Page 219 of 320 FirstFirst ... 119169209217218219220221229269319 ... LastLast
Results 3,271 to 3,285 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3271
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Колега съветвам те да смениш всичките крушки на таблото, защото иначе ще сваляш таблото няколко пъти.

  2. #3272
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Sofia,Jambol
    Posts
    33

    Default

    Аз ще свалям само обротомера ? а централната конзола все още не знам как понеже има някакви теми тук но те не са със ФЛ централна конзола.. или тя е по същия начин ??? на нея ще ги сменя всички със сигурност .

  3. #3273
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Благодаря за отговора!Аз съм от Петрич и тук много майстори на такива алфи няма....а и в интерес на истината в няколко сайта излиза съвсем различна картинка

  4. #3274
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    При първа възможност го сменям, първото нещо което ми дойде на ум беше точно това, но като разбрах че е сменян преди година реших да проуча малко, пък и от толкова въртене акумулатора сдаде багажа и него трябва да го сменя.
    Здравейте, смених датчика и проблема е решен. Та след като покарах алфата както трябва, забелязах доста дребни проблеми, но нищо страшно.Това не пречи всеки километър да ми носи радост, а общо взето това е основното което търсих в една кола. Проблемите един по един ще ги отстранявам, защото колата ми харесва много, общо взето влизам в групата на младите Алфисти (пристрастяващ се доста бързо).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails алфа1.jpg   алфа2.jpg  

  5. #3275
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default Маслен сепаратор

    Колеги,някой може ли да ми каже къде се намира масления сепаратор на Алфа Ромео ГТ 2.0 ЖТС СПЕШНО Е,а също трудно ли се сменят гумички на клапаните....Благодаря предварително!!!

  6. #3276
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Здравейте, смених датчика и проблема е решен. Та след като покарах алфата както трябва, забелязах доста дребни проблеми, но нищо страшно.Това не пречи всеки километър да ми носи радост, а общо взето това е основното което търсих в една кола. Проблемите един по един ще ги отстранявам, защото колата ми харесва много, общо взето влизам в групата на младите Алфисти (пристрастяващ се доста бързо).
    Ти отече...виждам те, като един от нас...)
    С здраве да си я караш, колата ти е красива....ей това е най важно!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #3277
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Sofia,Jambol
    Posts
    33

    Default

    Колеги някои може ли да ми помогне.. ? Как да си свържа телефона към оригиналното радио което е със блутут . Как да открия паролата на блутута ?? Интересува ме същото радио/Cd има ли настройки на звука аз нищо не открих ... звучи много добре но високите ми се губят сякаш много басово и на среда свири а от Босе трябва да се очаква повече според мен

  8. #3278
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    Когато вземах колата ми казаха, че било хубаво да сменя тампони на стабилизираща щанга или нещо подобно.

    Тъй като не го направих тогава (ще го направя като сменям предните носачи отново) какъв ефект може да има върху колата ?

    Може ли да се усеща променено движение или има шанс да доведе до други усложнения ?
    156 Sportwagon 1.9JTD

  9. #3279

    Default

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    Когато вземах колата ми казаха, че било хубаво да сменя тампони на стабилизираща щанга или нещо подобно.

    Тъй като не го направих тогава (ще го направя като сменям предните носачи отново) какъв ефект може да има върху колата ?

    Може ли да се усеща променено движение или има шанс да доведе до други усложнения ?
    Може, до неприятно скърцане и клопане в ушите ти

  10. #3280
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Пичове, от известно време насам предницата на алфата от подписа издава странни звуци - при преминаване през дупки или неравности се чува едно много специфично чукане, все едно метал в метал се удря, а напоследък сякаш се задълбава. На затворени прозорци не се усеща, но на свалени стъкла се чува така все едно магаре си влачи синджира по земята. Някакви идеи какво се обажда за смяна и евентуално едни груби сметки за ремонт?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #3281

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Пичове, от известно време насам предницата на алфата от подписа издава странни звуци - при преминаване през дупки или неравности се чува едно много специфично чукане, все едно метал в метал се удря, а напоследък сякаш се задълбава. На затворени прозорци не се усеща, но на свалени стъкла се чува така все едно магаре си влачи синджира по земята. Някакви идеи какво се обажда за смяна и евентуално едни груби сметки за ремонт?
    Влизаш в един сервиз, вдигат ти я на подемник и ти казват диагнозата с цените

  12. #3282

    Default

    А скърцаш тампон на предно окачване и то само при студено време първите 3-4 дупки с какво лекувате?

  13. #3283

    Default

    Quote Originally Posted by Ivaelo View Post
    А скърцаш тампон на предно окачване и то само при студено време първите 3-4 дупки с какво лекувате?
    Със смяна или с надуване на музиката

  14. #3284
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Със смяна или с надуване на музиката
    Много добре помагаш на колегите със спам...
    А сега кажи кое скърца, че в другата тема започна да тропат....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #3285
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by Ivaelo View Post
    А скърцаш тампон на предно окачване и то само при студено време първите 3-4 дупки с какво лекувате?
    Обикновенно скърцат тампоните на горните носачи. Досега при мен в 3 от 3 случая бяха тампоните на горните носачи. Трябва да се проверят дали са здрави.Ако са здрави се смазват с морска грес,и досадното скърцане изчезва. Може да те посъветват да пръскаш с WD40. Аз опитах веднъж и ефекта беше обратен,вместо да спре скърцането то се увеличи.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Page 219 of 320 FirstFirst ... 119169209217218219220221229269319 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •