Page 210 of 320 FirstFirst ... 110160200208209210211212220260310 ... LastLast
Results 3,136 to 3,150 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3136

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Днес си закупих жила за ръчната спирачка.
    Има ли някаква особенност при монтажа? Как се натягат? Колата ми е 156 1.9/105hp
    Регулирането на вдигнати колела ли се прави или прости докато започне да държи? Всякаква информация ще бъде полезна?

    -----------
    Пай сеее ...
    Ако жилата са с черна изолация на самите жила - взел си хубави. Оттягаш от под ръчната спирачка винта, сменяш жилата, натягаш

    ---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:22 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Пост 3110 ?

    Ти не си писал в него. Поне това да не беше объркал.

    Всичко, което си написал е:

    "Това е вярно само за двузоновите климатроници накратко" (пост 3116)

    което и според мен не отговаря на истината а ти за пореден път подхвърляш партенки в технически дискусии.

    Lordliness съвсем основателно те подкани да аргументираш твърдението си, но наместо това, ти започна за пореден път да се сулиш като мокра връв, типично в твой стил.

    Оттам нататък нещата стават манджа с грозде пак и пак.

    Накратко - ако претендираш за знания, то обоснови тезата си за връзката между местоположението на вентилатора (преди или след филтъра) и броя на зоните в системата.
    Написал съм за 156 и 147

  2. #3137

    Default

    Пол
    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ако жилата са с черна изолация на самите жила - взел си хубави. Оттягаш от под ръчната спирачка винта, сменяш жилата, натягаш

    ---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:22 ----------



    Написал съм за 156 и 147
    Що не отговаряш за климатроника?
    Оттягаш- нова дума предполагам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3138

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Пол
    Що не отговаряш за климатроника? - отговорил съм ти, сам си го изясни, лорд IQ
    Оттягаш- нова дума предполагам - https://www.google.com/?client=firef...1bg&lr=lang_bg
    Last edited by Alex_26; 04-08-2016 at 20:33.

  4. #3139
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Айдее ... гУтови са. То било наистина plug&play.
    Жилата са TRW. Взех ги за 45лв. двете. Жилото е облечено в някаква черна изолация и напъхахано в кожуха. Благодаря за съвета. Понатегнах я,накладките ми олягат още,та след време пак ще я проверя.

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #3140

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    кажи за климатроника как става нещата, нищо не си отговорил
    това за оттягам, не се образовай в съмнителни форуми
    http://vanyog.com/_new/index.php?pid=8
    В българския език няма такава дума
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #3141

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    кажи за климатроника как става нещата, нищо не си отговорил
    това за оттягам, не се образовай в съмнителни форуми
    http://vanyog.com/_new/index.php?pid=8
    В българския език няма такава дума
    Хората са написали, ти си го прочети и отговори мистър IQ
    А на времето се присмиваше на екото, че ме нападал за правописа като нямало какво да ми отговори. Ти си бил комплексар на тема манипулации

  7. #3142

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Хората са написали, ти си го прочети и отговори мистър IQ
    А на времето се присмиваше на екото, че ме нападал за правописа като нямало какво да ми отговори. Ти си бил комплексар на тема манипулации
    Не знам кой ти се е присмивал, но ако аз пишех като теб щеше много да ме е срам. Няма по- срамно от това да си неграмотен..
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #3143
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    Някои може ли да помогне с идентификацията на нещото, оградено с кръга ?

    И също така според eper или друг каталог, може ли с точност да се каже кой дебитомер трябва за колата от подписа (Facelift Sportwagon 1.9 JTD 115к.с.) ? Че в момента е с 0 280 218 113,а нещо моят research ми дава друга информация.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails a1.jpg   a22.jpg  
    156 Sportwagon 1.9JTD

  9. #3144
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Дебитомера трябва да е 0 281 002 309. А това е за клапата за меко гаснене.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  10. #3145
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    За дебитомера - ясно, да не бъркам при поръчката.

    А за този клапан - може ли някакъв номер или име на английски, за да го търся ?

    Че като гасне понякога тресе,а и се чува един странен шум 1-2-3 секунди след гасене на двигателя. И засега е изолиран от там проблема, поне по слух. Но нямам идея дали ще се оправи ако се смени този клапан, че ме дразни малко като гася да чувам разни шумове.
    156 Sportwagon 1.9JTD

  11. #3146
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Ако чуваш нещо като жужене или звънтене, то това са живи релета и спират малко след като изгасиш двигателя. Поне на мене така са ми казвали.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  12. #3147

    Default

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    За дебитомера - ясно, да не бъркам при поръчката.

    А за този клапан - може ли някакъв номер или име на английски, за да го търся ?

    Че като гасне понякога тресе,а и се чува един странен шум 1-2-3 секунди след гасене на двигателя. И засега е изолиран от там проблема, поне по слух. Но нямам идея дали ще се оправи ако се смени този клапан, че ме дразни малко като гася да чувам разни шумове.
    Първо го виж дали работи добре, това е лесно. Но ти трябва и втори човек да пали и гаси двигателя. Цялото струва скъпо като ново, то е комплект. Втора употреба нещо няма, аз също търся

  13. #3148
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    ScuderiaItalia - този шум се появи по някое време, т.е. не помня в началото да го чувах,а по принцип забелязвам такива неща. По принцип с втори човек го гледах и слушах, понеже шума изглеждаше да е отдолу някъде,а засега е изолиран в тази част шума.

    И все пак ако някои има идея как се казва на чужд език или за номер в ePer-a ( че търсенето ми досега не даде резултат ), моля да каже. Дали струва много ще преценя сам Не искам да направи по-сериозен проблем нерешаването на един такъв.
    156 Sportwagon 1.9JTD

  14. #3149

    Default

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    ScuderiaItalia - този шум се появи по някое време, т.е. не помня в началото да го чувах,а по принцип забелязвам такива неща. По принцип с втори човек го гледах и слушах, понеже шума изглеждаше да е отдолу някъде,а засега е изолиран в тази част шума.

    И все пак ако някои има идея как се казва на чужд език или за номер в ePer-a ( че търсенето ми досега не даде резултат ), моля да каже. Дали струва много ще преценя сам Не искам да направи по-сериозен проблем нерешаването на един такъв.
    Аз го гледах в една фирма доставяща части. Беше около 450лв. цялото - клапа + вакумклапа + ел вентила

  15. #3150

    Default

    throttle body

    сподели решението на пролема си след това

Page 210 of 320 FirstFirst ... 110160200208209210211212220260310 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •