Page 306 of 320 FirstFirst ... 206256296304305306307308316 ... LastLast
Results 4,576 to 4,590 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4576
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Monteso View Post
    Колеги, от 2-3 месеца имам проблеми при паленето с мойта 147 1.9JTDm 120 коня - 2008 година. Като цяло пали с повечко въртене и зор, но понякога въртенето продължава по 20-30 секунди и когато най-накрая запали от ауспуха изкарва гъст бял дим. Въпреки всичките мъки до момента нямам случай да не съм успял да запаля. Няма никакво значение дали колата е топла или студена, пробвал съм и с нафта от различни бензиностанции. Иначе алфата си върви нормално, набира си се както и преди и по време на път не пуши грам. Проверени са свещи, реле и е сменен датчик на разпределителен вал, че се беше заразлепвал и имах някакви съмнения. Минала е през няколко диагностики и до сега не е показала никакви грешки на двигателя, както и никакви отклонения извън нормите на дюзите. От десетина дни когато се стигне до ситуацията да върти продължително ми светва чек, който грубо преведен от мен ме предупреждава, че катализатора е задръстен. По принцип при закачането на едната от диагностиките показа, че е задръстен на 90% и вкарахме колата принудително в регенерация. Сега като се замисля това беше и периода в който палех най-безпроблемно автомобила. Това, което ми хрумва е да премахна катализатора(и дпф-а), защото до колкото разбрах имам и такъв някъде около катализатора, и да сложа резонаторно гърне. Разбира се това ще е гарнирано и с някакви промени по софтуера. Та въпросите ми са - смятате ли, че съм прав и проблема е там ? И някой извършвал ли е тази процедура на автомобила си, за да ми предложи сервиз в който могат да свършат цялата работа и евентуално да ме ориентира за цена ?
    Забелязал ли си през колко време ти прави регенерация....?......виж дали не ти се качва нивото на маслото...?....най добре е да идеш в някой от форумните сервизи да и направят диагностика....единият катализатор не се бара, другият при дпф се премахва и самият дпф, сменя се софтуера и си ти, ако проблема ти е от там.....на лично мога да ти препоръчам къде.....цялата операция към 300 лв.....е може да изкараш някой лев от дпф и катализатора.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #4577
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Момци,вадих кошницата от резервоара и сега не ми показва вярно,първо не бях сложил уплътнението както трябва и стоеше около един пръст по високо...показваше много малко гориво,сега е както трябва ”мисля” но стрелката не мърда от втората черта ”чертата преди половината” питането ми е,трябва ли уплътнението да е до долу и с натиск да се обере луфта на пружината на кошницата или....
    Незнам как си се борил с тая кошница и какво си изкривил, или счупил....?....напълни резервуара до горе и ако не се оправят нещата, трябва да смениш нивомера....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #4578

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Забелязал ли си през колко време ти прави регенерация....?......виж дали не ти се качва нивото на маслото...?....най добре е да идеш в някой от форумните сервизи да и направят диагностика....единият катализатор не се бара, другият при дпф се премахва и самият дпф, сменя се софтуера и си ти, ако проблема ти е от там.....на лично мога да ти препоръчам къде.....цялата операция към 300 лв.....е може да изкараш някой лев от дпф и катализатора.....


    Често влиза в регенерация сама и то още от преди да се появи проблема.

    edit: писах ти на лично, ама нещо не съм много сигурен дали ми получи съобщението
    Last edited by Monteso; 25-06-2019 at 07:41.

  4. #4579
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Monteso View Post

    Често влиза в регенерация сама и то още от преди да се появи проблема.

    edit: писах ти на лично, ама нещо не съм много сигурен дали ми получи съобщението
    Всичко е точно....писах ти....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #4580
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Кой номер е гайката на главината на 156?
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  6. #4581
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Кой номер е гайката на главината на 156?
    Тънкостенна , номер 36

  7. #4582

    Default

    Прав е колегата, 36 е.
    На моята само предните са за тънкостен. Задните се свалят и с нормален камък.

  8. #4583
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Колеги как се вади клапана на картерните газове на 156 ТС, гледам има някакво зъбче, но не мърда на никъде.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  9. #4584

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Колеги как се вади клапана на картерните газове на 156 ТС, гледам има някакво зъбче, но не мърда на никъде.
    Може ли да ми кажеш къде се намира този клапан и как изглежда?

  10. #4585
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Намира се на смукателния колектор до дроселовата клапа.
    https://images.app.goo.gl/EE2MGjFqtjEPwSXq7
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  11. #4586

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Намира се на смукателния колектор до дроселовата клапа.
    https://images.app.goo.gl/EE2MGjFqtjEPwSXq7
    Мерси.

  12. #4587

    Default

    Някой може ли да ми каже каква е разликата между задната седалка на GT и 147, и има ли някакъв вариант да се "побългари", че да се сложи успешно ?
    Last edited by Monteso; 29-06-2019 at 18:03.

  13. #4588

    Default

    Смених днес маслото, обаче когато стегнах филтъра-Ман, на ръка както пише, когато запалих почна да тече. Наложи се да го достегна с ключа. Още оборот и нещо, това може ли да доведе до някаква повреда по филтъра когато стане горещ?

  14. #4589
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Смених днес маслото, обаче когато стегнах филтъра-Ман, на ръка както пише, когато запалих почна да тече. Наложи се да го достегна с ключа. Още оборот и нещо, това може ли да доведе до някаква повреда по филтъра когато стане горещ?
    По-скоро не. До колкото помня на указанията на филтъра пишеше след като го стегнеш на ръка, да се достегне още 3/4 оборот. Страно е, че е протекъл, до сега никога не ми се е случвало, а ползвам винаги ман. Намаза ли преди това уплътнението с прясно масло?
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  15. #4590

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    По-скоро не. До колкото помня на указанията на филтъра пишеше след като го стегнеш на ръка, да се достегне още 3/4 оборот. Страно е, че е протекъл, до сега никога не ми се е случвало, а ползвам винаги ман. Намаза ли преди това уплътнението с прясно масло?
    Намазах. Стягах при работещ двигател докато спре да тече. Този който свалих беше с деформирано уплътнение, може и той да е стяган с ключ.
    Last edited by El Caballero; 30-06-2019 at 12:01.

Page 306 of 320 FirstFirst ... 206256296304305306307308316 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •