Page 257 of 320 FirstFirst ... 157207247255256257258259267307 ... LastLast
Results 3,841 to 3,855 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3841
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    И без да си диагностик може да видиш някоя проста грешка че не работят възглавниците , ламбда сондата, или да видиш че е на 500 000 км например
    Дори и чичовци на 50 години биха се справили с малко упътвания и сухи тренировки
    Едно е да видиш, друго е да го отстраниш моето момче....някой компоненти са навързани, а показват една и съща грешка....и от там идва разликата от добрият диагностик, който е чел и техническа литература и знае какво да смени и къде да провери. за проблема.....то ако ставаше по твоя начин, всички щяхме да сме авто механици...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #3842

    Default

    Какво отстраняване, какви ремонти, чети внимателно за какво се говори. Човека пита какво да гледа като си избира кола. Аз му давам съвет да си вземе кабел и да гледа за грешки.
    Не съм му казал да става механик или да ремонтира колите по автокъщите.

  3. #3843
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Бобби иска да ти каже, че зависи какви точно грешки има и действително някои са навързани. Някои са прости, други не. Напримерно, когато докарахме ГТ-то от Италия то още там си беше с проблем и го купих за 1000 евро с алфовите 18ки спиците. Викам кво толкова да му има, ще го оправя, а и с джантите ме грабна много. Някои скорости не влизаха, нямаше спирачки и работеше на 3 цилиндъра. Свалихме го от автовоза късно вечерта, а аз се бях ухилил като идиот като го гледах как се клати отгоре на автовоза Като го запалих и всички крушки по таблото светеха.. На другия ден като го закачихме с диагностика и погледнах грешките на мотора сигурно бяха 10 и в тоя момент започнах да се кръстя. Оказа се, че всички тия грешки от клапан на рейката, от 1ва до 4та дюза, клапан на помпата за налягане, ако има и тем подобни свързани с нафтата ги беше дало, само защото е работила на 3 цилиндъра. Така че наистина някои грешки са навързани и излизат допълнителни грешки.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #3844

    Default

    Ясно е, че може някои грешки да са навързани.

    Да взема да обясня и аз какво искам да кажа, че май не всички успяха да ме разберат:
    - взимаш си кабел, теглиш си софтуера, безплатен е.
    - избираш си обява в мобилето, отиваш да я гледаш, носиш си лаптопа, ако пали и върви, няма странни шумове, няма грешки, километрите в екуто отговарят с километрите на таблото, скоростите влизат, съединителя не приплъзва, работи хубаво на място... значи я взимаш и имаш голям шанс да излезе читава.

    Ако има грешки и проблеми гледаш следващата... или отбиваш от цената, ако тази много ти харесва. Това е.

  5. #3845

    Default

    Имам кабел, имам софтуера и съм станал по неволя половин механик, но съм по-добре запознат с бензиновите двигатели. JTD-та съм карал от по-старите 8 клапанови, с тези Мултиджети не съм имал досег. Карам Алфа от 6 години и съм запознат с проблемите на тази платформа, притеснението ми е главно за моторите, понеже опита ми с дизелите на Фиат е минимален. ГТ-то ми харесва и не искам да сменям марката, Туинспарк пак няма да си взема (въпреки сравнително безпроблемния ми опит), JTS абсурд, а 3.2 ми идва малко извън бюджета. Благодаря на колегите които се включиха.

  6. #3846
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Имам кабел, имам софтуера и съм станал по неволя половин механик, но съм по-добре запознат с бензиновите двигатели. JTD-та съм карал от по-старите 8 клапанови, с тези Мултиджети не съм имал досег. Карам Алфа от 6 години и съм запознат с проблемите на тази платформа, притеснението ми е главно за моторите, понеже опита ми с дизелите на Фиат е минимален. ГТ-то ми харесва и не искам да сменям марката, Туинспарк пак няма да си взема (въпреки сравнително безпроблемния ми опит), JTS абсурд, а 3.2 ми идва малко извън бюджета. Благодаря на колегите които се включиха.
    Ами решението за теб, според мен е жтд 8 винтила, ще е най безпроблемно....от там нататък повече капризи....сам си избираш....при желание за по...по..най..., няма как някой да ти даде наклон на оная работа, ако ме разбираш...))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #3847

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ами решението за теб, според мен е жтд 8 винтила, ще е най безпроблемно....от там нататък повече капризи....сам си избираш....при желание за по...по..най..., няма как някой да ти даде наклон на оная работа, ако ме разбираш...))
    Аз гледам и 147-ци с 8v JTDM мотора, нямам претенции за по-по най . Така или иначе карам кола само зимата, трябва ми нещо безпроблемно и икономично (безпроблемно за Алфа де).

  8. #3848

    Default

    Има ли 8 клапанови мултиджетове? До сега все 16 съм виждал.

  9. #3849
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Май 1.9 JTDm 120 hp е 8-клапанов.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #3850
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Да, мултиджета на 1.9 са 120 и 150.
    ПС 140 също е мджет
    Last edited by ScuderiaItalia; 30-11-2017 at 07:15.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  11. #3851
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Да, мултиджета на 1.9 са 120 и 150.
    ПС 140 също е мджет
    Да, но от 120 нагоре са 16v, единственият 8-клапанов мултиджет е 120.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  12. #3852
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Търся идеи и съвети за фаровете на моята 156ца.

    Преди 10тина месеца късите ми светлини спряха да се включват. Всичко останало си работеше. Смених лостчетата и се оправи, но преди месец пак спряха да се включват късите светлини. Купих други работещи лостчета, но отново не работят и явно проблема не е в тях. Идеи какъв може да е проблема?

    За момента се кара на габарити+ фарове за мъгла, което не е приятно...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #3853
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като пуснеш дълги, късите пак ли не светят? Ако тогава светят, ревизирай релето зад жабката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #3854
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като пуснеш дълги, късите пак ли не светят? Ако тогава светят, ревизирай релето зад жабката.

    Привет, не се сещам в момента, и няма как да проверя, но мисля че не светваха.

    Може ли схема? Къде точно се намира това реле?
    Благодаря!
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  15. #3855
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default



    Релето за което говоря е J45. Трябва да цъка при превключване къси - дълги.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 257 of 320 FirstFirst ... 157207247255256257258259267307 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •