Page 285 of 320 FirstFirst ... 185235275283284285286287295 ... LastLast
Results 4,261 to 4,275 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4261
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    Здравейте колеги.Ето че посегнаха и на моята красавица почивахме в Кранево и една сутрин осъмнах с изнасилени ключалки.За щастие са спрели само дотам и няма други поразий.За което съм им благодарен!!!Сега централното заключване сработва и веднага се отключва.Ще се оправи ли проблема само с подмяна на бравите или ще трябва и нещо друго да се сменя.Искам да съм подготвен с части за подмяната.И ако имате читави предни брави за 156 предлагайте
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  2. #4262
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Здравейте колеги
    Може ли да ми дадете точния размер на най тънката част от оста на скоростната кутия която влиза в лагера на маховика
    Благодаря
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  3. #4263
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Simeon_123 View Post
    Здравейте колеги
    Може ли да ми дадете точния размер на най тънката част от оста на скоростната кутия която влиза в лагера на маховика
    Благодаря
    По добре потърси техническа литература или се обади в някой от форумните сервизи, иначе тук трудно ще получиш отговор...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4264
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На този етап фокусирай вниманието си само върху двете сонди преди катализаторите. Не че те не са важни за работата на катализатора, но за разлика от другите 2, са доста по-важни за работата на мотора.

    Сондите след катализаторите можеш и да ги емулираш с прост делител на напрежение, който подава на ECU - то напрежение 0,5V в случай че то записва грешка заради катализатор.
    Здрасти,смених сондите преди катализаторите,но колата отново мирише на бензин и има крешка в мотор системата,въпроса е-трябва ли да я закачам на комп,за да изчистя грешките или компа сам ще си отчете новите сонди?Между другото,когато я четох на комп,преди смяната,даваше ниско налягане на бензина,да не би да е във вариатора проблема,както ми обясни да не е напаснат както трябва и оттам да идва проблема?Днес ще я закача пак на компа да видя каква грешка е отчел!И ще пиша!
    Last edited by Kirilbalukchiev; 24-08-2018 at 13:55.

  5. #4265
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това за налягането на бензина е много съществена подробност.
    Заради ниско налягане се получава некачествено впръскване, нехомогенна смес, лошо изгаряне, сондите отчитат бедна смес, компютърът увеличава инжекторните времена и става мазало.

    Нищо чудно миризмата да е от това.

    Накратко - обърни внимание на това с налягането. Не е нужно нищо да се прави след смяната на сондите. Компютърът сам ще се адаптира по тях, но при положение, че оправиш налягането.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #4266
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това за налягането на бензина е много съществена подробност.
    Заради ниско налягане се получава некачествено впръскване, нехомогенна смес, лошо изгаряне, сондите отчитат бедна смес, компютърът увеличава инжекторните времена и става мазало.

    Нищо чудно миризмата да е от това.

    Накратко - обърни внимание на това с налягането. Не е нужно нищо да се прави след смяната на сондите. Компютърът сам ще се адаптира по тях, но при положение, че оправиш налягането.
    Благодаря ти!Къде да търся проблема с налягането,като я закача на компа например,къде да гледам?Имам чувството,че това се случи след основният ремонт на двг.Преди това май не миришеше толкова на бензин и не ми е давало грешка ниско налягане на бензина.Имам чувството,че когато е поработила доста на място,на другия ден като се кача,мирише на бенз леко и в купето.Да не бие да е пластмасата на помпата?Пак ли трябва да отварям двг или?Ако да речем проблема е в инжекторите,ще запише ли грешка да я видя на компа?
    Last edited by Kirilbalukchiev; 24-08-2018 at 14:26.

  7. #4267
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    Благодаря ти!Къде да търся проблема с налягането,като я закача на компа например,къде да гледам?Имам чувството,че това се случи след основният ремонт на двг.Преди това май не миришеше толкова на бензин и не ми е давало грешка ниско налягане на бензина.Имам чувството,че когато е поработила доста на място,на другия ден като се кача,мирише на бенз леко и в купето.Да не бие да е пластмасата на помпата?Пак ли трябва да отварям двг или?
    Трябва да се измери налягането в рейката с отделен манометър и да се съпостави с това, което отчита ECU - то посредством сензора.
    Така ще се разбере дали наистина налягането е ниско или сензорът е фирясал. Ако наистина е ниско, твърде вероятно е проблемът да е в помпата за високо налягане.

    Няма да е зле да се измери и налягането преди помпата за ВН. То трябва да е не по-малко от 4,5 Bar.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #4268
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Трябва да се измери налягането в рейката с отделен манометър и да се съпостави с това, което отчита ECU - то посредством сензора.
    Така ще се разбере дали наистина налягането е ниско или сензорът е фирясал. Ако наистина е ниско, твърде вероятно е проблемът да е в помпата за високо налягане.

    Няма да е зле да се измери и налягането преди помпата за ВН. То трябва да е не по-малко от 4,5 Bar.
    После ще я закача на компа,ще запаметя грешките и съответно ще погледна работата на бензиновата помпа и евентуално ще прегледаме някои стойности тук там и при нередности ще пиша,между другото забелязал съм,че понякога когато я карам дълго,сляза от нея и после се кача примерно след 5 мин,пали по-трудно,което след преглед на разни теми,всъщност може да е свързано с въпросният проблем!!Благодаря!
    Last edited by Kirilbalukchiev; 24-08-2018 at 14:42.

  9. #4269
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Благодаря колега

    ---------- Post added at 18:48 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    По добре потърси техническа литература или се обади в някой от форумните сервизи, иначе тук трудно ще получиш отговор...
    Благодаря колега
    Имах в предвид ,някой от колегите ако има свалена ск.кутия ,само да примери края на оста без шлиците със шублер
    Аз моята ск.кутия утре ще я свалям и ще си я примеря
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  10. #4270

    Default

    Да ви питам за една грешка, гледам я и коментирате, но за след основен ремонт.

    Аз такъв не съм правил на 1.6 TS-а (120 кончета) , но имам този проблем. Само, че в други ситуации.

    Понякога ми изкарва "Low Oil Pressure" но това "понякога" е при условие, че съм карал на 1-2-ва повече от 3-4 минути (едни гадни селски пътища, дето само полу-съединител, 1-ва, втора, друго не става, ама няма как да не мина от там до вилата, друг път няма), или пък в някакви задръствания и силно градско (голям трафик с бавно движение), т.е. пак с 1-2-3 макс. в продължение на минути.

    Иначе не го прави, а при горе изброените условия ми го прави веднъж в седмица най-вече, интересното е, че (предполагам има логика), колкото доливам масло (отива да гори, макар и не много, но и се кара стабилно) , повече не го прави, не знам дали прясното масло не е в помощ, предполагам е. Миналата седмица долях 300 гр. и тази 200 (да, не питайте ) и спря и да ми го прави. Като не доливам седмица-две (макар, че пак има, но си гори и остава под средното на щеката) почва пак да го прави около веднъж седмично при доста употреба на 2-3-та, т.е. да речем два до три пъти в месеца най-много. Не е често с една дума.

    Но има едно "но". Страх ме е да не го направи докато се движим бавно в някое градско и изведнъж да го покаже съобщението, защото с него колата се гаси, и ако някой е прекалено близо (масово не пазят дистанция и постоянно ми се лепят на милиметри от задницата) може да стане удар.

    Макар, че за това се спазва дистанция и това учат в школата, ама кой ти чува. Миналата седмица намалям пред "легнал полицай" и един passat, който и без това ми беше хипер близко ме "целуна" отзад. Е, аз имам две драскотини отдолу на бронята , той счупи двата халогена. Да му мисли, с една паста заминаха драскотините.

    Но не се знае другия път ако се случи, и то ако е такова неочаквано като това с "ниското" налягане. Относно градусите - стои си на 90 и е ОК, миналата седмица смених термостат, всичко му е точно, загрява коректно, проблема е от преди него.

    Дебитометъра ми е за смяна и прави проблеми, може ли да е от това, има ли връзка? Ама аз пък съм на газ, не карам на бензин. То пали на бензин и след минута някъде е на газ.

    Идеи за low pressure-а?
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  11. #4271

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Но има едно "но". Страх ме е да не го направи докато се движим бавно в някое градско и изведнъж да го покаже съобщението, защото с него колата се гаси, и ако някой е прекалено близо (масово не пазят дистанция и постоянно ми се лепят на милиметри от задницата) може да стане удар.
    Ако изтървеш съединителя и я изгасиш се появява това съобщение, иначе не мисля че има някаква защита, която автоматично да спре мотора при загуба на налягане на маслото, сигурен ли си, че не се е получило нещо подобно?



  12. #4272
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Моторът ти не е в първа младост и вероятно има по-големи хлабини по лагерите на коляновия вал и/или маслената помпа и когато маслото позагрее повечко, му пада вискозитета, респективно налягането.

    Най-лесното, което можеш да направиш е да минеш на по-гъсто масло.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #4273

    Default

    На 230К по километраж е, реалните не ги знам дали са толкова, но не вярвам, честно казано. Щях да го вярвам, ако беше чист бензин. С газовата е видяла каране, пък и той е монтиран в Италия (Tomasetto).

    В момента съм с 10w40.

    А относно съединителя - не ми се е случвало да го изтърва досега това, веднъж ми се появи и на свободна това съобщение, точно излизах от този път от вилата (след доста 1-ва/2-ра) и там има едно леко надолнище до нормалния път , и аз на свободна. И си се изгаси, добре, че беше съвсем лек хода.

    Интересното е (и Слава Богу!), че това не се случва при каране в тия жеги от по около 100 км. на ден примерно. Става само при няколко минути 1-2, и то не винаги.

    Ако е от вдигнат градус, защо не се случва като загрее колата, всъщност охладителната течност? Цепи си точно 90 и не мърда, термостата е бетон, то преди смяната му го правеше същото.

    Веднъж пак по подобен път качих стотина градуса и не ми е изкарало подобно съобщение. Иначе от него се гаси, и на предната страница колега е коментирал това - в момента на съобщението колата просто гаси. При повторно палене изчезва и до след седмица-две, може и месец.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  14. #4274
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Охладителната течност може да стои на 90 и маслото да достигне 120 при дадени обстоятелства.
    Сложи 10W60 и предполагам, че проблемът ще изчезне. А и така ще намалее разходът на масло.

    В общи линии за TS мотор на около 200К, правилното масло е 10W60.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #4275
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Здравейте колеги
    Днес свалих скоростната кутия за смяна на съединител
    Интересното е че феродовия диск небеше износен ,даже нитовете небеше стигнал още ,а боксуваше по голям наклон
    Притескателя също е добре ,но и бездруго съм взел нов ,ще го сменям комплект с маховика ,по точно маховика беше износен
    Има ръб с вдлъбнатина и голям луфт по посока на движението и обратно ,също напред и назад
    Учудващото за мен е че не е с лагер помпа ,с аксиален лагер ,кутията с вилка,горна и долна помпа
    Въпроса ми е дали на новият съединител ,ще може да се монтира аксиален лагер ,марката е валео ,комплекта е с лагер помпа
    В стария ми диск лагера е закрепен на притискателя и работи като го издърпва навън ,а на новия притискател и това ще може да стане ,така като го гледам не ми се вижда голямо разтоянието на ламелите да може да езе лагер ,а и те са издадени
    Лагера не трябва ли да натиска притискатела ,или го издърпват
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

Page 285 of 320 FirstFirst ... 185235275283284285286287295 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •