Page 278 of 320 FirstFirst ... 178228268276277278279280288 ... LastLast
Results 4,156 to 4,170 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4156
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Особено пък първия магазин е ТОП.
    Всеки път когато им звънна за нещо, проверяват в ЕВРО 07.
    ))...това, като едно време с магазините за аточасти по ул. Цар Симеон...

    ---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

    Момчета, доверявайте се на сервизите, където си правите колите да ви търсят авточасти.....оставете ги те да печелят от отстъпката, поне така може да разчитате поне на дадена гаранция...... занимавал съм се сумати години със подържка на автомобилен парк...и съм стигнал до тоя извод....имам възможност да пазарувам почти до 40 % отстъпка....НО......след това ти казват....това ти си го донесе....гаранция Франция.....за което са прави...трудът е евтин у нас, а те трябва да си покриват разходите.....за тези, който сами си ремонтират колите...бирата е друга....м/у другото в България фирмите който внасят части са 2-3....другото е разпространение и борба за клиенти с отстъпки и залагалки....така и с масла и всички останали консумативи....просто пазар..

    ---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

    Друг е въпроса, че частите у нас са 80% жмел...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #4157
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ))...това, като едно време с магазините за аточасти по ул. Цар Симеон...

    ---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

    Момчета, доверявайте се на сервизите, където си правите колите да ви търсят авточасти.....оставете ги те да печелят от отстъпката, поне така може да разчитате поне на дадена гаранция...... занимавал съм се сумати години със подържка на автомобилен парк...и съм стигнал до тоя извод....имам възможност да пазарувам почти до 40 % отстъпка....НО......след това ти казват....това ти си го донесе....гаранция Франция.....за което са прави...трудът е евтин у нас, а те трябва да си покриват разходите.....за тези, който сами си ремонтират колите...бирата е друга....м/у другото в България фирмите който внасят части са 2-3....другото е разпространение и борба за клиенти с отстъпки и залагалки....така и с масла и всички останали консумативи....просто пазар..

    ---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

    Друг е въпроса, че частите у нас са 80% жмел...
    Напълно подкрепям приказката за сервизите. Дори да не е само за гаранцията, те знаят по-добре кои части са най-добре спрямо цена/качество, кое си заслужава парите и кое има по-евтин аналог с относително същото качество. Все пак през ръцете им минават в пъти повече части отколкото шофьороте са си бръкнали в джобовете.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  3. #4158

    Default

    Извинявайте, но покрай собствената си кола (имам я вече 5 години) съм придобил достатъчно познания, за да мога сам да си избера частите и да реша какво е съотношението цена/качество. "Гаранция" при ремонт - мерси, ходи си търси правата в такава държава... Няма нужда да се пълнят с пари за моя сметка от отстъпки за части. Аз си ги взимам с отстъпка и си нося да ми ги сменят. Трудът изобщо не е скъп! На фона на западните държави - може би, но на фона на некадърността на 90% от т.нар. "майстори" (повечето са от олигофрен нагоре) направо трябва да ми плащат, за да си правя колата при тях... И не ги жалете ("те трябва да си покриват разходите") изобщо, имам познат с голям сервиз и няма да ви казвам какви пари се правят и дали изобщо се плащат някакви данъци.

  4. #4159
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Тази неделя помогнах на колега от форума на когото моторът трудно палеше, липсваше мощност и записваше грешка за фазовия сензор. Иде реч за 2.0 TS мотор. Проблемите му започнали след смяна на водна помпа във форумен сервиз.
    Когато наложих петите, установих разминаване с 1 зъб на всмукателния вал и с 2 на изпускателния. Очевидно на "виртуозите" от въпросния сервиз не са им необходими пети за да напряват сфазирането на газоразпределението.

    Нека колегата да назове, кой е сервиза, ако прецени. Аз така или иначе бизнес със сервизи нямам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #4160
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тази неделя помогнах на колега от форума на когото моторът трудно палеше, липсваше мощност и записваше грешка за фазовия сензор. Иде реч за 2.0 TS мотор. Проблемите му започнали след смяна на водна помпа във форумен сервиз.
    Когато наложих петите, установих разминаване с 1 зъб на всмукателния вал и с 2 на изпускателния. Очевидно на "виртуозите" от въпросния сервиз не са им необходими пети за да напряват сфазирането на газоразпределението.

    Нека колегата да назове, кой е сервиза, ако прецени. Аз така или иначе бизнес със сервизи нямам.
    Редовен номер поради мързел и безхаберие. След това се чудят защо работата намалява. Много от хората не разбират, че нещата трябва да се правят по един начин и това е Правилният. Бързият метод обикновенно е половинчата работа, в следствие на което и разваляне на имиджа.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  6. #4161

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Пичове, на някого скърцат ли му стъклата като кара по неравности/павета?

    Моите скърцат когато са напълно затворени - ръба на стъклото се търка в гуменото уплътнение и си скърца - стъкло в гума. Като ги сваля с 1-2см да не са напълно затворени и спират да скърцат.

    Пробвах много начини... пръсках уплътненията с два вида силиконов спрей, оправят се за ден-два.
    Мазах с течен парафин, нищо не помогна.
    http://www.bmwpower-bg.net/forums/vi...dbe3c28c8cc49e

    Омекотител за дрехи реши проблема

  7. #4162
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    http://www.bmwpower-bg.net/forums/vi...dbe3c28c8cc49e

    Омекотител за дрехи реши проблема
    ))...като се върнеш една страница назад в темата, ще се сетиш за лобрикантите на чичо ти......това е временно спасение..
    Last edited by Бобби; 11-07-2018 at 00:45.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #4163

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Редовен номер поради мързел и безхаберие. След това се чудят защо работата намалява. Много от хората не разбират, че нещата трябва да се правят по един начин и това е Правилният. Бързият метод обикновенно е половинчата работа, в следствие на което и разваляне на имиджа.
    Имидж отдавна никой не гони, или почти никой. Имало недоволни, некачествена работа, проблеми ?
    Голяма работа, хора с проблемни коли "нов внос, уникат, само за ценители, 110К /плюс 450к бонус кутия пълна с тайни/" бол, намират си клиентела не ами тя ги намира тях. Малко са тия, на които им пука за имиджа и като си направят равносметката да си кажат "имам успешно име, само позитиви". Те гледат само паричната страна на нещата, но аз винаги съм казвал, че резила е за цял живот, а парите не стоят на едно място. Цакал ме със 100 лв. - е ти ако имаш дете особено те заминават за части от секундата. Какво ме е цакал, днес ги няма, това пари ли са в днешно време (смисъл пари са, за стандарта говоря). Ти парите днес ги дадеш я по дете, я по разходи, я по друго, утре пак няма да ги имаш, ама няма и да имаш доброто име, уважението - то е за цял живот, до гроб.
    За съжаление на никой не му пука за това вече, с леки изключение. И същите тези възпитават деца, гледат ги и им предават същият селски, не-мъжки и евтин манталитет. От там каквото и дървото, такъв и плода.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  9. #4164
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    74

    Default

    Как да се довериш на 100% на сервиз? Както всички знаят съвестните са единици. Казвате цени, гаранции и прочие. Наскоро дадох да сменят маншон на външно каре на Пунто 2, с шефа на сервиза / той е наблизо, викаме си "комшу"/ се разбрахме за 30 лв - части и труд /15 за маншон и 15 за труд, въпреки че цените на маншона са около 10 лв/ отивам да я взема и ми казват 40 лв, питам защо като договорката е 30 лв, а на касата мацката ми казва "Така е написал механика 20 лв маншон и 20 лв труд", казвам й че шефът ми е казал 30 лв и отивам при него, а той е разбран човек и казва "Колкото съм му казал толкова ще му вземеш". И сега ако някой ми докаже че са ми сложили СУПЕР качествен маншон ще го черпя каса уиски.

  10. #4165
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Имидж отдавна никой не гони, или почти никой. Имало недоволни, некачествена работа, проблеми ?
    Голяма работа, хора с проблемни коли "нов внос, уникат, само за ценители, 110К /плюс 450к бонус кутия пълна с тайни/" бол, намират си клиентела не ами тя ги намира тях. Малко са тия, на които им пука за имиджа и като си направят равносметката да си кажат "имам успешно име, само позитиви". Те гледат само паричната страна на нещата, но аз винаги съм казвал, че резила е за цял живот, а парите не стоят на едно място. Цакал ме със 100 лв. - е ти ако имаш дете особено те заминават за части от секундата. Какво ме е цакал, днес ги няма, това пари ли са в днешно време (смисъл пари са, за стандарта говоря). Ти парите днес ги дадеш я по дете, я по разходи, я по друго, утре пак няма да ги имаш, ама няма и да имаш доброто име, уважението - то е за цял живот, до гроб.
    За съжаление на никой не му пука за това вече, с леки изключение. И същите тези възпитават деца, гледат ги и им предават същият селски, не-мъжки и евтин манталитет. От там каквото и дървото, такъв и плода.
    Лошоте е, че повечето собственици на италянски коли не обичат да вадят пари, искат да минат тънко и ако може при най-добрият майстор, но почти без пари да е. За съжаление хората не разбират, че цената и качеството са обвързани едно с друго в повечето случай. Все повече хора около мен заповчат да гледат в тази насока и остават доволни, а тези които тъпчат на същото място, продължават да си скубят косите и да се оплакват. Като цяло съм съгласен със становището ти, за съжаление свестните и кадърните хора са рядкост вече. Всеки втори вече е "майстор" и си прави сервиз. За това подкрепям и с 2 ръце лицензирането на сервизите, малко да се отсее утайката в тази среда.
    Last edited by D-I-V-A-K-A; 11-07-2018 at 10:59.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  11. #4166

    Default

    Лошото е, че не винаги цената и качеството са обвързани - често като те питат оригинална или заместителна част, се слага същата заместителна (китайско или турско) се взимат пари за оригинална, а частта не е. Някои хора може и да разбират, но не всеки е майстор или има знанията да познава части от "менте" такива, а и не е нужно, предвид, че затова срещу заплащане се доверяваш уж на експертно мнение.

    Обаче в милата ни родина положението е, че трябва да разбираш от всичко - къща да строиш, майсторите те цакат и трябва да разбираш и правиш забележки, ако не - ти ще ревеш напред. А нали затова се доверяваш на майстор, именно , защото ти не си такъв. И при колите така - гласуваш доверие и пари , които на нашия стандарт каквито и да са, не са малко и излиза , че трябва да разбираш от всичко, за да не допуснеш да те излъжат или да те "стегнат" колкото да се разкараш от сервиза, заплащайки евтини части, продадени скъпо и некачествен труд, заплатен като за експертен. А нали затова се доверяваш - именно, защото не умееш или не разбираш (или не се доверяваш на себе си до степен ремонт).

    В България думи като "име" , "имидж", "доверие" и "качество" все още не са влезли в тълковния речник (образно) и масово народа не разбира значението им. А като са намесени и пари селенията е пълна.

    Иначе относно гаранцията на ремонтите и лицензирането съм абсолютно съгласен и аз, време е за регулация.
    Last edited by Ali.Sali; 11-07-2018 at 14:53.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  12. #4167
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Напълно те разбирам и такива хора за мен са най-долното качество. Мъжката дума си е мъжка дума и като се разберете едно, то се прави така! Винаги изкачат проблеми или затруднения, но винаги съм се консултирал с клиента преди да се предприемат дадени действия, които ще са свързани с още финанси или време. Това да говориш едно и зад гърба да става друго е работа на утайки. При мен лично номера ще стане веднъж, след това ще го заплюя и няма да види нито мен, нито някой от обкръжението ми там! Не понасям шанаджийски истории!
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  13. #4168

    Default

    Въпроса е във самокритиката, която прекалено малко хора имат. За мен е важно като легна да спа нощем да ми е спокойно. Е, не ми е, поради лични проблеми от различен характер, каквито всеки човек има, но ми е спокойно от точка , че няма на тази земя един , дето да каже, че съм го измамил, излъгал, подвел и т.н. Или пък, че дължа на някого нещо, било то и един лев. Дори избягвам да ме черпят, освен ако не са ми най-близките, за да не се чувствам задължен към някой. Финансово и отношенчески съм коректен с абсолютно всеки и именно на това държа години наред. Без значение какви са отношенията, дали включват някаква търговия или не. Особено ако е втората - скоро ми искаха червената 147, която така или иначе ще стане донор на части (проблеми от последната седмица), аз си казвам - проблеми има такива и онакива, приблизително струва толкова и толкова за оправяне, ако искаш - ще продавам, после да не кажеш, че аз съм ти пробутал дефектно. Дефектно е и ако си съгласен да си го оправиш - взимай. Е, отказват се, но затова пък няма да я продам и ще стане донор за да може поне една от двете да заприлича на нещо, което все пак стига от точка до точка.
    Но да стана за резил за едни пари, които другия месец така или иначе ще ги няма, а резила ще си го нося до живот - не.

    Покрай проблемите си с двете алфи видях селенията и простотията на доста хора, не само на некоректни "майстори", но и на "близки", на хора, с които се познаваме (явно не достатъчно) и т.н. без да влизам в подробности, понеже и без това ми е изнервено покрай всичкия разход с колата.

    И стигнах до извода, че не само майсторите, но и като цяло населението (поне 80% от него) са готови за стотина лева да си носят резила цял живот, да излъжат, да прекарат някой. В днешния стандарт, където 100-200-300 лв. са суми само за част от кола, да си носиш името "лъжец" и да не ти и пука...

    Явно сбъркани ценности и липса на достойноство. За първото не знам, но с второто си се гордея.
    Мъжката дума си е мъжка дума, мъжкото отношение е мъжко отношение. За съжаление точно такива, които обиждат този и онзи на "педе.." са най-големите подобни.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  14. #4169
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Въпроса е във самокритиката, която прекалено малко хора имат. За мен е важно като легна да спа нощем да ми е спокойно. Е, не ми е, поради лични проблеми от различен характер, каквито всеки човек има, но ми е спокойно от точка , че няма на тази земя един , дето да каже, че съм го измамил, излъгал, подвел и т.н. Или пък, че дължа на някого нещо, било то и един лев. Дори избягвам да ме черпят, освен ако не са ми най-близките, за да не се чувствам задължен към някой. Финансово и отношенчески съм коректен с абсолютно всеки и именно на това държа години наред. Без значение какви са отношенията, дали включват някаква търговия или не. Особено ако е втората - скоро ми искаха червената 147, която така или иначе ще стане донор на части (проблеми от последната седмица), аз си казвам - проблеми има такива и онакива, приблизително струва толкова и толкова за оправяне, ако искаш - ще продавам, после да не кажеш, че аз съм ти пробутал дефектно. Дефектно е и ако си съгласен да си го оправиш - взимай. Е, отказват се, но затова пък няма да я продам и ще стане донор за да може поне една от двете да заприлича на нещо, което все пак стига от точка до точка.
    Но да стана за резил за едни пари, които другия месец така или иначе ще ги няма, а резила ще си го нося до живот - не.

    Покрай проблемите си с двете алфи видях селенията и простотията на доста хора, не само на некоректни "майстори", но и на "близки", на хора, с които се познаваме (явно не достатъчно) и т.н. без да влизам в подробности, понеже и без това ми е изнервено покрай всичкия разход с колата.

    И стигнах до извода, че не само майсторите, но и като цяло населението (поне 80% от него) са готови за стотина лева да си носят резила цял живот, да излъжат, да прекарат някой. В днешния стандарт, където 100-200-300 лв. са суми само за част от кола, да си носиш името "лъжец" и да не ти и пука...

    Явно сбъркани ценности и липса на достойноство. За първото не знам, но с второто си се гордея.
    Мъжката дума си е мъжка дума, мъжкото отношение е мъжко отношение. За съжаление точно такива, които обиждат този и онзи на "педе.." са най-големите подобни.
    Просто няма какво повече да добавя
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  15. #4170
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    Радвам се ,че има все още хора като вас макар и малко.Вече думите морал и честност не се използват много.
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

Page 278 of 320 FirstFirst ... 178228268276277278279280288 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •