единият въпрос ще съм го задавал вече 3-пъти. Колата е Алфа ГТ.
    1. Ел. стъклата не работят правилно. Дясното си работеше, но ми го прецакаха в един сервиз и сега не иска да се сваля и качва при отваряне и затваряне на вратата. Лявото не иска да се вдига като го сваля (въте при него е паднало нещо защото чувам как жули). След обучение се оправят и двете, НО като изгася колата и запаля пак, пак се прецакват. Въпроса ми е лявото възможно ли е защото има някакъв боклук вътре това да е проблема и защо след обучение не запомня. И за дясното същото при обучение всичко е наред, след като изгася и запаля пак не работи правилно.
    2. Дясната ми врата леко хлътва на долу при отваряне (леко е но се усеща). Отново след като я закарах на сервиз ми дойде този проблем. Въпросът ми е от пантите ли е нещо и може ли лесно да се оправи та да се опитам аз или си е трудоемко.
    3. Левият ми габарит не свети въпреки, че смених крушката. Тоест един път свети един път не, като ми изписва грешка на борда. Имали ли сте такъв проблем и от какво може да е. Пак казвам не е от крушката.
    Благодаря предварително.
    Last edited by bulgarina; 13-03-2018 at 16:07.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150 hp

  10. #4030
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    @Tasho, Сервизния интервал се сменя чрез multiecuscan. Тоест поискай тия в сервиза, да ти го променят. А ако имаш програмата, можеш сам да си го направиш.
    Това което си прочел, е препоръчителните течности, дето трябва да ползва. Дали ще слагаш такива, си е твоя решение.
    Няма лампа, ако си с големия дисплей на таблото. Ако има проблем с налягането му, ще ти изпише на диплея и ще светне символа.
    @bulgarina Отиваш в тоя сервиз с приятели и носите със себе си малко винкел. И да си оправят бакиите, дето са ти натворили. Има спецове по жички тук, ще ти дадът съвет.
    габарите провери фасунката и кабела, при мен го прави тоя номер на заден стоп. Ама все не ми остава време да презапоя кабела, знам какъв му е проблема. Прекъсва масата там, защото се е разстопило.

  11. #4031
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Нещо момци се заглеждам по 156 1,9jtd 105 hp но тая кола е пълна мъгла за мене,как е като поддръжка тоя мотор и окачването на тоя туч,знам само,че ще е в пъти по-зле от 155-цата но колко точно
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  12. #4032
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Драма са горните носачи, маторя е курав, турбината също. Общо взетето това, щангите отзад като се направят е чук. Динамиката на мотора е идеална за купенцето.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  13. #4033
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Нещо момци се заглеждам по 156 1,9jtd 105 hp но тая кола е пълна мъгла за мене,как е като поддръжка тоя мотор и окачването на тоя туч,знам само,че ще е в пъти по-зле от 155-цата но колко точно
    А аудито...?...не ти допадна много....)......не е в пъти по зле от 155....въпроса е, че някой неща не може да си ги правиш у вас....ако попаднеш на читава, ще ти хареса....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #4034
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А аудито...?...не ти допадна много....)......не е в пъти по зле от 155....въпроса е, че някой неща не може да си ги правиш у вас....ако попаднеш на читава, ще ти хареса....
    Ахахах Бобка,Халдито ми е супер удобно и поддръжката му е смешна но шест години със 155-цата и мозъка ми се размъти...а и за сега само опипвам почвата
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  15. #4035
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Драма са горните носачи, маторя е курав, турбината също. Общо взетето това, щангите отзад като се направят е чук. Динамиката на мотора е идеална за купенцето.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Това,че е курав некак си двузначно ми звучи a 2.4 136 що за стока е...карах една такава с чип...ба го..врЪви на кибрит НО,същата + една 166-ца са на трупчета...моторите се предадоха
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

Page 269 of 320 FirstFirst ... 169219259267268269270271279319 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •