Page 287 of 320 FirstFirst ... 187237277285286287288289297 ... LastLast
Results 4,291 to 4,305 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4291
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Хубаво е като искаш да даваш съвети и се правиш на специалист да попрочетеш малко специализирана литература. Не само това което изровиш от мрежата.
    Ти докога ще продължаваш да нервничиш из форума???

    Защо не ходиш да се лекуваш и не оставиш хората цивилизовано да дискутират проблемите си?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #4292

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ти докога ще продължаваш да нервничиш из форума???

    Защо не ходиш да се лекуваш и не оставиш хората цивилизовано да дискутират проблемите си?
    Къде отиде доброто възпитание за което говориш?
    Когато пишеш неверни неща, винаги ще ти обръщам внимание. Не знам защо се мислиш за непогрешим и не приемаш градивна критика? Изглежда ти си изнервения
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #4293
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Къде отиде доброто възпитание за което говориш?
    Когато пишеш неверни неща, винаги ще ти обръщам внимание. Не знам защо се мислиш за непогрешим и не приемаш градивна критика?
    И кое е невярното, което съм написал по-горе?

    Кои са твоите аргументи?

    Аз такива не видях та така и не разбрах, кое точно наричаш "градивна критика".

    Изтъкни ги, ако ги имаш. Те ще са интересни не само за мен.

    "Ходи да четеш дебели книги" звучи много яко, но може да мине само пред жена ти
    Last edited by ecotronic; 26-08-2018 at 21:22.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4294

    Default

    Вземи излез малко от тоя форум, на всяка манджа мерудия си.

    Хората които си нямат на представа ще вземат да ти повярват, че разбираш от всичко.



    Аз ако упре да кисна по цял ден в някъв форум като теб, щото тва ти е единственото поле за изява май, по-добре да си сложа въжето.

  5. #4295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Маслото се загрява основно от съприкосновението си с буталата и цилиндрите, чиято температура е по-висока от тази на охлаждащата течност. Поради това е нормално работната температура на маслото да е около 110 гр. Това налага охлаждането му. То става основно чрез "водния" охладител в основата на масления филтър и чрез въздушната струя обтичаща картера.
    При ниски скорости на движение на ниска предавка и високо натоварване на мотора, въздушната струя се оказва недостатъчна, както и капацитетът на охладителя, чиято площ е относително малка.
    Поради това, както вече казах, температурата му може да се повиши с няколко десетки градуси над тази на охлаждащата течност. Тогава то става по-рядко и лесно избива там, където има по-големи от нормалните хлабини (маслената помпа и лагерите на КВ). Резултатът от това е пониженото му налягане на празен ход.
    Казваш в "основата на масления филтър" ... ако се смени масления филтър?

    Ама пък той сменен с маслото (разбира се) , на 1900 е маслото (вчера беше на 1700, хе-хе) , не е като да не е сменен. И преди смяната на маслото го правеше това. Не виждам логиката.

    На компютър дали би се хванал този проблем?

    А под "натоварване" на мотора какво се разбира?

    Интересното е, че ако дава такава грешка за нагрято масло, не би трябвало да не е нагрято 30 сек. след грешката? Смисъл - дава грешката, веднага гаси колата в комплект с нея, въртя ключовете веднага и проблем няма до поне една седмица напред. Няма и 30 сек. са това - въртя и пали. Ако е от нагрятото масло не би ли трябвало при повторно палене пак да покаже тази грешка?

    Плюс това не ми е я е показвало дори, когато охладителната е била над 100 (гадни пътища определени с 1-ва, 2-ра, знаете ги пътищата и няма какво да им коментирам там). Затова си мисля, че може и да не е от загряно масло, а от нещо друго.

    Въпроса е какво?

    Да е съвкупност от много грешки? Имам прецакан дебитометър, който трябва да сменям, но карам на газ (паля на бензин естествено, то на 40 ли, на 50 градуса ли обръща на газ) и го мисля за другия месец, все пак разчета финансов не е неограничен.

    Заради дебитометъра имам грешки с ABS и ASR, иначе миналата седмица смених накладки, спирачните дискове са пресни от юли, изобщо - подготвям я зимно, та затова оставих дебитометъра по-напред.

    Съвкупност от грешки ли да е това, ако ги изчистя след дебитометъра (смяна) дали няма да се оправи? Сега чистих веднъж грешки, но заради дебитометъра ги изкарва пак. Акумулатор и динамо са сменени миналия месец с нови, т.е. не е от слаб акумулатор. Зарежда го точно, акумулатора е перфектен.
    Last edited by Ali.Sali; 27-08-2018 at 19:15.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  6. #4296

    Default

    ABS и ASR са свързани с дебитомера колкото левия фар да не ти свети щото задната гума ти е мека.

  7. #4297

    Default

    Миналия месец - нови гуми, нови дискове, нови накладки, нов акумулатор и ново динамо. Макар, че и преди нямах грешка за накладките, но ги смених.

    Какво може да им е проблемното на ABS/ASR в тоя случай?

    Както и да не, не търсим ABS/ASR в момента, за грешката за ниското налягане говорим. Гадното е, че върви в комплект с гасене на колата, и понеже почти всеки ден ми се случва да ми се "залепят" за задница - ей от това ме е страх да не стане, да тръгна, зад мен да тръгнах и като се изгаси да ме шибнат отзад. Нямаше да ме е страх и да го правя на проблем толкова, ако всеки шофьор знаеше, че се пази дистанция не само по време на шофиране, а при чакане на светофар, и при паркиране, и при всякакви ситуации, ама кой ти съобразява. Това мигач и дистанция по нашите пътища са миражи, аман от папагали. То вярно ми го прави това в месеца два пъти при ниски, ама тая ситуация на светофар със "залепен" за задника ми друг автомобил няма да свърши добре.
    Вчера цял бус ми се лепна, ама така го лепнаха, сантиметър не остана. Папагали.

    Те така. Oil Pressure Low...
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  8. #4298
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Али,
    Темата е дълга.
    Датчик за маслото
    Големи хлабини между шийките на КВ и основни и / или биелни лагери
    Задръстени от прахоляци радиатори
    Масло тънко-10В40. Послушай Екото - има 10В60 за около 60 лв. с доставката.
    Обаче и Лорда може да се окаже прав, че си за основен ремонт.
    Може да е маслена помпа-това може да се провери с датчици от Лада. Навиват се на мястото на датчика за маслото, поне при мен на 2.0 ЖТС резбите са еднакви, ама датчика е отзад на блока. С тая проверка ще разбереш поне как е маслената помпа. При мен студен мотор дава около 7 бара, а при 90 градуса е мако под 4 бара с масло 10В60.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  9. #4299

    Default

    С 10w60 ще се промени ли нещо по хода на колата, паленето на студено (и зимно) ?

    Датчика за маслото може да е сдал фира, има такъв вариант. Аз се съмнявам и за този за ABS, защото при толкова сменено (описано по-горе) няма логика да свети ASR/ABS.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  10. #4300
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Няма да се промени паленето през зимата, защото долния индекс си е пак 10. Макар, че някои колеги от форума са на друго мнение. Доколкото знам, датчика за маслото се задейства при 0,8бара или по-ниско налягане. Маслото 10В60 го дават и за мотоциклени, и за М-сериите при БМВ и т.н. Идеята е, че масления филм се гарантира при по-висока температура и при по-високи обороти. Предвид второто число - 60 вместо 40. Потърси в нета характеристики на двата вида масла и ще се убедиш в предимствата на 10В60. Всяка пролет си мия радиаторите - разкачам декоративните прастмаси и с маркуча от чешмата ги разкисвам, после спрей за климатици и изплаквам. И въпреки това, ако се влача в колона по Шипка, колата се опитва да вдига над 90 грд. и се налага да минавам за кратко от климатик на парно сред лято.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  11. #4301

    Default

    Значи ще се минава на 10w60. В момента съм с Castrol Magnatec 10w40, но следващата смяна ще е с 10w60, на едва 2300 км. е в момента това масло, някак ми е рано, а и грешката се появява рядко. Там е работата , че юни смених маслото със Selenia 20K for Alfa (то пак е 10w40) , но просто имах чувството, че е фалшиво. Глождеше ме от вътре, от интернет го купих, просто... човъркаше ме от вътре, много често като имам чувството за нещо се оказва вярно, просто 2-3 дни мира не ми остави това и юли го смених повторно с Castrol Magnatec.

    Следващата смяна с 10w60 отново Magnatec добра ли ще е?
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  12. #4302
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Castrol magnatec 10W60 има ли?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #4303

    Default

    Castrol Edge гледам, че има.

    Пише, че било за спортно каране, моето не е такова и не съм във високите обороти. Няма да попречи и няма да има разлика от това , което е сега като поведение спрямо 10w40, освен устойчивостта му на висока температура, нали?

    Това Edge 10w60 подходящо ли е за този двигател?
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  14. #4304
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да, подходящо е. Моят TS от 2011 -та насам се кара само с такова. Иначе и аз не съм Фитипалди


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #4305

    Default

    Значи за следваща смяна ще е Edge 10w60.

    Наложително ли е според вас да се смени веднага, или мога да си доливам и да си карам така с 10w40, и без това идва зима, и след зимата долу-горе ще съм на 7-8 хил. да го сменя с edge-а, или ще е наложително веднага?

    Горенето е около 700 гр. на 1000 км. , което никак не е малко, но пък съм се примирил с доливанията и не ми пречи дори да е така - стига мотора да работи и колата да ми върши работа, не е толкова скъп 1 литър в месеца при моята употреба , литъра е 12 лв. , не е чак пък такъв проблем.

    Целта ми с 10w60 не ми е да реши проблема с горенето, а грешката, водеща до гаснене "Low Pressure", заради която не се знае кога (Господ да не дава) ще изям удар отзад при културата на българския шофьор (без да обиждам, то който се припознае в думите ми, той може да се чувства обиден) да се движи броня за броня лепнат, буквално на милиметри.

    Пък евентуално може ли да започне да горе по-малко? Примерно.
    Last edited by Ali.Sali; 30-08-2018 at 20:59.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

Page 287 of 320 FirstFirst ... 187237277285286287288289297 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •