Page 220 of 320 FirstFirst ... 120170210218219220221222230270 ... LastLast
Results 3,286 to 3,300 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3286

    Default

    Как ги смазвате?
    Сваляте ли ги?

  2. #3287

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Много добре помагаш на колегите със спам...
    А сега кажи кое скърца, че в другата тема започна да тропат....)
    Скърцат и горни, и на стаб щангата. А другата тема я забравиха нещо

  3. #3288
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Как ги смазвате?
    Сваляте ли ги?
    Еми да,сваляш-смазваш-качваш,караш,после пак сваляш- смазваш-качваш.Е те така,докато ти мине мерака,после не ти пука кой знае колко...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #3289
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Скърцат и горни, и на стаб щангата. А другата тема я забравиха нещо
    Чукането, чукането е по притеснително...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #3290
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Обикновенно скърцат тампоните на горните носачи. Досега при мен в 3 от 3 случая бяха тампоните на горните носачи. Трябва да се проверят дали са здрави.Ако са здрави се смазват с морска грес,и досадното скърцане изчезва. Може да те посъветват да пръскаш с WD40. Аз опитах веднъж и ефекта беше обратен,вместо да спре скърцането то се увеличи.
    WD40 - то , с времето такова таковата на гумата

    Принципно би трябвало да се използва при клеясали/ръждясали/скърцащи метални панти да речем. Това, че в БГ го ползваме за всичко (смазване на гумени тампони, почистване "обезмасляване" !?! на дебитомери, за "по-добра връзка" като контактен спрей при буксички и датчици итн итн), далеч не означава, че върши такава работа

    Ако ще ги пръскате тия тампони с нещо - силиконов спрей -> ( http://www.perocar.com/silikonov-spray ), с остатъка може да си смажете гумените уплътнения на вратите и багажника, че иде зима
    Last edited by digitalundgrd; 20-10-2016 at 09:43.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #3291

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ако ще ги пръскате тия тампони с нещо - силиконов спрей -> ( http://www.perocar.com/silikonov-spray ), с остатъка може да си смажете гумените уплътнения на вратите и багажника, че иде зима
    И това е ден до пладне. Но за " да си смажете гумените уплътнения на вратите и багажника" - става определено, но много му вдигнаха цената. Аз го ползвам откакто се появи на нашия пазар, а сега купувам подобно от БауНаус

  7. #3292

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    WD40 - то , с времето такова таковата на гумата

    Принципно би трябвало да се използва при клеясали/ръждясали/скърцащи метални панти да речем. Това, че в БГ го ползваме за всичко (смазване на гумени тампони, почистване "обезмасляване" !?! на дебитомери, за "по-добра връзка" като контактен спрей при буксички и датчици итн итн), далеч не означава, че върши такава работа

    Ако ще ги пръскате тия тампони с нещо - силиконов спрей -> ( http://www.perocar.com/silikonov-spray ), с остатъка може да си смажете гумените уплътнения на вратите и багажника, че иде зима
    Ето това чукане чаках. Бях се юрнал към вд-то ама добре че питах първо. Иначе за дебитомера съм взел CRC cleaner дето ужким най-безвреден. Но си прав, че и дебитомери чистят с wd.Бях в шок като го разбрах. Я сподели как реши тоя проблем http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=26401, че като се пусне компресора почва да вибрира бая по цялато купе и мощност губи ....абе зор. Поздрави.
    Last edited by Ivaelo; 20-10-2016 at 22:17.

  8. #3293

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Еми да,сваляш-смазваш-качваш,караш,после пак сваляш- смазваш-качваш.Е те така,докато ти мине мерака,после не ти пука кой знае колко...
    И така докато минеш на стандартни тампони.....отново
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #3294
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    Какви са признаците на заминаващ маховик ?
    156 Sportwagon 1.9JTD

  10. #3295

    Default

    Вибрации при потегляне, тресене при гасене, тресене при подаване на газ от ниски обороти на висока предавка, може би и други.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  11. #3296

    Default

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    Какви са признаците на заминаващ маховик ?
    Най-вече в педала. Имам маховици

  12. #3297
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Sofia,Jambol
    Posts
    33

    Default

    Колеги някои може ли да ми каже как да накарам компютъра да ми показва разхода на гориво или нещо друго примерно защото във момента показва само дата и температура веднъж се показа разход но не знам как го сложих и после пак го махнах ..... голям съм индианец с тия алфи и компютъра има 1000 настройки . Снимката е примерна
    Помощ !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails sadsd.jpg  

  13. #3298
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by Ibiza View Post
    Колеги някои може ли да ми каже как да накарам компютъра да ми показва разхода на гориво или нещо друго примерно защото във момента показва само дата и температура веднъж се показа разход но не знам как го сложих и после пак го махнах ..... голям съм индианец с тия алфи и компютъра има 1000 настройки . Снимката е примерна
    Помощ !
    На върха на ръчката за мигачите има копче, с което редуваш какво да ти показва Инфоцентъра (дисплея), а като го задържиш си нулираш показанията за изминато разстояние и среден разход.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  14. #3299

    Default

    Quote Originally Posted by Ibiza View Post
    Колеги някои може ли да ми каже как да накарам компютъра да ми показва разхода на гориво или нещо друго примерно защото във момента показва само дата и температура веднъж се показа разход но не знам как го сложих и после пак го махнах ..... голям съм индианец с тия алфи и компютъра има 1000 настройки . Снимката е примерна
    Помощ !
    И то не е компютър, а инфо център дисплей при 156

  15. #3300

    Default

    Някой да е чувал,виждал или попадал на предпазители от студен въздух за предна решетка на Алфа 147 фейс.
    Въобще дори китайците сещали ли са се да направят нещо подобно.

    И ще помоля разни изцепки и примери със жигули и шкоди да не ми се подхвърлят,защото при -30 ще ги питам аз тогава .

    Благодаря.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 220 of 320 FirstFirst ... 120170210218219220221222230270 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •