Page 214 of 320 FirstFirst ... 114164204212213214215216224264314 ... LastLast
Results 3,196 to 3,210 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3196

    Default

    Ламбдата ти е тоталка.

  2. #3197

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Датчика на коляновия вал е ясен, за другите грешки мнения?
    накратко
    If the PCM detects a voltage reading from the engine hot lamp output circuit that is not within a predetermined manufacturer’s reference degree, a code will be stored and a service engine soon lamp may be illuminated

  3. #3198
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На български:

    Обърни внимание на това, дали лампата ти на термометъра се пали при първоначалния чек. Ако не, търси причината (може да е изгоряла)

    За двете грешки, касаещи ламбда сондата, провери и почисти връзките и и следи дали ще се запишат отново - особено тази P0130.

    P0170 не означава непременно, че ламбдата е заминала.
    Last edited by ecotronic; 19-09-2016 at 14:56.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #3199
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Да, червената лампичка на температурата светва при даване на контакт и угасва заедно с другите контролни лампи. Прави ми впечатление, че при ниска скорост бързо вдига градусите до включване на перката, след това охлажда и пак ги вдига. Имам съмнения, че не работи клапана на капачката на разширителния съд. Поръчал съм капачката за да видя дали ще поддържа по равномерна температура. Относно ламбда сондата, смених я преди около 6 години с универсална на бош ЛС05 мисля, та пак ли да се насоча към същата ако почистването не помогне? Благодаря за мненията колеги!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  5. #3200
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Здравейте, неприятно ми е че първият ми пост ще е свързан с проблем, но какво да се прави.
    Взех си 156(1.8тс), а проблема е че като загрее гасне в движение, след това и не пали докато не се охлади. Светва чека(лампата за инжекциона) и я гаси, понякога се самозапалва без да правя нищо, друг път трябва да отбия и да я изчакам да изстине. Доста теми изчетох за датчиците(на коляновия и на разпр. валове), но малко се пообърках. В главата са ми няколко варианта:
    1.Понеже продавача каза, че е имал същите проблеми преди година и е сменил датчика на кол. вал с такъв на Бош, да пробвам да го почистя. След това ако не стане да го сменя с друг.Ако не стане и това, сервиз за смяна на другия.
    2. Да препоръчате сервиз в Пловдив да я закарам на диагностика, да проверят с осцилоскоп(прочетох че с него се проверява)и другия датчик.
    Ще съм благодарен на малко насоки, първа кола ми е, а и да се кара така е малко опасно( за 50км. на магистралата ми я гаси около 10 пъти, къде на завой, къде при изпреварваме).
    Благодаря предварително!

  6. #3201

    Default

    ....
    Last edited by lordliness; 22-09-2016 at 22:08.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #3202

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Здравейте, неприятно ми е че първият ми пост ще е свързан с проблем, но какво да се прави.
    Взех си 156(1.8тс), а проблема е че като загрее гасне в движение, след това и не пали докато не се охлади. Светва чека(лампата за инжекциона) и я гаси, понякога се самозапалва без да правя нищо, друг път трябва да отбия и да я изчакам да изстине. Доста теми изчетох за датчиците(на коляновия и на разпр. валове), но малко се пообърках. В главата са ми няколко варианта:
    1.Понеже продавача каза, че е имал същите проблеми преди година и е сменил датчика на кол. вал с такъв на Бош, да пробвам да го почистя. След това ако не стане да го сменя с друг.Ако не стане и това, сервиз за смяна на другия.
    2. Да препоръчате сервиз в Пловдив да я закарам на диагностика, да проверят с осцилоскоп(прочетох че с него се проверява)и другия датчик.
    Ще съм благодарен на малко насоки, първа кола ми е, а и да се кара така е малко опасно( за 50км. на магистралата ми я гаси около 10 пъти, къде на завой, къде при изпреварваме).
    Благодаря предварително!
    С нов ли го е сменил? Че тук съм срещал съвети за втора ръка, което е пълна глупост



  8. #3203
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Здравейте, неприятно ми е че първият ми пост ще е свързан с проблем, но какво да се прави.
    Взех си 156(1.8тс), а проблема е че като загрее гасне в движение, след това и не пали докато не се охлади. Светва чека(лампата за инжекциона) и я гаси, понякога се самозапалва без да правя нищо, друг път трябва да отбия и да я изчакам да изстине. Доста теми изчетох за датчиците(на коляновия и на разпр. валове), но малко се пообърках. В главата са ми няколко варианта:
    1.Понеже продавача каза, че е имал същите проблеми преди година и е сменил датчика на кол. вал с такъв на Бош, да пробвам да го почистя. След това ако не стане да го сменя с друг.Ако не стане и това, сервиз за смяна на другия.
    2. Да препоръчате сервиз в Пловдив да я закарам на диагностика, да проверят с осцилоскоп(прочетох че с него се проверява)и другия датчик.
    Ще съм благодарен на малко насоки, първа кола ми е, а и да се кара така е малко опасно( за 50км. на магистралата ми я гаси около 10 пъти, къде на завой, къде при изпреварваме).
    Благодаря предварително!
    Това са характерни симптоми за некоректно работещ сензор на КВ. Почистване няма да даде положителен резултат. Направете диагностика и ако тя потвърди това за датчика, сменяй го с нов.

    ---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:22 ----------

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Да, червената лампичка на температурата светва при даване на контакт и угасва заедно с другите контролни лампи. Прави ми впечатление, че при ниска скорост бързо вдига градусите до включване на перката, след това охлажда и пак ги вдига. Имам съмнения, че не работи клапана на капачката на разширителния съд. Поръчал съм капачката за да видя дали ще поддържа по равномерна температура. Относно ламбда сондата, смених я преди около 6 години с универсална на бош ЛС05 мисля, та пак ли да се насоча към същата ако почистването не помогне? Благодаря за мненията колеги!
    Трябва да се провери веригата между ECU - то и въпросната лампа.

    Сондата, мисля, че е Bosch 0 258 006 190


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #3204
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    С нов е сменен, след 2-3 дни все пак ще огледам букси,кабели, но за всеки случай трябва да имам и други варианти.

  10. #3205
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    С нов е сменен, след 2-3 дни все пак ще огледам букси,кабели, но за всеки случай трябва да имам и други варианти.
    Днес ми се случи това със датчика на коляновия вал.. В Габрово бях и се прибрах на 3-4 пъти. Загрява гасне, след 10 минути пали и така до след 15-тина километра в зависимост от самият път. След като се прибрах, директно в сервиза, подмяна за 10 минути с нов датчик(Delphi-само такъв имаше на момента) и срещу 60лв(с работата) съм готов и проблема го няма вече.
    Еко, относно грешката на лампата, мисля че е останала от преди месец-два, когато сменях крушките на уредите и ми се наложи да карам известно време със свалени уреди и явно тогава е записало грешка. Все пак, ще я проверя тези дни отново.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  11. #3206
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Днес ми се случи това със датчика на коляновия вал.. В Габрово бях и се прибрах на 3-4 пъти. Загрява гасне, след 10 минути пали и така до след 15-тина километра в зависимост от самият път. След като се прибрах, директно в сервиза, подмяна за 10 минути с нов датчик(Delphi-само такъв имаше на момента) и срещу 60лв(с работата) съм готов и проблема го няма вече.
    Еко, относно грешката на лампата, мисля че е останала от преди месец-два, когато сменях крушките на уредите и ми се наложи да карам известно време със свалени уреди и явно тогава е записало грешка. Все пак, ще я проверя тези дни отново.
    Това напълно обяснява наличието на грешката.

    Иначе, дали всичко е наред с тази индикация, можеш да разбереш, като я тестваш през интерфейса на MES:

    Actuators > engine temperature light > execute
    Last edited by ecotronic; 19-09-2016 at 17:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #3207
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Днес ми се случи това със датчика на коляновия вал.. В Габрово бях и се прибрах на 3-4 пъти. Загрява гасне, след 10 минути пали и така до след 15-тина километра в зависимост от самият път. След като се прибрах, директно в сервиза, подмяна за 10 минути с нов датчик(Delphi-само такъв имаше на момента) и срещу 60лв(с работата) съм готов и проблема го няма вече.
    При първа възможност го сменям, първото нещо което ми дойде на ум беше точно това, но като разбрах че е сменян преди година реших да проуча малко, пък и от толкова въртене акумулатора сдаде багажа и него трябва да го сменя.

  13. #3208
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    Трудно включване на 1ва и задна от място счита ли се за признак за заминаващ съединител ?

    Като цяло не е "твърд" ( освен малко ако паля сутрин ), "полу-съединител" ми се пада малко на горно положение (т.е. не е по средата на хода на педала ).

    Другото е, че ако примерно съм на 3та и при доста леко натискане на педала се усеща, че влияе на движението (нещо като приплъзване).

    Като цяло нямам желание да го сменям, но да не ме остави някъде на пътя.
    156 Sportwagon 1.9JTD

  14. #3209

    Default

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    Трудно включване на 1ва и задна от място счита ли се за признак за заминаващ съединител ?

    Като цяло не е "твърд" ( освен малко ако паля сутрин ), "полу-съединител" ми се пада малко на горно положение (т.е. не е по средата на хода на педала ).

    Другото е, че ако примерно съм на 3та и при доста леко натискане на педала се усеща, че влияе на движението (нещо като приплъзване).

    Като цяло нямам желание да го сменям, но да не ме остави някъде на пътя.
    По скоро може да не отделя добре, а това е свързано с помпите, може и нищо да и няма. Моята при нов съединител и нови помпи също включва трудно на първа.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #3210
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    По-скоро синхронизатори на кутията.

Page 214 of 320 FirstFirst ... 114164204212213214215216224264314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •