Page 254 of 320 FirstFirst ... 154204244252253254255256264304 ... LastLast
Results 3,796 to 3,810 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3796

    Default Проблем

    Здравейте колеги. Предварително се извинявам ако мястото на въпроса ми не е тук, но просто не видях по-близък анонс. Имам нужда от съвет.

    Имам следния проблем с Алфа 147(2002г.).
    Лятото, в големите жеги, наблюдавах странен проблем в автомобила. При стартиране светваше лампичката за check engine и проблемът се изразяваше в това, че на 3000 оборота нещо "спъваше" колата, ако мога така да се изразя. Тоест нямах мощност и автомобилът не ми позволяваше да мина 3000 оборота. Всеки път в който отидех до сервиз, лампичката беше загаснала и колегата ми казваше, че няма какво да направим тъй като и да я закачим на компютър да видим грешката, то нея вече я няма защото се е изчистила. Реших, че нещо компютърът си откача заради жегата и не предприех кой знае какви действия, а и това не се случваше постоянно, а на моменти. Да ама не, от една седмица проблемът започна да се появява отново. Случи се два пъти и не съм сигурен на какво може да се дължи.
    С радост ще приема всеки съвет.

  2. #3797
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    С какъв мотор е колата? Светването на въпросната лампа обикновено означава, че е възникнала грешка и че тя е записана в компютъра.
    В крайна сметка, някой направи ли диагностика?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3798

    Default

    Quote Originally Posted by bikoto View Post
    Здравейте колеги. Предварително се извинявам ако мястото на въпроса ми не е тук, но просто не видях по-близък анонс. Имам нужда от съвет.

    Имам следния проблем с Алфа 147(2002г.).
    Лятото, в големите жеги, наблюдавах странен проблем в автомобила. При стартиране светваше лампичката за check engine и проблемът се изразяваше в това, че на 3000 оборота нещо "спъваше" колата, ако мога така да се изразя. Тоест нямах мощност и автомобилът не ми позволяваше да мина 3000 оборота. Всеки път в който отидех до сервиз, лампичката беше загаснала и колегата ми казваше, че няма какво да направим тъй като и да я закачим на компютър да видим грешката, то нея вече я няма защото се е изчистила. Реших, че нещо компютърът си откача заради жегата и не предприех кой знае какви действия, а и това не се случваше постоянно, а на моменти. Да ама не, от една седмица проблемът започна да се появява отново. Случи се два пъти и не съм сигурен на какво може да се дължи.
    С радост ще приема всеки съвет.
    Да бяха я закачили все пак. Иди при някой който да я закачи и да види записаните грешки. Тези са прекалено добри щом с поглед разбират дали има записани грешки
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #3799

    Default

    Колата е с мотор 1.6 - газ/бензин. Иначе да, точно там е работата. Закачихме я за диагностика и не показа нищо, което ме учуди страшно много.

  5. #3800
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И на газ и на бензин ли е едно и също? Ако да, то следва да се види, как работи дебитомерът (количество и сигнал на работещ мотор и в движение).
    Просто нещо, което може да се направи е, когато възникне пробемът, да се изключи дебитомера и да се види, дали ще има подобрение във вървежа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #3801

    Default

    Да и на двете е едно и също. Благодаря за отговорите, ще обърна внимание на дебитомерът.

  7. #3802

    Default

    Quote Originally Posted by bikoto View Post
    Здравейте колеги. Предварително се извинявам ако мястото на въпроса ми не е тук, но просто не видях по-близък анонс. Имам нужда от съвет.

    Имам следния проблем с Алфа 147(2002г.).
    Лятото, в големите жеги, наблюдавах странен проблем в автомобила. При стартиране светваше лампичката за check engine и проблемът се изразяваше в това, че на 3000 оборота нещо "спъваше" колата, ако мога така да се изразя. Тоест нямах мощност и автомобилът не ми позволяваше да мина 3000 оборота. Всеки път в който отидех до сервиз, лампичката беше загаснала и колегата ми казваше, че няма какво да направим тъй като и да я закачим на компютър да видим грешката, то нея вече я няма защото се е изчистила. Реших, че нещо компютърът си откача заради жегата и не предприех кой знае какви действия, а и това не се случваше постоянно, а на моменти. Да ама не, от една седмица проблемът започна да се появява отново. Случи се два пъти и не съм сигурен на какво може да се дължи.
    С радост ще приема всеки съвет.
    Па ако кажеш и откъде си ....

  8. #3803

    Default

    Здравейте, преди две седмици блокира алтернатора, скъса ремъка, който влиза при ангренажния, смяна на кобилици, комплект ангренаж, алтернатор. Мотора е 1.9 jtd 16v 140 к-а с чип. След ремонта колата пали по-трудно и трябва доста подаване на газ за да тръгне, в сервиза казаха че ги нямало ниските обороти, но не могат да направят нищо повече. Дайте съвет каква би могла да е причината и нейното решение. Благодаря.

  9. #3804

    Default

    Смени сервиза.
    Former Alfa owner.

  10. #3805
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo69 View Post
    Здравейте, преди две седмици блокира алтернатора, скъса ремъка, който влиза при ангренажния, смяна на кобилици, комплект ангренаж, алтернатор. Мотора е 1.9 jtd 16v 140 к-а с чип. След ремонта колата пали по-трудно и трябва доста подаване на газ за да тръгне, в сервиза казаха че ги нямало ниските обороти, но не могат да направят нищо повече. Дайте съвет каква би могла да е причината и нейното решение. Благодаря.
    Звучи ми като грешна централа или нещо ремонта не е направен както трябва
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  11. #3806
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default Търся еку за 156 2.0 JTS ръчка

    Колеги, търся компютър за 2.0JTS с ръчна скоростна кутия.
    Компютъра е
    BOSCH 0 261 S01 007.
    MED711A001.
    0 055 185 282 0

    Компютър от селеспийд ЖТС не става.
    Търся работещ компютър, който до последно е работил безгрешно.
    Причина да търся ЕКУ е, че моя не ми отчита втора долна ламбда сонда. И ми свети чека и ме дразни.

    Инфо и цени на ЛС или по телефона-в подписа ми е.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20171012_14_20_12_Pro.jpg   WP_20171012_14_20_35_Pro.jpg   WP_20171012_14_21_32_Pro.jpg  
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  12. #3807

    Default

    Ако само лампичката ти е проблема, а колата си върви без проблем, може просто да разпоиш лампата/диодчето.
    Аз така направих с моите на еърбега, щото ме дразнеха.

    Ще ти излезе безплатно и е работа за 15 минути.

  13. #3808
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Така правят автоджамбазите. Това не е решение за мен. Така няма да разбера за евентуални други проблеми с колата. Не, благодаря, искам да си ми е изрядна.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  14. #3809
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ако само лампичката ти е проблема, а колата си върви без проблем, може просто да разпоиш лампата/диодчето.
    Аз така направих с моите на еърбега, щото ме дразнеха.

    Ще ти излезе безплатно и е работа за 15 минути.
    Ебати и съвета )))...ти така мое разпоиш цялото табло, и колата ще ти е перфектна...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #3810

    Default

    Искам да му спестя главоболия и пари на човека.

    Тея филми с компютрите никога не са толкова прости колкото си мислите...
    Ще се окаже накрая че се налага да се смени и имобилайзера, и ключовете, и то отиде на 300 лева и цял ден разглабяне

    И като бонус ще си носи един ключ за вратите и един за палене...

Page 254 of 320 FirstFirst ... 154204244252253254255256264304 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •