Page 270 of 320 FirstFirst ... 170220260268269270271272280 ... LastLast
Results 4,036 to 4,050 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4036
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    2.4 140/150 са доста по-стока от 136цата. Като цяло дизелите са здрави, вече друг е въпроса кой идиот я е карал тая кола преди тебе.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  2. #4037
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ако много държиш на 156 1.9/105 може да се разберем за моят. Доста поожулени ламарини, но цената ще е съобразена със състоянието.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #4038

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Ако много държиш на 156 1.9/105 може да се разберем за моят. Доста поожулени ламарини, но цената ще е съобразена със състоянието.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Ти поне ше му кажеш истината за твоята

  4. #4039
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Стрелката на уреда за показанията на горивото ми заби в крайно ляво положение със светната лампа.
    Интересува ме (ако някой може да помогне) кои пинове на буксата на таблото са за този датчик и какви трябва да са стойностите.
    Датчика в резервоара от къде се достъпва?
    Колата е в подписа!
    Last edited by Friday; 15-03-2018 at 21:14.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #4040
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by bulgarina View Post
    Здравейте съфорумници, имам няколко въпроса към запознатите, ако може да ми помогнат, въпреки, че единият въпрос ще съм го задавал вече 3-пъти. Колата е Алфа ГТ.
    1. Ел. стъклата не работят правилно. Дясното си работеше, но ми го прецакаха в един сервиз и сега не иска да се сваля и качва при отваряне и затваряне на вратата. Лявото не иска да се вдига като го сваля (въте при него е паднало нещо защото чувам как жули). След обучение се оправят и двете, НО като изгася колата и запаля пак, пак се прецакват. Въпроса ми е лявото възможно ли е защото има някакъв боклук вътре това да е проблема и защо след обучение не запомня. И за дясното същото при обучение всичко е наред, след като изгася и запаля пак не работи правилно.
    2. Дясната ми врата леко хлътва на долу при отваряне (леко е но се усеща). Отново след като я закарах на сервиз ми дойде този проблем. Въпросът ми е от пантите ли е нещо и може ли лесно да се оправи та да се опитам аз или си е трудоемко.
    3. Левият ми габарит не свети въпреки, че смених крушката. Тоест един път свети един път не, като ми изписва грешка на борда. Имали ли сте такъв проблем и от какво може да е. Пак казвам не е от крушката.
    Благодаря предварително.
    1. При мен проблема на ел. стъклата идваше от модула в шофьорската врата. Преди да го сменя понякога не се сваляха и вдигаха и двете стъкла при отваряне/затваряне на вратата, но след смяната му и след обучение вече всичко работи коректно.
    Свали кората и провери дали всички гайки на механизма за ел. стъклото са затегнати и всичко си е на място. Аз смених първо механизма (а се оказа, че проблема не е в него) и при свалянето на оригиналния едната от гайките беше паднала във вратата. Ако е така при теб може да се мести самия механизъм и да ти се струва, че има нещо във врата. Без сваляне на кората няма как да се провери
    2. Нямам идея.
    3. Крушките са много скапани по принцип, фасонгите също, така че според мен пробвай с други крушки - филипс, осрам са ок и трябва да се сложат хубаво на място.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  6. #4041
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Ахахах Бобка,Халдито ми е супер удобно и поддръжката му е смешна но шест години със 155-цата и мозъка ми се размъти...а и за сега само опипвам почвата
    Ако сериозно искаш 156 2.4 жтд се свържи с pa4ito, мога и аз да те свържа...много точен е колегата, а и колата е със история добре гледана,наскоро си купи жулиета и скоро ще е пусне на пазара...добре оборудвана, с два комплекта гуми и джанти, чип и други глезотии....
    На добра цена...
    Поздрави...
    Last edited by Бобби; 17-03-2018 at 01:02.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #4042
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Това,че е курав некак си двузначно ми звучи a 2.4 136 що за стока е...карах една такава с чип...ба го..врЪви на кибрит НО,същата + една 166-ца са на трупчета...моторите се предадоха
    Тия дни вкарвам моята 156-ца за боядисване на бронята по каско, че някакъв кретен ми е оставил деруга. Ама след това ако искаш да ти я дам да покараш 2.4 със заводски 136 коня и лек чип до около 160, с 6-степенна скоростна кутия, та да видиш как двг на реални 357k км, вдига 180 без проблем, че и за още пита...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  8. #4043
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    Чисто информативно - колко пари струват оригиналните TI джанти като тези -


  9. #4044

    Default

    Зависи...виждал съм за 250лв. заварявани, виждал съм и за 500-600 обяви.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  10. #4045

    Default

    Набързо да се похваля. Преди 4 дни си купих една Alfa Romeo 147 - отново 2002, 1.6 TS 120hp, само, че 2 врати и сив металик, за разлика от 4-те червена - спортно окачване (и снижена), тази е с нормалната височина и кожен салон.
    Не знам защо реших, че искам още една 147-ца, но пък ... се случи. Сега са ми две.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  11. #4046

    Default

    Е поне да беше взел някой друг мотор, да пробваш и останалите.

  12. #4047

    Default

    Не знам какво ме цапна него ден, просто реших, че искам още една. И това то. Отворих няколко обяви и директно отидох на оглед с мой приятел, все пак някой трябва да кара и другата. И се върнах с още една.
    Те така.
    Червената ми другия месец прави 6 месеца, но нека има и още една. Не знам защо. Реших и купих.
    Имам мерак да намеря 3.2 GTA , но нека остане напред, а и следващата вече планирам да е 159, нещо уникално е.
    Е, щях поне да пробвам някоя друга версия, примерно JTD, но пък така си е същата година и мотор, поне както си свикнах с едната, нека не се отдалечавам засега.
    По-напред не се знае каква ще е 159-ката и с какъв мотор ще е.
    Абе, честита ми втора 147-ка.
    Last edited by Ali.Sali; 21-03-2018 at 21:23.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  13. #4048

    Default

    Снимай да я видим...

  14. #4049

    Default

    Утре ще пусна снимки, че трябва ръчкам из телефона да ги вадя към лаптопа , а нямам батерия сега. Фабричен сив металик 147, какво да му снимам, виждал си
    Ще пусна снимка де, разбира се.

    Червения ми стои доста нисък, по-агресивен , но това ниското из нашите пътища хич не радва, колкото и да стои красиво, на някои пътища с над 30-40 се чуват камъчета как бият отдолу. На дупките леката, забавя те доста.

    Тази си е нормалната, висока , не стои така "наточена" и агресивна, но поне се кара чувствително по-спокойно, не чувам камъчета и мога да си минавам през малки дупки поне с нормална скорост, без да ми подскача сърцето. Но пък първата ми е на сърце, освен, че ми е първа, си е и по-красива. Ама нямаше пък кожен салон , а тази има. Ама тази е с 2 врати, пък оная с 4.

    С една дума - всяка с плюсовете и минусите. Утре ще пусне снимки. И имена си имат - старата беше Алфонсо, тая е Алфредо. Така съм си ги именувал.
    Тя и "старата" не ми е стара, на 5 месеца е (при мен де).
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  15. #4050
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, мисля тези дни да сваля акумулатора на 147-та. Още като я взех беше слабичък, но товарната вилка показа, че е ОК. Но карането на къси разстояние го съсипва и мисля да го заредя. Та дали след откачането ще иска някакви кодове колата както при 166-та?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

Page 270 of 320 FirstFirst ... 170220260268269270271272280 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •