Page 276 of 320 FirstFirst ... 176226266274275276277278286 ... LastLast
Results 4,126 to 4,140 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4126
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Комплексите се вихрят, ама какво да се прави. Малко знания, голяма комплексарщина. Дано успешно завиват двигателя с одеяло, че с тия кравешки фъшкии....

    Ново 20 и още един пирон за комплексираните. Кавалите у Брюксел май мислят цялостно забраняване на дизела, до няколко години. Аз се чудех като гледах камион Ивеко, на природен газ. Ама май на там вървят нещата. Или на батерии. Кофти е да живееш в ЕС.

    https://money.bg/auto/evrokomisar-di...ko-godini.html

  2. #4127

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Комплексите се вихрят, ама какво да се прави. Малко знания, голяма комплексарщина. Дано успешно завиват двигателя с одеяло, че с тия кравешки фъшкии....

    Ново 20 и още един пирон за комплексираните. Кавалите у Брюксел май мислят цялостно забраняване на дизела, до няколко години. Аз се чудех като гледах камион Ивеко, на природен газ. Ама май на там вървят нещата. Или на батерии. Кофти е да живееш в ЕС.

    https://money.bg/auto/evrokomisar-di...ko-godini.html
    Човече, живеем в БГ, правова държава и парламентарна република, тук законите са мааааааалко по-различни от тези в Брюксел и още дълго време предстои да дишаш кравешките въглеводороди.
    Former Alfa owner.

  3. #4128

    Default

    Камион на газ, Alfa на кравешки лайна...

    До там ще ни докарат глупостите им Германско-Брюкселски....

    Хиляди еко простотии, и по-тъпото е, че не става въпрос за екология, а за пари. Въобще не е до екологията.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  4. #4129
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Знам къде живеем, но като ти го наложат от зелките в Брюксел, нашите ще го изпълнят. Че и преизпълнят, за да се натегнат. Пустите 'еко' глупости на зелките, ще ни се отразят много зле. Не съм оптимист. Но има надежда, да се затрие тоя съюз.

  5. #4130
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Евроскептиците, не се наревахте, бре. И на мен някои неща не ми харесват, ама това е хорото и трябва да го играем. Друг по-добър вариант, нямаме.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #4131
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Ще играем, какво да правим. За това децата ни ще дишат кравешки фъшкии, излизащи от 15 годишния дизелак на някой форумен комплексар. Работещите на поточната линия на немски или английски завод, ще взимат 250-300 евро, а в Германия или Англия, няколко пъти повече. За същия труд. Не ще го играем, ми направо ще го..... Те така.

    Та по темата за алфичката. Онзи ден бях разглобил таблото и видях че има една малка бяла букса. Излизаше от там където е климатика и разните клапи. Поразрових се и видях че на панела за климатроника, се включва абсолютно същата букса. На втората снимка се вижда как изглежда. Това подготовка за климатроник ли е? И дали някой друг е виждал допълнителни букси?

    https://www.megaparts.bg/product/1701825325

  7. #4132

    Default

    Аз изцяло съм се отървал от "тракторите". Миналата година смених единия с Хонда ФРВ 1,7, а тая другия с АР 147 1,6. И мисля че всеки трябва да почне да се ориентира към подобни мерки. Тая зима дето мина направо по едно време имах чувството че се затриваме без на някой да му пука

  8. #4133

    Default

    Брат, ако беше от дизелите и зиме и лете щеше да е еднакво, зимата е ковти заради начините на отопление на бедната нация.

  9. #4134

    Default

    За съжаление все още се продават накладки, в чийто състав се съдържа азбест. И всеки ден вдишваме тоя прах.
    Former Alfa owner.

  10. #4135

    Default

    Имам малко малоумен въпрос, тези емблеми, които ги продават за 8-10лв върху старата ли се лепят?

  11. #4136
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Мисля че не. Ако е такава дето ще я лепиш, не я вземай. Стикер за 10 лв, не ти трябва. До колкото съм виждал, оригинална емблема е доста по-скъпа.

    Иначе по моя въпрос с буксата, някои с 147 виждал ли е допълнителна малка бяла букса? Излизаща от тялото на климатика/парното. Тази букса се включва в панела за двузоновия климатроник. На стандартния панел за климатик, са само две букси.

  12. #4137

    Default

    Много е относително какъв е "стикера". Аз например си взех 4 бройки от ebay още преди години (продавачът беше българин, май от Благоевград), беше направен от нещо между гума и пластмаса - огъваше се. Та за две години не мръдна, остана си в оригиналното състояние. След това си взех от тези китайските дето наподобяват оригинални, отлепих иначе перфектните "стикери" и ги сложих - след няколко безконтактни автомивки червената боя падна от тях и не приличат на нищо.

    В общи линии, ако си взимаш от тези дето се продават по 8-10 лв, задължително ги лакирай с няколко слоя безцветен лак преди да ги сложиш, иначе за няколко месеца няма да стават за нищо. Колкото до въпроса ти за махането на старите - да, махат се преди това, има си издатина на тях за центроване върху основата.



  13. #4138
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Много е относително какъв е "стикера". Аз например си взех 4 бройки от ebay още преди години (продавачът беше българин, май от Благоевград), беше направен от нещо между гума и пластмаса - огъваше се. Та за две години не мръдна, остана си в оригиналното състояние.
    Потвърждавам! Мисля, че и аз вземах от колегата. За четири години, въобще не е мръднала.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  14. #4139
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Аз пък си взех метални от али експрес и нямам проблеми. Маха се старата и се слага новата. Има обаче 2 размера емблеми за 156 преди фейслифта. Предната и задната са различни размер, едната е 74 другата 71. В момента в алито има предна с основата за 11 долара.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  15. #4140

    Default

    На 166цата изобщо не можах да я отлепя и си купих нова с рогчетата на нея. Трябва ли нещо да я нагрявам или вандалската?

Page 276 of 320 FirstFirst ... 176226266274275276277278286 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •