Page 101 of 320 FirstFirst ... 519199100101102103111151201 ... LastLast
Results 1,501 to 1,515 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #1501
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Варна
    Posts
    7

    Default

    мерси за отговора

  2. #1502
    започва да се пристрастява Arteglam's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Varna
    Posts
    59

    Default

    Като въртя волана на едно място и се чува някакъв шум(потрепване) и леко напрежение, което не е съпротивлението на гумите със земята, ами все едно се мъчи моторът. Като направя пълен ляв или десен и завивам и се чува един звук все едно изпуска въздух. Също така като направя обратен завой и воланът не се връща сам в изходно положение като го пусна, а трябва аз леко да го бутна. Ако го оставя сам и се връща на няколко насечени движения. Мисля, че майсторът ми каза, че трябва да си сменя самата чудесия, които ми движи хидравликата. Все пак да питам какво мислите. Може ли да е нещо от стара течност, защото гледах и няма недостиг в резервоарчето или при всички случаи трябва да се сменя нещо и за какви пари говорим?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. 85 кw. 2004 г.

  3. #1503
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    "каренцето" на волана долу - механиците ще кажат как се казва точно, сменял съм на форд - беше стотина лева, за алфа не знам
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  4. #1504

    Default

    Колеги тампоните на двигателя на алфа ромео 147 1.6 и 2.0 еднакви ли са?
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  5. #1505
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Да
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #1506
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Колеги имам няколко въпроса .Днес гледах тази хубавица http://www.cars.bg/c644809 колата седи от около 6-7 месеца в костенец.Днес ходих по София да гледам и навръщане минах да видя и тази.Въпросите ми са следните:

    1 Страничните огледала сигурно са счупени защото седят неестествено :колко е цената на нови ?

    2.Шофиорската врата прискърцва човека каза че трябвало да се смаже и щяло да се оправи : може ли да е нещо по сериозно

    3 Не е с оригинално СД а, с някво ЖВС това разваля доста визията.

    4 Поставките за чашка и тая др-та до нея ги няма.Може ли да се вземат от морга и каква е цената г/д

    5 на мястото за резервната гума има компресорче.Продавача изръси че тоя модел нямали резервна гума :Д:ДД:

    След тези забележки каза цена:4500 твърдо
    А иначе колицата ми ареса върви прилично климатроник темпомат запазен салон и боя.

    Та въпроса ми е заслужава ли си за тея пари с тези забележки . Или да продалжавам да се оглеждам ???

  7. #1507

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Колеги тампоните на двигателя на алфа ромео 147 1.6 и 2.0 еднакви ли са?
    На 100% ли си убеден в това колега?
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  8. #1508

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    Колеги имам няколко въпроса .Днес гледах тази хубавица http://www.cars.bg/c644809 колата седи от около 6-7 месеца в костенец.Днес ходих по София да гледам и навръщане минах да видя и тази.Въпросите ми са следните:

    1 Страничните огледала сигурно са счупени защото седят неестествено :колко е цената на нови ?

    2.Шофиорската врата прискърцва човека каза че трябвало да се смаже и щяло да се оправи : може ли да е нещо по сериозно

    3 Не е с оригинално СД а, с някво ЖВС това разваля доста визията.

    4 Поставките за чашка и тая др-та до нея ги няма.Може ли да се вземат от морга и каква е цената г/д

    5 на мястото за резервната гума има компресорче.Продавача изръси че тоя модел нямали резервна гума :Д:ДД:

    След тези забележки каза цена:4500 твърдо
    А иначе колицата ми ареса върви прилично климатроник темпомат запазен салон и боя.

    Та въпроса ми е заслужава ли си за тея пари с тези забележки . Или да продалжавам да се оглеждам ???
    От снимките не виждам проблем с огледалата. Сгъват се и се разгъват принципно. В скърцащата врата не виждам нещо тревожно, ако колата е толкова усукана, че да скърца ще си личи от други места. Другото са бели кахъри. Ако ти харесва визията и вървежа, върви я взимай. И още нещо важно. Като гледам от къде е внесена, не е лошо да клекнеш и да видиш отдолу в какво състояние е. Особено около точките за повдигане на колата.

  9. #1509
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Колеги да питам дисплея от пълен фейслифт дали става на фейслифт 1,знам че е по малък но ще го взема с цялата конзола?

    Благодаря ви!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  10. #1510
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    Колеги имам няколко въпроса .Днес гледах тази хубавица http://www.cars.bg/c644809 колата седи от около 6-7 месеца в костенец.Днес ходих по София да гледам и навръщане минах да видя и тази.Въпросите ми са следните:

    1 Страничните огледала сигурно са счупени защото седят неестествено :колко е цената на нови ?
    Нищо им няма.
    2.Шофиорската врата прискърцва човека каза че трябвало да се смаже и щяло да се оправи : може ли да е нещо по сериозно. поправимо е и то безплатно.

    3 Не е с оригинално СД а, с някво ЖВС това разваля доста визията.
    Е това са глупости...ще си намериш оригинално.
    4 Поставките за чашка и тая др-та до нея ги няма.Може ли да се вземат от морга и каква е цената г/д
    може, 15-20 лв.
    5 на мястото за резервната гума има компресорче.Продавача изръси че тоя модел нямали резервна гума :Д:ДД: Еми правилно, има с резерван гума или компресор, когато си купуваш колата нова, резервната гума се доплаща, в противен случай ти дават компресор.

    След тези забележки каза цена:4500 твърдо
    А иначе колицата ми ареса върви прилично климатроник темпомат запазен салон и боя.

    Та въпроса ми е заслужава ли си за тея пари с тези забележки . Или да продалжавам да се оглеждам ???
    Ако след оглед от сервиз / разбиращ човек можеш да решиш...но само 300 лв, мисля можеш да смъкнеш още...салона е мега гадеден, копчетата на волана са кофти, джантите са кофти...аз бих се оглеждал за друга...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #1511
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    На 100% ли си убеден в това колега?
    Ами моята бивша 147-ца беше 1.6 120 коня след като гръмна 2 пъти и взех 2.0 мотор и тампоните не съм ги сменял. Следователно 99.99% би трябвало да са същите...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #1512
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Ако има разлика (според епер има ) то тя ще е в твърдостта на гумата. Ама щом ти казва, че стават, значи стават

  13. #1513

    Default

    Евала за картинките
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  14. #1514

    Default

    Да ви питам.. дадох веднъж мойта техника на брат ми да я покара и той нещо е бъзикал по настройките на плеъра. Оттогава трябва ръчно да включвам и изключвам плеъра. А не примерно като запаля колата да си свири и като я изгася да спре. Как да го оправя пак да си бъде автоматично.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  15. #1515
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default



    Някъде в настройките търсиш IGN TIME и правиш като на снимката.

Page 101 of 320 FirstFirst ... 519199100101102103111151201 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •