Page 286 of 320 FirstFirst ... 186236276284285286287288296 ... LastLast
Results 4,276 to 4,290 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4276

    Default

    Това не е ли прекалено плътно?
    Ако мина от 10w40 на 15w40 или 15w50, кое ще е по-добре?
    Но ще е за следващата смяна на масло, сега съм на 1700 с това масло, планирал съм на макс. 8 до 9 хил. да го сменя, не е в уникално състояние мотора, че да трая до 10,12 или чак 15. На около 8 ще правя пълна смяна.

    15w40 или 15w50 да избера, това 10w60 много плътно ми идва сякаш...
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  2. #4277
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Това не е ли прекалено плътно?
    Ако мина от 10w40 на 15w40 или 15w50, кое ще е по-добре?
    Но ще е за следващата смяна на масло, сега съм на 1700 с това масло, планирал съм на макс. 8 до 9 хил. да го сменя, не е в уникално състояние мотора, че да трая до 10,12 или чак 15. На около 8 ще правя пълна смяна.

    15w40 или 15w50 да избера, това 10w60 много плътно ми идва сякаш...
    15w40 не е за този мотор! Сипи 10w60, и ако проблема остане, работата е ясна...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  3. #4278
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Трябва да се измери налягането в рейката с отделен манометър и да се съпостави с това, което отчита ECU - то посредством сензора.
    Така ще се разбере дали наистина налягането е ниско или сензорът е фирясал. Ако наистина е ниско, твърде вероятно е проблемът да е в помпата за високо налягане.

    Няма да е зле да се измери и налягането преди помпата за ВН. То трябва да е не по-малко от 4,5 Bar.
    Здрасти,след диагностиката беше записала грешка Coil 1(бобина на първи цилиндър),но както казах там най-вероятно имам проблем с кабела на самата бобина,защото когато я карах извън града,понякога придърпва и почва да свети чека и като отворя колата на място и мръдна кабела се оправя,но знам ли,възможно е да не е от това,а от самата бобина?Все пак не смятам,че миризмата на бензин от това.Утре ще я регистрирам и ще я покарам малко да видим какво ще се случи.Имам желание скоро да закарам колата на диагностика в София,за да ми проверят вариатора дали е настроен правилно и да установя проблема с миризмата на бензин,вместо да си бъхтя главата над нея само?Ако ти си монтьор,бих се доверил,ти лично кой би ми препоръчал?
    Last edited by Kirilbalukchiev; 26-08-2018 at 15:52.

  4. #4279
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не съм монтьор. Не посещавам сервизи. Поради това не мога да ти препоръчам такъв.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #4280

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    15w40 не е за този мотор! Сипи 10w60, и ако проблема остане, работата е ясна...
    Какво имаш предвид под "работата е ясна"?

    А 10w60 не е ли много плътно, смисъл - ОК ли е за зимата? Имай предвид, че аз и не карам мощно, 120-130 макс. , обикновено 90-100. Не съм от тия дето обичат "червената зона". А доколкото знам такова плътно масло се слага за яко каране, при мен по-скоро като километри се правят повечко заради работата ми, но тази я имам от март месец и не съм вдигал за това време повече от 140 с нея.

    Ако решим да е 10w60 дали е ОК да остане за следващата смяна, защото това масло ми е на 1700 км.?
    Last edited by Ali.Sali; 26-08-2018 at 16:37.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  6. #4281

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Какво имаш предвид под "работата е ясна"?

    А 10w60 не е ли много плътно, смисъл - ОК ли е за зимата? Имай предвид, че аз и не карам мощно, 120-130 макс. , обикновено 90-100. Не съм от тия дето обичат "червената зона". А доколкото знам такова плътно масло се слага за яко каране, при мен по-скоро като километри се правят повечко заради работата ми, но тази я имам от март месец и не съм вдигал за това време повече от 140 с нея.

    Ако решим да е 10w60 дали е ОК да остане за следващата смяна, защото това масло ми е на 1700 км.?
    10/60 пише, че е за спртно каране. Ако слушаш всеки какво ти казва по форумуте няма да стигнеш до никъде. И ще даваш излишни пари. Тези, които пишат едва ли са специалисти. Чети и си прави сам изводи.
    Карам си алфите винаги с 10/40 и не мога да се оплача. Така е от много години.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #4282
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Карам си алфите винаги с 10/40 и не мога да се оплача. Така е от много години.
    От това разбирам, че не ти свети лампата за ниско маслено налягане.

    Прочете ли, че при колегата това не е така?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #4283

    Default

    Двигателят е веротно за ремонт, вие го съветвате да се набутва с още пари за масло. И дори го наричате колега. Добре, че нямам такива колеги и не разчитам на форумни писачи да си поддържам колите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #4284
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Значи да сваля мотора и да го ремонтира, вместо да си реши проблема, макар и не-кардинално, като мине на по-гъсто масло.

    Ще се въздържа да го коментирам.



    PS:

    Възпитаните хора във форума използват обръщението "колега" и в това няма нищо странно.

    Но това за възпитаните хора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #4285

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Значи да сваля мотора и да го ремонтира, вместо да си реши проблема, макар и не-кардинално, като мине на по-гъсто масло.

    Ще се въздържа да го коментирам.



    PS:

    Възпитаните хора във форума използват обръщението "колега" и в това няма нищо странно.

    Но това за възпитаните хора.
    Хора като мен казват- виждам, че далече ще стигнеш.
    Тук ти си всичко друго, но не и възпитан. Възпитан си вероятно когато отидеш на работа.
    Карате го да смени маслото с по- скъпо и да долива по скъпо масло. Евтино ще му излезе. Кола не се ремонтира със смяна на масло.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #4286

    Default

    Да слага HPX и да продава хахахах,

  12. #4287

    Default

    Прави го относително рядко, на две седмици веднъж може би. Днес го направи, но последната случка е преди точно толкова 15-16 дни. И само при 1-ва / 2-ра, съпроводена с гаснене и "плюене" на съобщение. Въртя ключа наново и после поне седмица не виждам подобен проблем, седмица ми е около 350 км. грубо, т.е. на този интервал го прави.

    Относно обръщението "колега" - аз и сред приятели го ползвам, с единия както се запознахме от 4 години насам само "колега" си викаме, не виждам какво му е лошото. А форума естествено , че не може да ти поддържа колата, но е добра опорна точка за идеи. Сега кой ще се възползва и ще "вярва сляпо" е отделен въпрос и е до самосъзнание. На всеки опита му, автомобила му, стила му на каране и финансовите възможности са различни така, че разбира се, че всеки един съвет е персонален и не бива да бъде приеман буквално, без значение дали получавам или давам съвет. Мисля, че всеки го знае това (поне всеки елементарно интелигентен) и не е нужно да го обяснявам.
    Аз търся съвет, идея, не форум да ми ремонтира автомобил.

    Виждам и знам, че във форума доста се познавате лично, други - от години водят писмена комуникация и от там някакви спорове, но аз не участвам в подобни нападки , лични отношения и т.н. и всяка тема, мнение или въпрос са ми с изцяло позитивен характер. Наясно съм, че повечето алфисти тук се знаете, аз още не съм ходил и на фест, макар, че имам желанието (но в работата не ме питат точно това).

    Те така.

    За 10w60 и аз знам, че е за спортно каране, аз нямам такова каране. Една идея по-плътно масло кое би било подходящо, ако не е 10w40? Би ли помогнало?

    Също така това загряване на маслото не мога да разбера как точно се получава, като съм имал дни с 300 км. пробег в 35-38 градуса жега без проблем, имал съм с 20-тина км. по хладното вечер, когато ми се е случвало. Едното с другото яко си контрастира. Охладителната винаги ми е била на 90.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  13. #4288

    Default

    Вместо тогава да чакаш някой да ти препише от мрежата нещо, напиши в гугъл- висока температура на маслото и си чети. Твоята алфа не е много по различна от другуте коли
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #4289
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    .....Също така това загряване на маслото не мога да разбера как точно се получава, като съм имал дни с 300 км. пробег в 35-38 градуса жега без проблем, имал съм с 20-тина км. по хладното вечер, когато ми се е случвало. Едното с другото яко си контрастира. Охладителната винаги ми е била на 90.
    Маслото се загрява основно от съприкосновението си с буталата и цилиндрите, чиято температура е по-висока от тази на охлаждащата течност. Поради това е нормално работната температура на маслото да е около 110 гр. Това налага охлаждането му. То става основно чрез "водния" охладител в основата на масления филтър и чрез въздушната струя обтичаща картера.
    При ниски скорости на движение на ниска предавка и високо натоварване на мотора, въздушната струя се оказва недостатъчна, както и капацитетът на охладителя, чиято площ е относително малка.
    Поради това, както вече казах, температурата му може да се повиши с няколко десетки градуси над тази на охлаждащата течност. Тогава то става по-рядко и лесно избива там, където има по-големи от нормалните хлабини (маслената помпа и лагерите на КВ). Резултатът от това е пониженото му налягане на празен ход.
    Last edited by ecotronic; 26-08-2018 at 20:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #4290

    Default

    Хубаво е като искаш да даваш съвети и да се правиш на специалист да попрочетеш малко специализирана литература. Не само това което изровиш от мрежата.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 286 of 320 FirstFirst ... 186236276284285286287288296 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •