Results 1 to 15 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #14

    Default

    Quote Originally Posted by johnterry7 View Post
    Не, няма смисъл от газ, тук много рядко карат на газ. А и бензина е евтин, според мен не би ми било проблем да карам и кола, която харчи 15-16 на 100 градско.
    Разгледах ги по колко пари са тия свещи. На Бош са по 2 евро на NGK между 20-30евро различните видове. Нищо страшно няма..

    Колега, всичко е пари.
    Не са ли ти проблем, ще имаш прекрасно поддържана и максимално добре вървяща Алфа, спрямо мотора.
    Относно свещите аз съм с Denso Iridium ТТ големите, и Denso Iridium Power малките. Почти нови са, само на 3500 км. Карат, както ти казаха около 100к. С една дума "забравям" за свещи, тъй като надали ще карам любимката ми повече от 100к. още. Да изкара още 1 цикъл на ангренажен ремък и съединител, ще съм предоволен. По-скоро сякаш би изгнила, отколкото нещо друго. Ще преценя спрямо финансите преди зимата или догодина да оправя забележки по боята, праговете и т.н., както и дали си струва да се набиват толкова пари. Почти всички, които са я видяли, ми казват "прекрасна е, карай". Не е зле положението, дупки няма, на няколко места поолюпенко, но повърхностно. Поддържам я максимално, карам с хубаво масло, педантично го следя, доливам, и си я карам доволно, спокойно си набирам до 6000-6200 оборота. Нагоре не я мъча. Може, прекъсвачът е на около 7000-7200, пробвахме я веднъж в гаража с майсторите ми. Прекрасно е Twin Spark-чето. Не мога да му се накефя на моя вече близо 15 000 км. Карам всеки ден като разпран за кеф, особено сега в хубавото време, Пандемията и евтиното гориво. Сипах днес V-Power Racing, идеално й дойде.
    Last edited by ANewAlfaInTown; 13-05-2020 at 18:46.
    Аlfa Romeo 156 Sportwagon Twin Spark 1.8 144hp LPG Fobos
    Dark Green-Grey Metallic, Sport Pedals, Tora Cades Silver Rims 16"
    Stock Exhaust/Decatted

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •