Page 231 of 320 FirstFirst ... 131181221229230231232233241281 ... LastLast
Results 3,451 to 3,465 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3451
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ако ти е в багажника го слагай, ако не си го купил още няма никакъв смисъл. XTEC е за коли с ДПФ а конкретно C4 http://www.prospeed.bg/bg/product/6146/0 което си упоменал е за Dacia/Renault. Ако държиш да е 5w30 слагаш това 5w30 XTC http://www.prospeed.bg/bg/product/4530/0 , a лично аз бих си сложил 5w40 XTC http://www.prospeed.bg/bg/product/4531/0 като евтин вариант и XTC C60 5W40 http://www.prospeed.bg/bg/product/5163/0 като топ оф дъ топ маслото
    Подарък ми е.....аз давам, те ми дават...и те така.....ще го бартеросам ако трябва....просто се консултирам..)

    ---------- Post added at 13:16 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ми от няколко години в един от форумните сервизи се работи основно с това масло и нема яд, напротив отзивите са позитивни.
    Е значи още ме уважават и не ме ебават, аверите...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #3452

    Default

    Не са ли нещо много скъпи тея бардали?
    85 лева за 5 литра, баси.

    Kaстрола и Мотула са по 58 лева за 5 литра 5в40 и то без някакви отстъпки...

  3. #3453

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не са ли нещо много скъпи тея бардали?
    85 лева за 5 литра, баси.

    Kaстрола и Мотула са по 58 лева за 5 литра 5в40 и то без някакви отстъпки...
    Е за 85 лв. скъпо ли ти се струва? Ако на 2.0ТСпарка, който караш му налееш това, което препоръчва производителя, т.е. Selenia 20k отиваш пак на толкова. Ако си рацер наливаш Selenia Racing (10W60) и кихаш около 130 лв. без отстъпки.
    Former Alfa owner.

  4. #3454

    Default

    Бе едва ли ше се разпадне спарка ако му наливам мотул за 58 лева вместо бардал за 85...
    А производителя си препоръчва селениите щото и те са 'талянски. А не че са някаква неземна и уникална технология. Нямам намерение да се занимавам с тях.

    Аз съм сигурен че и с тотал/елф за 33 лева 5 литра пак ше върви спарка, ама айде няма да ви го казвам това щото ще почнете да се превземате

  5. #3455

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не са ли нещо много скъпи тея бардали?
    85 лева за 5 литра, баси.

    Kaстрола и Мотула са по 58 лева за 5 литра 5в40 и то без някакви отстъпки...
    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Бе едва ли ше се разпадне спарка ако му наливам мотул за 58 лева вместо бардал за 85...
    А производителя си препоръчва селениите щото и те са 'талянски. А не че са някаква неземна и уникална технология. Нямам намерение да се занимавам с тях.

    Аз съм сигурен че и с тотал/елф за 33 лева 5 литра пак ше върви спарка, ама айде няма да ви го казвам това щото ще почнете да се превземате
    Колега, ти ако искаш наливай и Приста шмиргел на спарка като ти е скъпо! И без това всичките ти теми са нещо от сорта на :
    "може ли да спестя смяната на водната помпа и ролките"

    "висна ми задницата заради газовия бойлер в багажника - може ли да сложа рЕзани предни пружини да изравня"

    "с чипосване, в6 тръба на въздушния филтър и махане на баланс валовете, ще излети ли спарка"

    Човека е питал за Бардал, и хората му отговарят. Не виждам защо вкара в темата Мотул и Тотал, пък и даже да му държиш сметка за парите?
    Alfa Romeo GT 1.9 16v

  6. #3456

    Default

    Радвам се че ми следиш темите

    Човека е питал за бардал 5в30 и му обясниха, че не е добър избор и му предложиха други варианти, пак бардал.
    Аз пък предлагам мотул и кастрол, щото смятам, че имат сравними качества за чувствително по-малко пари от бардала.

    Тотала го вмъквам между другото, не карам никой да сипва такова. Въпреки че аз имам 4 смени с такъв тотал/елф на рено и на ауди 1.8 20v, и не съм имал проблеми с горене или тракане.

  7. #3457

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Радвам се че ми следиш темите

    Човека е питал за бардал 5в30 и му обясниха, че не е добър избор и му предложиха други варианти, пак бардал.
    Аз пък предлагам мотул и кастрол, щото смятам, че имат сравними качества за чувствително по-малко пари от бардала.

    Тотала го вмъквам между другото, не карам никой да сипва такова. Въпреки че аз имам 4 смени с такъв тотал/елф на рено и на ауди 1.8 20v, и не съм имал проблеми с горене или тракане.
    Наскоро установих, че хората са големи балъци, купуват Rolex Sea Dweller за 15000 USD, при положение че в OLX са по 200-300 лв.
    Former Alfa owner.

  8. #3458
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Някой наясно ли е с това дали Alfa 156 1.9 jtd 115hp има фабрично подгрев на антифриза. 2001 година е колата в случай, че е от значение.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  9. #3459
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Колеги, все се чудя откакто падна студа и все забравям да питам.. то не е проблем, а любопитство. Като дам на контакт и чакам подгревните свещи, след малко започва леко да бълбука антифриза предполагам, какво е това? Алфата е GT. Също до ръчната, където се намира едно малко празно място за ключове или нещо, над него има едно говорителче/пищялка, което не можах да разбера каква роля играе.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  10. #3460

    Default

    ....
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #3461
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Колеги, все се чудя откакто падна студа и все забравям да питам.. то не е проблем, а любопитство. Като дам на контакт и чакам подгревните свещи, след малко започва леко да бълбука антифриза предполагам, какво е това? Алфата е GT. Също до ръчната, където се намира едно малко празно място за ключове или нещо, над него има едно говорителче/пищялка, което не можах да разбера каква роля играе.
    Не я подгрявай два пъти, че ще вземе да кипне...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #3462

    Default

    Пичове, някой виждал ли е 156-ца с дръжка на тавана над шофьора?
    Имат ли всички резба където да се завият болтовете, ако се пробие тавана?
    Питам защото искам да си сложа калъф за очила, какъвто има в пасатите и лагуните...и много други коли.


  13. #3463
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Пичове, някой виждал ли е 156-ца с дръжка на тавана над шофьора?
    Имат ли всички резба където да се завият болтовете, ако се пробие тавана?
    Питам защото искам да си сложа калъф за очила, какъвто има в пасатите и лагуните...и много други коли.

    Моята има такава дръжка....но не знам тези който нямата дали има как да го захванеш....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #3464

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Колеги, все се чудя откакто падна студа и все забравям да питам.. то не е проблем, а любопитство. Като дам на контакт и чакам подгревните свещи, след малко започва леко да бълбука антифриза предполагам, какво е това? Алфата е GT. Също до ръчната, където се намира едно малко празно място за ключове или нещо, над него има едно говорителче/пищялка, което не можах да разбера каква роля играе.
    Аз имам едно предположение, но не е проверено, просто предположение. Мисля си че това е нещо като микрофон за саморегулиращото се Босе.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  15. #3465

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Моята има такава дръжка....но не знам тези който нямата дали има как да го захванеш....
    Може да има заради универсалността на купето за десен волан

Page 231 of 320 FirstFirst ... 131181221229230231232233241281 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •