Page 311 of 320 FirstFirst ... 211261301309310311312313 ... LastLast
Results 4,651 to 4,665 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4651
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Ако имаш как направи една ревизия на апарата. Моите ги прибрах с ключ за флекс, като от ляво нямаше проблеми, но отдясно вървеше малко трудно. В последствие ревизирах апарата и повече не съм имал проблеми.

    Възможно ли е да е от въжетата за ръчната спирачка
    Блокирали са и въобще не се движат
    Мисля и тях да сменя ,първо ще сваля старите и тогава ще прибирам цилиндъра ,а след това ще монтирам новите накладки със новите въжета за р.сп.
    Ще го ревизирам преди монтажа, тъкмо ще и сменя цялата спирачни течност в системата
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  2. #4652
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Въжетата нямат общо, механизма на ръчната е на резба и при дърпане на ръчната навива буталото. Като я отпуснеш се връща. Ако не се движи апарата или буталото е много клеясало или маркуча е запушен и няма къде да отиде спирачната течност.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #4653
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Въжетата нямат общо, механизма на ръчната е на резба и при дърпане на ръчната навива буталото. Като я отпуснеш се връща. Ако не се движи апарата или буталото е много клеясало или маркуча е запушен и няма къде да отиде спирачната течност.

    Благодаря колега
    Ако не мога да се справя ще пиша допълнително
    Ще взема опръстен за буталото след като го извадя ще видя какво се случва
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  4. #4654

    Default

    Препоръчайте някакво лепило, което не оставя петна върху плат. Разлепил се е платът на кората на вратата.

  5. #4655

    Default

    Само спрей лепило ще ти свърши добра работа.

  6. #4656

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Само спрей лепило ще ти свърши добра работа.
    Гледам, че има някакви лепила за плат, тапицерски, но не знам дали ще издържат на висока температура в колата, а и това под плата е нещо като дунапрен или нещо като монтажна пяна и се рони.

  7. #4657
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    240

    Default

    То си е било дунапрен, който с течение на времето е изгорял и затова сега се рони. Иначе, както и колегата по-горе е казал, лепило на спрей, ще ти свърши работа.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  8. #4658

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    То си е било дунапрен, който с течение на времето е изгорял и затова сега се рони. Иначе, както и колегата по-горе е казал, лепило на спрей, ще ти свърши работа.
    Да, дунапрен от плата, одеве го проучих, направо ще трябва нов плат за тапицерия или мога да ги облека с изкуствена кожа, може да се загубят вертикалните линии, но ще го преживея.
    Last edited by El Caballero; 18-04-2020 at 17:02.

  9. #4659
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Здравейте колеги, искам само да попитам според вас има ли смисъл от чип на алфа ромео 156 1.8 тс 140 к.с. Навсякъде чета че подобрението е 15-20 к.с., което ако е единственото в + не си струва за мен,но аз съм лаик и предпочитам да питам.

  10. #4660
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Втори въпрос - има ли някой в София, който да разполага с мултиволан от фл алфа 156 и съответно желанието и възможностите да го монтира и свърже към едно пионерче и за да не е много просто да подме и и крушките по централната конзола, която където е за смяна, защото аз съм малко (кунки в гъзунки) естествено срещу разумно заплащане

  11. #4661
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Да, дунапрен от плата, одеве го проучих, направо ще трябва нов плат за тапицерия или мога да ги облека с изкуствена кожа, може да се загубят вертикалните линии, но ще го преживея.
    Така е, дунапрена се е изпарил и при мен е така,но мисля че с кожа няма да стане.По скоро трябва да се използва материялът с който претапицирват таваните.И все пак,ако имаш резултат пиши и снимай! Успех!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  12. #4662
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by lbmrsokolov View Post
    Здравейте колеги, искам само да попитам според вас има ли смисъл от чип на алфа ромео 156 1.8 тс 140 к.с. Навсякъде чета че подобрението е 15-20 к.с., което ако е единственото в + не си струва за мен,но аз съм лаик и предпочитам да питам.
    Извинявам се,но къде ги четеш тези 15-20 к.с.?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  13. #4663
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Simeon_123 View Post
    Благодаря колега
    Ако не мога да се справя ще пиша допълнително
    Ще взема опръстен за буталото след като го извадя ще видя какво се случва

    Здравейте колеги ,цилиндъра и маркуча нямат проблеми ,всичко при тях е наред
    През седмицата си купих комплект скоби с ляво и дясно въртене и днес за 20 минути довърших започнатото от миналата седмица
    Да отбележа ,и двата задни спирачни цилиндри се прибират в посока на часовниковата стрелка
    Смених си и жилата на ръчната спирачка
    Старите които свалих бяха клиясали жилата в бронята и не се движеха изобщо
    Малко трудно ми беше докато ги сваля ,отпуснах от лоста на ръчната шпилката и след обилно пръскане с вд започнаха да помръдват жилата така че да ги освободя от цилиндрите. Най лесно щеше да ми е ако ги отрежа с флекса, но по интересен ми беше пътят им ,след това отидоха в боклука
    Last edited by Simeon_123; 19-04-2020 at 01:07.
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  14. #4664
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Препоръчайте някакво лепило, което не оставя петна върху плат. Разлепил се е платът на кората на вратата.

    Здравей колега
    Миналата година по това време правих тази процедура с корите на вратите
    Плата го отстраниха напълно и почистиха кората с обезмаслител на няколко пъти докато се изчисти
    След това ги оставих при тапицер с уговорката да се облекат в кожа
    Тапицерия си остави ръцете ,никакви линии и извивки не бяха така както си мислех че трябва да са
    И за капак след монтажа на вратите ,на 20тия ден започнаха да се разлепят ,уж със скъпо лепило са правени
    Аз всеки ден след работа дозалепвах плата на корите в продължение на 1 седмица
    Накрая ми писна ,свалих ги от вратите ,занесох ги унас ,разлепяне ,чистене ,всичко наново. Купих полиеританово лепило ,ако мазане със шпатола и досега не са мръднали
    Така че лепилото е много важно
    Дано лепилото на спрей да ти свърши работа ,както са писали по горе колегите
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  15. #4665

    Default

    Quote Originally Posted by Simeon_123 View Post
    Здравей колега
    Миналата година по това време правих тази процедура с корите на вратите
    Плата го отстраниха напълно и почистиха кората с обезмаслител на няколко пъти докато се изчисти
    След това ги оставих при тапицер с уговорката да се облекат в кожа
    Тапицерия си остави ръцете ,никакви линии и извивки не бяха така както си мислех че трябва да са
    И за капак след монтажа на вратите ,на 20тия ден започнаха да се разлепят ,уж със скъпо лепило са правени
    Аз всеки ден след работа дозалепвах плата на корите в продължение на 1 седмица
    Накрая ми писна ,свалих ги от вратите ,занесох ги унас ,разлепяне ,чистене ,всичко наново. Купих полиеританово лепило ,ако мазане със шпатола и досега не са мръднали
    Така че лепилото е много важно
    Дано лепилото на спрей да ти свърши работа ,както са писали по горе колегите
    Благодаря, мисля да купя лепило на Хенкел, в кутия, издържа на висока температура, още не съм решил кожа или плат. Корите лесно ли се свалят, има ли нещо за чупене?

Page 311 of 320 FirstFirst ... 211261301309310311312313 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •