Page 284 of 320 FirstFirst ... 184234274282283284285286294 ... LastLast
Results 4,246 to 4,260 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4246
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Чичо, не всички сме алкохолици като тебе, не се притеснявай

    Сериозно е, що да не е?
    Или пак не си разбрал за какво става дума?
    Това е кормилния прът - https://avtoparts.bg/image/cache/cat...87-720x960.jpg
    Чука "горното" каре. Никъде не видях да се продава нов, затова ще пробвам да оправя моя. По-добро решение имаш ли?
    Сори пич, ама тоя път утрепа коча с лопатата! Послушай хората които ти пишат, за да не започнеш работа в енергото?! И като гледам какви ги пишеш, май и твоето каре тропа!
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  2. #4247
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Момчета здравейте.Моля помагайте.Както написах в по-заден пост,колата ми мирише яко на бензин,чак пари на очите,също и харчи повече гориво,като според мен прави богата смес.Днес я закачих на компа да проверя ламдите-2 от тях седят на 22.5 mV и почти не мърдат при подаване на газ,а другите 2 на 2220 някъде и леко мърдат нагоре при подаване на газ!И 4те ли са за смяна?Не знам кво да правя!Четох я на загрят двигател на празен ход!
    Last edited by Kirilbalukchiev; 14-08-2018 at 23:14.

  3. #4248
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    Момчета здравейте.Моля помагайте.Както написах в по-заден пост,колата ми мирише яко на бензин,чак пари на очите,също и харчи повече гориво,като според мен прави богата смес.Днес я закачих на компа да проверя ламдите-2 от тях седят на 22.5 mV и почти не мърдат при подаване на газ,а другите 2 на 2220 някъде и леко мърдат нагоре при подаване на газ!И 4те ли са за смяна?Не знам кво да правя!Четох я на загрят двигател на празен ход!
    Колега не е лошо да споменеш каква е колата с какъв мотор и т.н. Но показанията на ламбдите трябва да се движат от 0.1 до 0.9V. Това 2220 е нереална стойност за нормална сонда.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  4. #4249
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    Колега не е лошо да споменеш каква е колата с какъв мотор и т.н. Но показанията на ламбдите трябва да се движат от 0.1 до 0.9V. Това 2220 е нереална стойност за нормална сонда.
    Колата е Алфа Ромео ГТ 2.0jts,пише го в профила ми!Не съм сигурен дали преди или след катализатора показваше тези числа,едните бяха 22.5мV другото 2220 просто така пишеше на компа!

  5. #4250
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    Колата е Алфа Ромео ГТ 2.0jts,пише го в профила ми!Не съм сигурен дали преди или след катализатора показваше тези числа,едните бяха 22.5мV другото 2220 просто така пишеше на компа!
    Гледай двете (pre-cat). Те трябва да циклят в обхвата 0 - 1V.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #4251
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    Колега не е лошо да споменеш каква е колата с какъв мотор и т.н. Но показанията на ламбдите трябва да се движат от 0.1 до 0.9V. Това 2220 е нереална стойност за нормална сонда.
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Гледай двете (pre-cat). Те трябва да циклят в обхвата 0 - 1V.
    Какво искаш да кажеш с това циклят и тези стойности 0 - 1V се отнасят за работещи или неработещи! А какви трябва да са стойностите на ламдите преди и след катализатора,за да работят?Забелязах също,че след смяната на вариатора и основния ремонт на двг ,фазовия датчик е хлабав горе,не болтовете а това отгоре се върти около оста си и е омаслено около него,това ще окаже ли влияние върху работата на сондите.Като грешка фазов датчик не показваше,но един мой приятел каза,че не трябва да се движи така отгоре?!Ще се опитам да приложа снимка утре на датчика!,за да се видикак е омаслен,но забравих да снимам показанията на сондите Благодаря ти!
    Last edited by Kirilbalukchiev; 15-08-2018 at 14:34.

  7. #4252
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Двете ламбди преди катализаторите (pre - cat) трябва дават изходен сигнал, който се изменя циклично в границите 0 - 1V, когато моторът работи.
    Двете сонди, които са след катализаторите (after - cat) трябва да дават неизменящ се сигнал със стойност около 0,5 V.

    Важни за работата на мотора са първите 2 сонди. Вторите 2 служат за да се контолира състоянието на катализаторите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #4253
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    За след катализаторите стойноста трябва да е над 0.5V. Но и тя трябва да се движи от 0.1 до 0.9 но в повечето време при нормално функциониращи катализатори трябва да стои на богата.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  9. #4254
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    За след катализаторите стойноста трябва да е над 0.5V. Но и тя трябва да се движи от 0.1 до 0.9 но в повечето време при нормално функциониращи катализатори трябва да стои на богата.
    Доколкото знам, сигнал на сондата след катализатора, извън обхвата 0,4 - 0,6V (средно 0,5V) означава недобре работещ катализатор. Това при установен режим на мотора. При ППХ могат да се отчетат високи стойности на кислородно съдържание, т.е. сигнал под 0,4V.

    Иде реч за циркониеви теснолентови сонди.

    Добро обяснение по въпроса:

    https://www.a-i-e.com.au/tech_stuff/...oxygen_sensors
    Last edited by ecotronic; 16-08-2018 at 10:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #4255

    Default

    Здравейте. Дойде време за смяма на спирачни дискове и наклaдките с тях, обаче въпроса е какви да са. Насочил съм се към Brembo или TRW. Мнения за тях или някакви други. Трябват ми за Alfa 147 дизела 103kw.

  11. #4256
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз сложих Брембо на 166-цата и нямам никакви забележки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #4257
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    sofia
    Age
    48
    Posts
    61

    Default

    Аз сложих АТЕ ... Голяма грешка , сега ще ходя на стругар.

  13. #4258
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Доколкото знам, сигнал на сондата след катализатора, извън обхвата 0,4 - 0,6V (средно 0,5V) означава недобре работещ катализатор. Това при установен режим на мотора. При ППХ могат да се отчетат високи стойности на кислородно съдържание, т.е. сигнал под 0,4V.

    Иде реч за циркониеви теснолентови сонди.

    Добро обяснение по въпроса:

    https://www.a-i-e.com.au/tech_stuff/...oxygen_sensors
    Катализаторите,не са ми наред,единият има дупчица в него и доколкото си спомням бобо каза че имало парченца вътре ма нищо не дрънчи,само като я запаля има леко дрънчене после изчезва.Тоест сондите ми може да са здрави,но заради катализатора работят грешно,така ли да разбирам?Доколкото знам сондите за сместа т.е. преди катализатора нямат нищо общо с катализаторите!?Сега ако сменя тези преди катализатора ще оправи ли сместа и лошия мирис на бензин,който си е бая!?Иначе сега се сетих сондите след катализатора бяха тези които показваха 22,5 mV !Ако да речем катализаторите са ми запушени и вдигат темп, сондите ми няма да работят правилно?
    Last edited by Kirilbalukchiev; 18-08-2018 at 10:42.

  14. #4259
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На този етап фокусирай вниманието си само върху двете сонди преди катализаторите. Не че те не са важни за работата на катализатора, но за разлика от другите 2, са доста по-важни за работата на мотора.

    Сондите след катализаторите можеш и да ги емулираш с прост делител на напрежение, който подава на ECU - то напрежение 0,5V в случай че то записва грешка заради катализатор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #4260
    започва да се пристрастява p.b.stoyanov's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlin L. View Post
    Здравейте. Дойде време за смяма на спирачни дискове и наклaдките с тях, обаче въпроса е какви да са. Насочил съм се към Brembo или TRW. Мнения за тях или някакви други. Трябват ми за Alfa 147 дизела 103kw.
    Относно накладки и дискове. И аз съм за Brembo, сложих оригинално надупчено и накладки к-т, дисковете са супер но накладките идват малко твърди, TRW също са доста читави. Внимавай с накладките трябва да питаш за най меките (ще се износят бързо но няма да свирят и ще щадят дисковете).
    Alfa Romeo 147 / 156 JTD

Page 284 of 320 FirstFirst ... 184234274282283284285286294 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •