Page 288 of 320 FirstFirst ... 188238278286287288289290298 ... LastLast
Results 4,306 to 4,320 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4306
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Така и така доливаш по много, барем го смени цялото. Разходът на масло ще намалее с 10w60, но не очаквай чудеса.

    Накратко - имай си едно на ум. Ще позакърпиш ситуацията с по-гъстото масло, но този мотор се нуждае от лифтинг.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #4307

    Default

    Ами той капе леко, сега след седмица ще влиза за семеринг... не знам, не струва 4-цифрената сума за основен ремонт, макар, че ако ги имах ей така свободно с хиляди щях да го направя - харесвам си я колата, дори така с доливанията ми върши работа и движи, при това прекрасно.

    Ще го ревизираме в сервиз кое ще е по-необходимо, но цялостен ремонт.... прекалено скъп е. Така има ли големи рискове според вас?
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  3. #4308

    Default

    И аз така си бях прежалил бензинката, но накрая проблема в разхода на масло се оказа в запушен маслен сепаратор.

  4. #4309
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Здравейте момчета.
    Искам да попитам има ли разлика в CD-то на Алфа ГТ ,което е на Босе с обикновеното.Искам да кажа,ако взема mp3 CD и музиката в колата ми е Босе например,ще има ли проблем с обикновеното CD?Мисълта ми е,че моята кола не е с Босе,но сега поръчах колоните от Босе без тубата,и ако да речем сложа обикновено CD,ще има ли проблем?
    Last edited by Kirilbalukchiev; 31-08-2018 at 14:28.

  5. #4310

    Default

    Ще проверим и това, и гумички. В понеделник влизаме в сервиз. Дано се получи.

    После имам един дебитометър и това е. Май. Благодаря за отговорите до момента, ще пиша след понеделник с резултат!
    Last edited by Ali.Sali; 31-08-2018 at 14:39.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  6. #4311
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    Какви пари върви Q2 дифренциал?

  7. #4312
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Нов или 2ра ръка?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #4313

    Default Странично огледало до пасажера

    Колеги имам нужа от помощ, снощи някой ми счупил страничното огледало, даже не го забелязъх докато не реших да ги свия. Просто огледаловот се завърти много лесно, то направо си шава напред назад. Крепи се някакси върху някакъв лост, но е е стабилно, най вероятно при първа дупка ще си смени позицията. Н искам да го лепя, имали някакъв друг начин как да го оправя този проблем или трябва да семни целия механизъм? Благодаря предварително за отделеното време

  9. #4314

    Default

    Quote Originally Posted by sourcengineer View Post
    Колеги имам нужа от помощ, снощи някой ми счупил страничното огледало, даже не го забелязъх докато не реших да ги свия. Просто огледаловот се завърти много лесно, то направо си шава напред назад. Крепи се някакси върху някакъв лост, но е е стабилно, най вероятно при първа дупка ще си смени позицията. Н искам да го лепя, имали някакъв друг начин как да го оправя този проблем или трябва да семни целия механизъм? Благодаря предварително за отделеното време
    Купи си втора употреба. Счупили са ти това нещо, аз го залепих докато взема друго огледало, като го залепиш огледалото не се прибира вече.
    моето го беше ударил някой тъпанар и после го беше нагласил все едно нищо му няма, като затворих вратата и то падна

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0010.jpg 
Views:	34 
Size:	97.4 KB 
ID:	164812
    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0018.jpg 
Views:	39 
Size:	97.6 KB 
ID:	164813
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #4315
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Купи си втора употреба. Счупили са ти това нещо, аз го залепих докато взема друго огледало, като го залепиш огледалото не се прибира вече.
    моето го беше ударил някой тъпанар и после го беше нагласил все едно нищо му няма, като затворих вратата и то падна

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0010.jpg 
Views:	34 
Size:	97.4 KB 
ID:	164812
    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0018.jpg 
Views:	39 
Size:	97.6 KB 
ID:	164813
    При мен отърваше зегерката в ляво от ограденото, колега виж дали пружината е хвръкнала. Може само да си сложиш зегерката и да не се налага ново. Износва се улея в който зегерката се законтря. Когато се сгъне огледалото зегерката отърва и огледалото се движи напред назад.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #4316
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Най-вероятно е изскочила зегерката.Ако е така те съветвам да направиш канала по-дълбок(при стругар),поставяш шайба,върху нея обикновенна зегерка(оригиналната я пускаш в коша),и проблема ти е решен.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  12. #4317

    Default

    И като се има предвид колко е неприятно разглобяването на огледало и успеха е съмнителен си купи друго.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #4318
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Значи за следваща смяна ще е Edge 10w60.

    Наложително ли е според вас да се смени веднага, или мога да си доливам и да си карам така с 10w40, и без това идва зима, и след зимата долу-горе ще съм на 7-8 хил. да го сменя с edge-а, или ще е наложително веднага?

    Горенето е около 700 гр. на 1000 км. , което никак не е малко, но пък съм се примирил с доливанията и не ми пречи дори да е така - стига мотора да работи и колата да ми върши работа, не е толкова скъп 1 литър в месеца при моята употреба , литъра е 12 лв. , не е чак пък такъв проблем.

    Целта ми с 10w60 не ми е да реши проблема с горенето, а грешката, водеща до гаснене "Low Pressure", заради която не се знае кога (Господ да не дава) ще изям удар отзад при културата на българския шофьор (без да обиждам, то който се припознае в думите ми, той може да се чувства обиден) да се движи броня за броня лепнат, буквално на милиметри.

    Пък евентуално може ли да започне да горе по-малко? Примерно.
    А бе пич, ако нямаш теч от някъде....я си погледни ауспуха, свали свещите и виж как са.......не се заблуждавай, че ще намалиш разхода с определен вид масло или добавки...макар, че добрите добавки действат временно при различни хлабини, но след време нещата стават по зле....
    Относно добавките...съм гледал реклама на живо преди доста години на "универсален модификатор"....собственика на ЕМ- Комплект....Емил Молетаров беше внесъл от тази добавка за стотици хиляди лева....и за да пласира стоката направи следната реклама в сервиза си пред телевизионите камери.....докара собственият си мерцедес, обяви, че ползува тази добавка, източи маслото....колата работи 5-6 минути на празен ход без масло....след това наля масло и си тръгна победоносно......продажбите скочиха яко, ама тоя мерджан повече не го видях....
    Всяко масло си има спецификация и според нея се определя за какво натоварване, експлотация, атмосферни условия и т.н. ще се използува.....всичко останало са напразни експерименти....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #4319
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И като се има предвид колко е неприятно разглобяването на огледало и успеха е съмнителен си купи друго.
    Което след две прибирания също ще се разпарчетоса или ти го съветваш да си поръча чисто ново?


    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  15. #4320

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Което след две прибирания също ще се разпарчетоса или ти го съветваш да си поръча чисто ново?


    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Аз не съветвам, нито препоръчвам,( има си други дето се мислят за голяма работа и си вярват много и препоръчват и съветват) всеки може да разсъждава, да взима решения и да си харчи парите, както прецени, след като се запознае с различни варианти.
    Аз бих го разглобил от любопитство, а ако не съм сръчен и не съм си разглобявал играчките като малък, ще си купя веднага друго.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 288 of 320 FirstFirst ... 188238278286287288289290298 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •