Page 294 of 320 FirstFirst ... 194244284292293294295296304 ... LastLast
Results 4,396 to 4,410 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4396

    Default

    Значи Motul 10w40 ще да е, и всички филтри естествено. И от Castrol-а съм доволен, но ще пробвам да видя ще има ли разлика.

    Според вас нормално ли е на тази кола с този мотор и маслото 10w40 да се чува дизелов звук първите 2 мин. (не точно 120 сек. но ме разбрахте какво имам предвид - в началото). После утихва, още като охладителната чукне 50, буквално си е първата минута-две. От там насетне не се чува. Не прави и впечатление, прави ако я загряваш на място (примерно товаря някакъв багаж и вечерта е студено и пускам да грее, че да седна поне на айде не топло, ама "марно" ). Тръгвам и след минута двигателя не се чува.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  2. #4397

    Default

    Не е нормално, моята няма дизелов звук, а съм я карал и с 10в60 и с 10в40 и с 5в40.

  3. #4398
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Значи Motul 10w40 ще да е, и всички филтри естествено. И от Castrol-а съм доволен, но ще пробвам да видя ще има ли разлика.

    Според вас нормално ли е на тази кола с този мотор и маслото 10w40 да се чува дизелов звук първите 2 мин. (не точно 120 сек. но ме разбрахте какво имам предвид - в началото). После утихва, още като охладителната чукне 50, буквално си е първата минута-две. От там насетне не се чува. Не прави и впечатление, прави ако я загряваш на място (примерно товаря някакъв багаж и вечерта е студено и пускам да грее, че да седна поне на айде не топло, ама "марно" ). Тръгвам и след минута двигателя не се чува.
    Това е вариатора.

    Предлагам ти да си сложиш масло 5w50.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #4399

    Default

    Не е ли по-плътно, изкарва ми го Motul Sport? Макар, че пък в зимата би трябвало да е и по-добре, по-голям е обхвата от 10w40....

    Това за вариатора нещо опасно ли е, предвид, че е притракване в първата минута-две? (TS със тракащ вариатор, не може да бъде...)? Има ли за какво да се притеснявам, че не е евтина смяната?
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  5. #4400

    Default

    Няма грижи.
    Един познат кара с тракащ вариатор от поне 5 години, още нищо не е станало.
    Само е дразнещо.
    В движение обаче не се чува, мисля... Само на място и в ниски обороти.

  6. #4401

    Default

    Да, но при мен е само на студен старт в първите минута-две, после не, дори да си остане на място. Самото стартиране си е точно като на дизел, след минута утихва и след втората изчезва. До тогава съм товарил каквото е имало и тръгвам. Като затопли не се чува повече, било то и на място. Само сутрин първата минута на място. До там.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  7. #4402
    Младши алфист
    Join Date
    May 2015
    Location
    Pleven
    Posts
    13

    Default

    Благодаря за отговорите колеги! Оказа се, че колата не е фейслифт, а явно са сменени предна броня, капак и багажник, за да се сложат новите фарове и стопове. Още обявата ми беше странна за 147-ца фейс, а 2001-ва, но си помислих,че може да е грешка...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm T.I.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  8. #4403
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Да ъпдейтна инфо по моя проблем.След като колата беше 3 седмици при РУмен,днес я взех.Той каза,че е пробвал друга дюза,но пак му давало проблем в чека.След което на другия ден му звъннах да му кажа,че съм намерил комп и дюза за проба,той каза да задържа,защото проверил инсталацията и имало проблем не му харесало,след като го оправи и остана няколко дни при него,каза че е работи добре и не свети чека.Днес я взех не съм имал възможност да я карам още извън града,покарах я градско.Колата засега е добре,той каза че имала проблеми с пинове мисля че каза,че са били криви на самата букса за бобината :/ !Взе ми почти никакви пари и каза,че според него това е проблема.иначе двигатела си потриса леко и мирише на бензин все още,но той каза,че могло от катализаторите,които по принцип го хванал като грешка и че за момента изключва колата да има проблем с дюза!Сега да попитам,има ли такъв вариант,аз мисля,че колата понамирисва на богата смес,а той каза,че ламдите били перфектни!Някой мнение?Също възможно ли е,ако губя антифриз да мокри някъде жици и оттам да идва проблема,който за момента го няма.Интересно е защо двигатела ми потриса и леко клати обороти от време на време на празен ход.Румен каза,че колата трябвало да се покара известно време и да се види какво ще стане след поправката!от какво може да е тази миризма на богата смес ако ламдите работят,намирасвам го в купето на отворен прозорец при спряло положение!??!Възможно ли е според вас,РУмен да ме е поизлъгал за това,което е проверил по колата въпреки,че се държа много добре и не ми взе почти никакви парички!?
    Last edited by Kirilbalukchiev; 17-10-2018 at 20:57.

  9. #4404
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не знам, каква ти е колата, но миризмата на бензин може да се дължи и на спукана помпа (кошница).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #4405
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам, каква ти е колата, но миризмата на бензин може да се дължи и на спукана помпа (кошница).
    написал съм го в профила! GT 2.0 JTS! Миризмата на бензин от спукана кошница,на богата смес ли бие?

  11. #4406
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Веднъж споменаваш миризма на бензин, веднъж на богата смес. Уточни, защото е объркващо.

    Не знам, дали GT пука помпи, но при 156 и 166, се случва.

    Ламбда сондата отчита единствено и само съдържание на кислород в изгорелите газове. Ако има лошо изгаряне, ще има останал нереагирал с горивото кислород и според сондата, сместа ще е бедна. А иначе може да тече бензин от ауспуха.

    PS:

    Добронамерен съвет:

    Напиши си параметрите на возилото в подписа. Това не коства нищо но пък улеснява всички.
    Last edited by ecotronic; 17-10-2018 at 22:03.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #4407
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Няма как Румен да те излъже. Ако знае нещо на 100% ще ти каже какво е на 100%, ако има съмнения, ще изрази съмнение и ще даде съвет. Казал ти е да караш и наблюдаваш, може да са няколко проблема по колата. Така че карай и виж какво ще стане...Стара кола така е...може едно неща, може и пет да са развалени в подходящия момент. Давай и повече и по-акуратна информация, че Екото от форума също се е доказал като експерт и може да помага адекватно....
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #4408
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    ...Възможно ли е според вас,РУмен да ме е поизлъгал за това,което е проверил по колата въпреки,че се държа много добре и не ми взе почти никакви парички!?
    От 8-годишния ми опит с Румен, мога да ти гарантирам 1275%, че не те е излъгал. Като ти е казал, че е направил нещо, значи го е направил. Ако не успее да направи нещо, ти казва че не го е свършил. При него няма филма да ти каже, че е свършил нещо, а то да не е извършено. Когато не е сигурен, или не може да направи нещо, те упътва какво да направиш!
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  14. #4409

    Default

    Колеги имам следния проблем след набиване на лагер и смяна на маншон, има странно “подсвиркване” , скърцане не знам как точно да го опиша. При завъртане на колелото се усеща как диска и накладката опират, минах при стругар и диска е идеално прав. Възможно ли е при набиването на лагера нещо да е изкривено и къде мога да проверя главината дали няма нещо там.

  15. #4410
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlin L. View Post
    Колеги имам следния проблем след набиване на лагер и смяна на маншон, има странно “подсвиркване” , скърцане не знам как точно да го опиша. При завъртане на колелото се усеща как диска и накладката опират, минах при стругар и диска е идеално прав. Възможно ли е при набиването на лагера нещо да е изкривено и къде мога да проверя главината дали няма нещо там.
    Да не би шенкела да е аут...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 294 of 320 FirstFirst ... 194244284292293294295296304 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •