Page 272 of 320 FirstFirst ... 172222262270271272273274282 ... LastLast
Results 4,066 to 4,080 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4066

    Default

    Quote Originally Posted by kalojan View Post
    Колеги, някой слагал ли е гуми 245/40/R18 на Alfa Romeo GT.
    Колата е блек лайн с червени пружини и оригинални 18-ки с размер на гумите в момента 225/40/18.

    Практически е възможно... Ако джантите са ти 8J, максималната ширина гума за тях е 245.

    Но какъв е смисъла от толкова широки гуми?
    Карай си със заводския размер - 225...

  2. #4067
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Ще направиш PROXI Alignment procedure и ще спре да мига
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #4068
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    245/35/18 ще трябва да ти е размера, за да не ти обрули подкалниците на ГТ-то. А смисъл от тая широка гума надали има, по-скоро да се влоши колата. Като няма кила да я натискат тая широка гума в земята.. 225 е напълно достатъчно, купи си хубави гуми и окачване.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #4069
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    Благодаря ви за отговорите. Просто имам такива летни гуми и мислех да я пробвам с тях, но щом не е добра идея ще се взимат някакви нови.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  5. #4070
    Младши алфист bulgarina's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Здравейте хора, преди няколко седмици писах, че ел. стъклото на лявата ми врата не работи никак добре, е вече спря и да работи, развих кората на вратата (въпреки, че не успях да я сваля, от горе не се маха и ме е страх да не ясчупя кората). С телефона снимах във вътрешността на вратата и видях, че моторчето се е счупило, от едната страна се е раздвоило. Въпросът ми е (дано не ви се стори глупав) ако го махна ще се свали ли/ падне ли стъклото във втарата, защото сега е съвсем леко отворено и лесно ли се разкача, да не прецакам нещо ? Став въпрос за Алфа ГТ и тъй като нямат рамка на стъклото си мисля, че нещата не са толкова прости с оправата на такъв тип ел. стъкла.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150 hp

  6. #4071
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by bulgarina View Post
    Здравейте хора, преди няколко седмици писах, че ел. стъклото на лявата ми врата не работи никак добре, е вече спря и да работи, развих кората на вратата (въпреки, че не успях да я сваля, от горе не се маха и ме е страх да не ясчупя кората). С телефона снимах във вътрешността на вратата и видях, че моторчето се е счупило, от едната страна се е раздвоило. Въпросът ми е (дано не ви се стори глупав) ако го махна ще се свали ли/ падне ли стъклото във втарата, защото сега е съвсем леко отворено и лесно ли се разкача, да не прецакам нещо ? Став въпрос за Алфа ГТ и тъй като нямат рамка на стъклото си мисля, че нещата не са толкова прости с оправата на такъв тип ел. стъкла.
    Като махнеш всички винтове и откопчаеш щипките цялата кора трябва да я вдигаш нагоре и ще излезе. Целия механизъм с моторчето и всичките щуротии е хванат за стъклото, така че е хубаво да има още един чифт ръце при смяната, за да го придържат.
    Аз го правих сам по клипче от youtube и се справих.
    Малко трудно излизаше моторчето с механизма от вратата.
    Ако не си намериш моторче ми пиши на лично съобщение - моето се оказа, че работи, а проблема ми е бил друг.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  7. #4072

    Default

    Днес пак ходят да ми спорят и да ми обясняват как истинската кола била VW, Opel, Mercedes, това италианските били хубави отвън и всичкото било до там.
    Същия имаше едни роднини, дето 3 години караха един Fiat, после го дадоха на други техни роднини - при тях две, и накрая го продадоха на едни хора, дето го блъснаха в първата седмица отзад.
    Айде сега да кажем, че Fiat-а е виновен?!
    Не мога да си обясня, значи, като го пазиш и поддържаш, как ще се развали?
    Идиотоустойчиви коли не знам къде правят?!
    Викам "дай да ти карам Opel-а на първа стотина километра да видим колко е здрав...".
    Много лоши са Alfa, затова си вземах и още една нали..

    Аман от глупости. Германско, та германско. И те са хубави, то лоша кола няма.
    Всички коли (без тези с фабрични проблеми, но се правят сервизни акции и се оправят/подменят) излизат здрави от завода , после кой как се упражнява в/у колата е друг въпрос.
    Първата Alfa 147 ми беше удряна и преправена по доста неадекватен начин, втората не съм я проверявал, но то всяко второ е удряно по нашите пазари.
    Въпроса да хванеш и да го правиш. Проблеми няма.

    Че някои коли имат по-скъпа поддръжка - имат, други по-евтина, така е. То впрочем, евтината им поддръжка на повечето германци идва от факта, че всеки втори ходи по моргите (странно защо тия германци са все по моргите, тия титани на здравината), да си търси части на килограм, та от там мита за евтината поддръжка.
    Я поръчай оригинални части на германчето, да видим колко е евтина...
    Логиката е - "като няма части по моргите, значи не става за нищо". Скоро бях чул, дето се хвали със свещи за по 3 лв. от някаква промоция на "Кауфланд" (много адекватно място за купуване на автомобилни части, разбира се), Opel-а вървял идеално с тях.
    Да видим в най-близко бъдеще какво ще каже.
    Друг пак от там наливаше някакво "Premium Oil", дето нямаше 30 лв. за 4-те кила (наредено до доматите и сиренето) на безсмъртния Golf 3 и се хвалеше колко евтино била поддръжката. Само не разбрах след 4-5 месеца защо искаше да прави основен, и взема , че го продаде. Premium ще да е и то.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  8. #4073
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Един малко глупав въпрос, но... тия пластмаси при различните двигатели и години на производство имат ли някакви разлики? Че моята на километража се е пропукала и искам да я сменя, пък като гледам навсякъде вървят различно -между 5 и 16 лв?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  9. #4074
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Един малко глупав въпрос, но... тия пластмаси при различните двигатели и години на производство имат ли някакви разлики? Че моята на километража се е пропукала и искам да я сменя, пък като гледам навсякъде вървят различно -между 5 и 16 лв?
    Еднакви са на размер.Аз имам на цена 5лв за черните и 8лв за фейс.със сивия кант.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  10. #4075
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Имаш ЛС, колега.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #4076
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Днес пак ходят да ми спорят и да ми обясняват как истинската кола била VW, Opel, Mercedes, това италианските били хубави отвън и всичкото било до там.
    Същия имаше едни роднини, дето 3 години караха един Fiat, после го дадоха на други техни роднини - при тях две, и накрая го продадоха на едни хора, дето го блъснаха в първата седмица отзад.
    Айде сега да кажем, че Fiat-а е виновен?!
    Не мога да си обясня, значи, като го пазиш и поддържаш, как ще се развали?
    Идиотоустойчиви коли не знам къде правят?!
    Викам "дай да ти карам Opel-а на първа стотина километра да видим колко е здрав...".
    Много лоши са Alfa, затова си вземах и още една нали..

    Аман от глупости. Германско, та германско. И те са хубави, то лоша кола няма.
    Всички коли (без тези с фабрични проблеми, но се правят сервизни акции и се оправят/подменят) излизат здрави от завода , после кой как се упражнява в/у колата е друг въпрос.
    Първата Alfa 147 ми беше удряна и преправена по доста неадекватен начин, втората не съм я проверявал, но то всяко второ е удряно по нашите пазари.
    Въпроса да хванеш и да го правиш. Проблеми няма.

    Че някои коли имат по-скъпа поддръжка - имат, други по-евтина, така е. То впрочем, евтината им поддръжка на повечето германци идва от факта, че всеки втори ходи по моргите (странно защо тия германци са все по моргите, тия титани на здравината), да си търси части на килограм, та от там мита за евтината поддръжка.
    Я поръчай оригинални части на германчето, да видим колко е евтина...
    Логиката е - "като няма части по моргите, значи не става за нищо". Скоро бях чул, дето се хвали със свещи за по 3 лв. от някаква промоция на "Кауфланд" (много адекватно място за купуване на автомобилни части, разбира се), Opel-а вървял идеално с тях.
    Да видим в най-близко бъдеще какво ще каже.
    Друг пак от там наливаше някакво "Premium Oil", дето нямаше 30 лв. за 4-те кила (наредено до доматите и сиренето) на безсмъртния Golf 3 и се хвалеше колко евтино била поддръжката. Само не разбрах след 4-5 месеца защо искаше да прави основен, и взема , че го продаде. Premium ще да е и то.
    Яко фанатизъм, по-скоро фенщина. Успокой малко топката.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #4077
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Колеги, има ли някакъв начин да разбера дали фаровете (на 156) са оригиналните от завода, или някой преди мен ги е сменял?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  13. #4078
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    На оригиналните на стъклата има знака на Алфа като този на аватара ти, поне при 147 е така
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #4079
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    И на моите я има емблемата, също са и марка CARELLO, ако това помага с нещо.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  15. #4080
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Значи са истински няма място за притеснение !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 272 of 320 FirstFirst ... 172222262270271272273274282 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •