Page 283 of 320 FirstFirst ... 183233273281282283284285293 ... LastLast
Results 4,231 to 4,245 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4231

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    относно куража:
    аз моята я взех преди 4 г,не беше обслужвана,и до ден днешен не съм я обслужил имам 60к км.Голям куражлия съм,а?
    Важно е риска да е премерен , а пък и тези коли не струват много, евтини са. ако скъса ремък, за към 1000 ще направиш ремонт, ако смениш ремък ролки и т. н. ще платиш 500 малка разлика
    Три години или не знам колко км. ще сменя само ремъка, а пък ролките няма,защото са на малко км.- пълни глупости.
    Ако всичко е с високо качество и правилно монтирано си караш спокойно. Не слушаш форумни специалисти или предписания с цел презастраховка. Избора и риска е само личен. Всеки може да прецени какво може да поеме. Никога няма да сменя ремък на три години.
    Last edited by lordliness; 10-08-2018 at 12:53.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #4232

    Default

    От 2 години ме тормози едно чукане "зад таблото".

    Поне 3-4 пъти съм свалял уредите (скоростомер, оборотомер), духалките, корите под волана, притягал съм болтове, кабели съм навивал с дунапренено тиксо....

    Докато снощи най-накрая не го хванах от къде идва.
    Чува се само като карам по неравности и волана е леко навит надясно. Идва от някое от каретата на кормилния прът - има лек луфт. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и как се решава той?

  3. #4233
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    На бул. Цар Борис -3, след обръщалото на трамвай номер 5 в дясно.....там може и да ти го монтират, ако те затруднява....
    Микрон Доцев е сервизчето, много са коректни, ако решиш да ходиш намери ги в нета и си запиши час, че са заети и може да откараш цял ден за да те вместят.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #4234

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    От 2 години ме тормози едно чукане "зад таблото".

    Чува се само като карам по неравности и волана е леко навит надясно. Идва от някое от каретата на кормилния прът - има лек луфт.
    Аз измислих как ще реша чукането - ще стисна каретата на хидравличната преса и ще им изчезне луфта...
    Но не знам как да сваля кормилния прът.
    Някой свалял ли е?

  5. #4235
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аз измислих как ще реша чукането - ще стисна каретата на хидравличната преса и ще им изчезне луфта...
    Но не знам как да сваля кормилния прът.
    Някой свалял ли е?
    Ти сериозно ли го мислиш това, май си прекалил с пиенето, или употребата на някой вещества.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #4236

    Default

    Чичо, не всички сме алкохолици като тебе, не се притеснявай

    Сериозно е, що да не е?
    Или пак не си разбрал за какво става дума?
    Това е кормилния прът - https://avtoparts.bg/image/cache/cat...87-720x960.jpg
    Чука "горното" каре. Никъде не видях да се продава нов, затова ще пробвам да оправя моя. По-добро решение имаш ли?

  7. #4237

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Чичо, не всички сме алкохолици като тебе, не се притеснявай

    Сериозно е, що да не е?
    Или пак не си разбрал за какво става дума?
    Това е кормилния прът - https://avtoparts.bg/image/cache/cat...87-720x960.jpg
    Чука "горното" каре. Никъде не видях да се продава нов, затова ще пробвам да оправя моя. По-добро решение имаш ли?
    Не знам как си го представяш, но помисли върху това, че като си играеш с това и пресата после може да се претрепеш някъде.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #4238
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Чичо, не всички сме алкохолици като тебе, не се притеснявай

    Сериозно е, що да не е?
    Или пак не си разбрал за какво става дума?
    Това е кормилния прът - https://avtoparts.bg/image/cache/cat...87-720x960.jpg
    Чука "горното" каре. Никъде не видях да се продава нов, затова ще пробвам да оправя моя. По-добро решение имаш ли?
    Чичо ти макар и алкохолик разсъждава за разлика от теб....да не си превърнеш волана на някой завой в безконечен винт....има по нормално решение на проблема ти
    Last edited by Бобби; 13-08-2018 at 14:47.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #4239
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Свали кормилният прът и го занеси в някой сервиз дето рециклират карета, кормилни рейки т.н...за да ти е мирна главата
    Last edited by Бобби; 13-08-2018 at 14:57.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #4240

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не знам как си го представяш, но помисли върху това, че като си играеш с това и пресата после може да се претрепеш някъде.
    Не бойте се, аз и тампоните на носачите си ги набивам с пресата, пък още не съм се претрепал...
    Нищо страшно не е , ако знаеш как да я ползваш няма проблеми

    Сигурно и с някое голямо менгеме става работата, даже и с чук... просто е по-лесно на пресата
    Last edited by dhtj; 14-08-2018 at 01:39.

  11. #4241

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не бойте се, аз и тампоните на носачите си ги набивам с пресата, пък още не съм се претрепал...
    Нищо страшно не е , ако знаеш как да я ползваш няма проблеми

    Сигурно и с някое голямо менгеме става работата, даже и с чук... просто е по-лесно на пресата
    Да сравняваш набиване на тампони с мачкане е нелепо. Може да го спукаш без да разбереш и някой ден да изправиш някой завой. А пък едва ли ще спре да почуква, само труд напразно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #4242
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не бойте се, аз и тампоните на носачите си ги набивам с пресата, пък още не съм се претрепал...
    Нищо страшно не е , ако знаеш как да я ползваш няма проблеми

    Сигурно и с някое голямо менгеме става работата, даже и с чук... просто е по-лесно на пресата
    По добре недей...........при носача имаш отвор с определен допуск и е нормално да го набиеш с преса, както и при лагер на главина....интересно ми е къде ще упражниш натиска при карето.......?...знаеш ли от какъв материал е направено....../....няма ли опасност да се спука...?....например от вътрешната страна на ухото, което го държи, ти да не го забележиш...!!!!....интересно е като мачкаш кръгъл отвор, той по малко кръгъл ли става ?...или елипса...?...та чукането, как ще изчезне ?....и след монтажа да стане БАУ....както те предупредихме с Лорда.....ама наистина не разсъждаваш.....макар и трезвен...))
    п.п....това каре е сложено да може да се чупи волана...като го преплескаш....какво получаваш, дори и да няма последствия......опитай се да си отговориш на някой от зададените ми въпроси.....!

    ---------- Post added at 05:21 ---------- Previous post was at 05:09 ----------

    Не знам защо се мъчиш с пресата, хващай телоподаващото и направо заварявай....))( това последното си е шега....да не го вземеш на сериозно))
    Last edited by Бобби; 14-08-2018 at 08:17.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #4243
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Като си представя, че някъде по пътя се разминавам, с хора, с подобен тип самоволни намеси "направляващи" 1.5т желязо, направо ми призляваи дано никаде не се срещаме, а само да се разминаваме. Незнам как имате самочувствието да се правят някакви подобни интервенции на неща, за които сте подочул от някъде или в момента ги съчинявате. Дано все пак никогя да няма усложнения и потърпевши. Всеки сам си кове съдбата, но понякога покрай него, чука удря и други....
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  14. #4244
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Микрон Доцев е сервизчето, много са коректни, ако решиш да ходиш намери ги в нета и си запиши час, че са заети и може да откараш цял ден за да те вместят.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

    Много благодаря и на двама ви за информацията. Обадих им се и проверих. Предлагат рециклиране на моето жило или изработка на ново спрямо състоянието и проблема. Цената за тази услуга е до 45лв. спрямо това, което ще се прави. Също така предлагат и демонтаж/монтаж с цена за труд около 65лв. Смятам да се възползвам от услугите им при първа възможност, но първо ще погледна дали мога да си спестя парите за труд и ходенето до сервиза
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  15. #4245
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Дават 2 години гаранция, издават касов бон и попълват гаранционна карта. Ползвал съм гаранционно услугите им за витото, но там те нямаха вина за повредата, въпреки това си поеха гаранционните условия.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Page 283 of 320 FirstFirst ... 183233273281282283284285293 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •