Page 12 of 320 FirstFirst ... 210111213142262112 ... LastLast
Results 166 to 180 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #166
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    По книжка резервата е 7 литра. Забелязал съм, че стрелката на горивото се колебае значително според наклона на колата. Не е хубаво да свършва нафтата, защото на дъното на резервоара има боклуци, които ще влязат в системата. Освен това ако се стигне до там, че чак угасне заради липса на нафта - предполагам, че след това ще трябва доста време да върти стартера, преди да подкачи отново.
    Благодарско
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #167
    започва да се пристрастява freekyou's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Димитровград
    Age
    32
    Posts
    97

    Default

    Ако свърши нафтата напълно и след като сложиш отново, вместо да се мъчиш да запалиш веднага, първо подгрей 4-5 пъти и тогава пали, иначе има опасност да ти падне и акумулатора.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD + Remap

    http://vbox7.com/play:74e1033b0c

  3. #168
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Не е хубаво да свършва нафтата, защото на дъното на резервоара има боклуци, които ще влязат в системата. Освен това ако се стигне до там, че чак угасне заради липса на нафта - предполагам, че след това ще трябва доста време да върти стартера, преди да подкачи отново.
    Помпата в резервоара смучи от дъното на кошницата на помпата която прави почти затворен кръг от обратната нафта и там от където смучи помпата има цедка така че трудно могат да минат някакви боклуци през нея.....

    И ако свърши нафтата не е необходимо да върти стартера за да подкачи нафта и да се обезвъздуши системата на ново!
    Помпата е електрическа и е достатъчно ключа да се завърти на контакт и да се изчака няколко сек. докато спре да бълбука. Ако не спре докато помпата работи просто връщаш ключа и пак на контакт за да включи помпата на ново.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  4. #169
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Тука трябва да се отчете и друго, ако загасне колата в движение.
    писва компютъра и те стряска
    губиш мекото въртене на волана и завиваш трудно - ако си в завой или по планински път
    Спирачките стават неефективни
    и т.н.
    Абе не е желателно да се кара до дупка на резервата на горивото
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  5. #170
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Ок повечето от нещата са ми ясни,не смятам да я оставям без гориво,Просто попитах за допълнителна информация,Благодаря на всички съветите са ви много полезни за мен,още веднъж благодаря
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  6. #171
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    20

    Default

    Добър вечер,бих искал да ви попитам колко долу горе ще излезе на алфата да и сложа един би ксенон.
    И разбира се дали си заслужава?

  7. #172
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by bonc View Post
    Добър вечер,бих искал да ви попитам колко долу горе ще излезе на алфата да и сложа един би ксенон.
    И разбира се дали си заслужава?
    Заслужава си.Но цената е много относителна величина в случая.Като почнеш от 40 лв. за комплект и като стигнеш до 100-на лева за комплект.Аз моите съм ги взел за по 40 лв.,но това е с отстъпка като за мене иначе са по 80 лв. продажна цена.Светя си с тях почти година вече и нямам грижи .Ксеноните са ми със SLIM баласти.Доволен съм.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  8. #173
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Заслужава си.Но цената е много относителна величина в случая.Като почнеш от 40 лв. за комплект и като стигнеш до 100-на лева за комплект.Аз моите съм ги взел за по 40 лв.,но това е с отстъпка като за мене иначе са по 80 лв. продажна цена.Светя си с тях почти година вече и нямам грижи .Ксеноните са ми със SLIM баласти.Доволен съм.
    Това е друга цена вече,на едно място ми казаха за 260.

  9. #174
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by bonc View Post
    Това е друга цена вече,на едно място ми казаха за 260.
    Явно не познават парите.Ако е "луксима" за това е такава цената,но и луксимата е китаец,но с по-добро качество.Представителя за Плевен ми е приятел и от него го знам.Не всички евтини ксенони са хубави,на някои от тях се наблюдава трептене на светлината,но намери си някой,който е в час с ксеноните и той ще те насочи какъв да си вземеш,като марка говоря.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  10. #175
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    може би има предвид би-ксенон с лупи, тогава цената е горе долу толкова
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  11. #176
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Колеги тия дни се зачудих и се реших да попитам при нашите турбини на дизела може ли да се постигне звуковия ефент както при тези на бензина въпросния звук (тсссс),като отнемеш газта преди превключване на скорост?

    и друго какво налягане трябва да прави турбината при определени обороти ако нялой знае нека сподели, чета колата с фес.

    и друго много се оглеждам по коли с изнесен Кулер на предната броня това възможно ли е и какъв да е ако е възможно,там между халогените?

    Благодаря ви и ако някои има конкретни отговори и снимков материал нека пише и на ЛС

    И кулерите имат ли някакви характеристики глесам в нета и от мерцедес е220 и астра 1,7 като дължина пасват!
    Last edited by Zafo_84; 02-02-2013 at 23:28.
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  12. #177
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Колеги тия дни се зачудих и се реших да попитам при нашите турбини на дизела може ли да се постигне звуковия ефент както при тези на бензина въпросния звук (тсссс),като отнемеш газта преди превключване на скорост?

    и друго какво налягане трябва да прави турбината при определени обороти ако нялой знае нека сподели, чета колата с фес.

    и друго много се оглеждам по коли с изнесен Кулер на предната броня това възможно ли е и какъв да е ако е възможно,там между халогените?

    Благодаря ви и ако някои има конкретни отговори и снимков материал нека пише и на ЛС

    И кулерите имат ли някакви характеристики глесам в нета и от мерцедес е220 и астра 1,7 като дължина пасват!
    Блуоф клапан можеш да си сложиш по всяко време без да се налагат други промени,но ако сложиш челен кулер,трябва да преработиш турбопътищата/което със сигурност знаеш/,но ще се наложат и ремап,друга турбина,или вдигане на налягането на тази.Не е невъзможно.Има доста колеги с такива доработки по колите си ,да ти и могат да ти кажат,как и какво се прави,колко пари излиза и т.н.Иначе един приятел си сложи блуоф,буст контролер и уред за стойностите на буста,излезе му около 250 лв.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  13. #178
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    http://prodavalnik.com/manual-boost-...oler-i16516733

    КОлеги това нещо върши ли работа и каква точно му е функцията доколкото четох с това се променя налягането на турбината,така ли е или греша и има ли ефект от монтажа му и какъв е той?

    може да не е конкретния но това намерих със снимка,разяснете ми какво върши това клапанче и как се използва?

    Ето този ефект търся:
    http://www.youtube.com/watch?v=2BqDj4czIGI
    Last edited by Zafo_84; 03-02-2013 at 01:05. Reason: клип
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  14. #179
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    http://prodavalnik.com/manual-boost-...oler-i16516733

    КОлеги това нещо върши ли работа и каква точно му е функцията доколкото четох с това се променя налягането на турбината,така ли е или греша и има ли ефект от монтажа му и какъв е той?

    може да не е конкретния но това намерих със снимка,разяснете ми какво върши това клапанче и как се използва?

    Ето този ефект търся:
    http://www.youtube.com/watch?v=2BqDj4czIGI
    Първото нещо на което си дал линк (бустконтролера) не става за твоята кола, в смисъл за нея не ти трябват такива работи за да вдигнеш мощността!
    Просто трябва да ти направят ремап на ЕКУ-то.

    На клипа с Алфата просто се чува звука от турбината и при теб го има, но при по-големите турбини е по-силен....
    Last edited by haljscho; 03-02-2013 at 08:09.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  15. #180
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    http://prodavalnik.com/manual-boost-...oler-i16516733

    КОлеги това нещо върши ли работа и каква точно му е функцията доколкото четох с това се променя налягането на турбината,така ли е или греша и има ли ефект от монтажа му и какъв е той?

    може да не е конкретния но това намерих със снимка,разяснете ми какво върши това клапанче и как се използва?

    Ето този ефект търся:
    http://www.youtube.com/watch?v=2BqDj4czIGI
    С бустконтролера се регулира буста на турбината,както ти е написал колегата.Ремап на екуто ще ти трябва със сигурност,блуоф клапан се слага за да разтоварва турбината във високите обороти и да илиминира обратната тяга,пускаш газта и той веднага съска,както искаш ти,но това което прави в същност е да испусне налягането.По този начин спира по-бързо колата,защото както предполагам знаеш обратната тяга я бута.
    Не съм сигурен обаче,че няма да ти трябва бустконтролер,с него се правят част от настройките на налягането.Уред за буста,обаче задължително ще е необходим,да си гледаш какво се случва с налягането в движение,как надува турбото,виждаш и кога изпадаш в турбодупка,по-леките естествено,тя ако е фрапантна се усеща и без уред.
    Тук във форума едва ли някой от разбиращите ще ти каже всичко по-монтажа,кое,къде,как и какво.Не е невъзможно да си ги монтираш тези неща сам,но трябва да се ровиш в нета,за да разбереш как,става.И след монтажа или преди него отиваш само за ремап на екуто.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

Page 12 of 320 FirstFirst ... 210111213142262112 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •