Page 305 of 320 FirstFirst ... 205255295303304305306307315 ... LastLast
Results 4,561 to 4,575 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4561
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Ако си развил и гайката на самия амортесьор, излиза без тампона. Ако развиеш само първата гайка, която държи амортесьора за купето илиза всичко комплект, само трябва малко дърпане.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  2. #4562
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Мига ми подгрева 'реотанчето' известно време след като запаля....дали има изгоряла свещ или е нещо друго?
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  3. #4563
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Може да е и реле освен изгоряла свещ, но най-вероятно е свещ.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  4. #4564
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Привет на всички! Имам едно питане за Alfa GT 1.8 T.Spark, нормално ли е като си загрее на 90 градуса маркучите към радиатора да са доста корави? Антифриза е червен и е бистър,няма промяна в нивото, загрява нормално и е с нова водна помпа? Питам, защото отскоро я имам и ми е първи спарк?

  5. #4565
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Първата степен на вентилатора включва ли се нормално? Нивото на течността при студен мотор нормално ли е? Налягането в охладителната система трябва да е около 1 bar. Ако е по-високо, следва да се прегледа клапана на капачката на разширителния съд.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #4566
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Първата степен на вентилатора включва ли се нормално? Нивото на течността при студен мотор нормално ли е? Налягането в охладителната система трябва да е около 1 bar. Ако е по-високо, следва да се прегледа клапана на капачката на разширителния съд.
    Ами да първата степен си работи коректно, обаче като се загледах одеве малко над максимума е антифриза около 0.5см.Утре мисля да го направя между минимума и максимума.Радиатора също е чист става си равномерно топъл.

  7. #4567
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    0,5 см не е от голямо значение, но все пак е добре да не надвишава максимума, на студен мотор. Следи нивото да не би да губи течност.
    Уредът на таблото послъгва, така че за да ти е мирна главата е най-добре да направиш една диагностика и да видиш реалната температура, отчетена от ECU - то, както и праговете при които включват двете степени на вентилатора.
    Първа трябва да включва при 97, втора при 105, при неработещ климатик.
    Last edited by ecotronic; 04-06-2019 at 23:55.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #4568
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    0,5 см не е от голямо значение, но все пак е добре да не надвишава максимума, на студен мотор. Следи нивото да не би да губи течност.
    Уредът на таблото послъгва, така че за да ти е мирна главата е най-добре да направиш една диагностика и да видиш реалната температура, отчетена от ECU - то, както и праговете при които включват двете степени на вентилатора.
    Първа трябва да включва при 97, втора при 105, при неработещ климатик.
    Значи, оправих си нивото на антифриза, гледах я на диагностика вентилатора работи коректно, явно се заблуждавам, защото на боксера са по-меки маркучите.Иначе благодаря за съдействието

  9. #4569

    Default

    Колеги помагайте.Някой има ли контакт с колегата dobromirski понеже имам огромен проблем с selespeed и незнам към кого да се обърна.БЛАГОДАРЯ

  10. #4570

    Default

    Здрвейте, алфата е 156 бензин, бях откачил акумулатора и колата стоеше на слънце, после като я запалих и свалих стъклото, то се сваляще на интервали, слиза 10 сантиметра и спира, трябва да отпусна копчето и пак да го натисна и така няколко пъти на равни интервали докато слезе, нагоре е същото, същото е и за другото стъкло.
    Това дали е някаква повреда?

  11. #4571
    Младши алфист AlfaRomeoBoXeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Кюстендил
    Age
    29
    Posts
    18

    Default

    Здравейте, какъв е размера на предните и задните говорители на алфа ромео 156 2005г.
    Благодаря.
    146 1.6 Боксер 96г.

  12. #4572
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Размерът на говорителите е 16.5 см.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  13. #4573

    Default

    Отзад на кората може и елипси 6х9 инча.

  14. #4574
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Момци,вадих кошницата от резервоара и сега не ми показва вярно,първо не бях сложил уплътнението както трябва и стоеше около един пръст по високо...показваше много малко гориво,сега е както трябва ”мисля” но стрелката не мърда от втората черта ”чертата преди половината” питането ми е,трябва ли уплътнението да е до долу и с натиск да се обере луфта на пружината на кошницата или....
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  15. #4575

    Default

    Колеги, от 2-3 месеца имам проблеми при паленето с мойта 147 1.9JTDm 120 коня - 2008 година. Като цяло пали с повечко въртене и зор, но понякога въртенето продължава по 20-30 секунди и когато най-накрая запали от ауспуха изкарва гъст бял дим. Въпреки всичките мъки до момента нямам случай да не съм успял да запаля. Няма никакво значение дали колата е топла или студена, пробвал съм и с нафта от различни бензиностанции. Иначе алфата си върви нормално, набира си се както и преди и по време на път не пуши грам. Проверени са свещи, реле и е сменен датчик на разпределителен вал, че се беше заразлепвал и имах някакви съмнения. Минала е през няколко диагностики и до сега не е показала никакви грешки на двигателя, както и никакви отклонения извън нормите на дюзите. От десетина дни когато се стигне до ситуацията да върти продължително ми светва чек, който грубо преведен от мен ме предупреждава, че катализатора е задръстен. По принцип при закачането на едната от диагностиките показа, че е задръстен на 90% и вкарахме колата принудително в регенерация. Сега като се замисля това беше и периода в който палех най-безпроблемно автомобила. Това, което ми хрумва е да премахна катализатора(и дпф-а), защото до колкото разбрах имам и такъв някъде около катализатора, и да сложа резонаторно гърне. Разбира се това ще е гарнирано и с някакви промени по софтуера. Та въпросите ми са - смятате ли, че съм прав и проблема е там ? И някой извършвал ли е тази процедура на автомобила си, за да ми предложи сервиз в който могат да свършат цялата работа и евентуално да ме ориентира за цена ?

Page 305 of 320 FirstFirst ... 205255295303304305306307315 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •