Page 312 of 320 FirstFirst ... 212262302310311312313314 ... LastLast
Results 4,666 to 4,680 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4666
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Чичко гугъл , фирми които уж предлагат чиповеа

  2. #4667
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    На бензинов двигател, повече от 3-5 коня отгоре е много трудно, без добавяне на турбина, дюзи и т.н
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #4668
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    С две думи няма смисъл

  4. #4669
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    На бензинов двигател, повече от 3-5 коня отгоре е много трудно, без добавяне на турбина, дюзи и т.н
    Турбина дюзи и тн….
    Абсолютно е възможно да се появят още 20 коня на атмосферен двигател, но не и само с чип!
    Е, зависи и какъв е двигателя.... Едно е да се извадят 20 коня в + от нещо 1.3 друго е от 3.0...

    Колегата ми има Хонда Акорд с К24 мотор, чип, генерация филтри и разни такива неща и на диното в Хеед извади повече от 20 коня като резултат... (но дори и с тези над 20 коня е пак под заводските дори...)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #4670
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Благодаря, мисля да купя лепило на Хенкел, в кутия, издържа на висока температура, още не съм решил кожа или плат. Корите лесно ли се свалят, има ли нещо за чупене?

    На 147 се свалят лесно
    Има няколко видиш от долната страна на кората и 1 шестостен 6мм на дръжката
    Кората е прикрепена към вратата с пластмасови копчета ,те се чупят. Продават ги в нета 25 бройки за 5 лв.ги бях взел ,иначе насипно по магазините за автобои вървят по 0.70 ст.бройката
    След като се откопчее кората се надига леко нагоре и се сваля
    Това е общо взето
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  6. #4671

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    На бензинов двигател, повече от 3-5 коня отгоре е много трудно, без добавяне на турбина, дюзи и т.н
    Не е баш така.
    16 вентиловия спарк с ремап и махнати катализатори може да се "засили" с 12-15 коня...
    Но това само при условие, че ламбда сонда, дебитомер, свещи, кабели и бобини са в перфектно състояние. И се кара на 98-100 октанов бензин или газ.

    При цф3 моторите това е и идеална възможност да се изключат излишните ламбда сонди след катализаторите.
    Бобо (екстрийм тунинг) или Ники (оемоторспорт) могат да я свършат цялата тая работа, за колегата, който пита.
    Между 200 и 500лв приготви, в зависимост от настроението на майстора и състоянието на колата, както и дали ще продадеш катализаторите.

    Разлика след ремапа се усеща доста, не само в максималната мощност, но и доста повече сила идва между 2 и 3к оборота, където му е слабото място на стоковия спарк.
    Last edited by dhtj; 21-04-2020 at 01:22.

  7. #4672
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Благодаря, мисля да купя лепило на Хенкел, в кутия, издържа на висока температура, още не съм решил кожа или плат. Корите лесно ли се свалят, има ли нещо за чупене?
    Здравей. За дреболийте, които си правя по салона си взех лепило Denlaks. Нанасям го с четка, може да се разрежда с кореселин, ако ми трябва по-рядко, и съм доволен от това как лепи. Първите ми детайли са вече на повече от година и не са се разлепили. Иначе корите на 147 са май с едни "жлебове" в които е натикан плата/кожата, така че не би трябвало да е трудно да се направят "вълните", но не съм сигурен дали стария плат/кожа ще може да се използва повторно.
    146 1.6TS CF1 '98


  8. #4673

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Здравей. За дреболийте, които си правя по салона си взех лепило Denlaks. Нанасям го с четка, може да се разрежда с кореселин, ако ми трябва по-рядко, и съм доволен от това как лепи. Първите ми детайли са вече на повече от година и не са се разлепили. Иначе корите на 147 са май с едни "жлебове" в които е натикан плата/кожата, така че не би трябвало да е трудно да се направят "вълните", но не съм сигурен дали стария плат/кожа ще може да се използва повторно.
    Благодаря.

  9. #4674
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не е баш така.
    16 вентиловия спарк с ремап и махнати катализатори може да се "засили" с 12-15 коня...
    Но това само при условие, че ламбда сонда, дебитомер, свещи, кабели и бобини са в перфектно състояние. И се кара на 98-100 октанов бензин или газ.

    При цф3 моторите това е и идеална възможност да се изключат излишните ламбда сонди след катализаторите.
    Бобо (екстрийм тунинг) или Ники (оемоторспорт) могат да я свършат цялата тая работа, за колегата, който пита.
    Между 200 и 500лв приготви, в зависимост от настроението на майстора и състоянието на колата, както и дали ще продадеш катализаторите.

    Разлика след ремапа се усеща доста, не само в максималната мощност, но и доста повече сила идва между 2 и 3к оборота, където му е слабото място на стоковия спарк.
    Това ми звучи добре, колата е след смяма на свещи бобините са идеални ккато се изрази майстора така че най вероятно ше има ефекта, благодаря

  10. #4675

    Default

    Здравейте пичове, сигурен съм, че е било обсъждано и преди, но кажете ми защото се колебая наистина много.
    Толкова либе страшно това чудо бензин върхи Алфа?
    Искам да си взема 147/GT но трябва да е задължително бензинка. Тук в Холандия, където живея данъка на дизела е около 350 евро на тримесечие.. т.е. по 100+ евро на месец. А бензинките са около 150евро на тримесечие.

    Толлова ли наистина ще бера ядове с този бензин, ако си го избера? Скъп ли е за поддръжка, че всеки, дори алфист ми казва бягай от TS.
    Само свещите ли са проблем? Доколкото четох се сменят всички наведнъж, общо 12 нали така? Свещите да са максимум 20 евро/бр. Според мен не е много, ако е нещо, което няма да сменям на 6 месеца/година.
    Какви други ядове мога да очаквам?
    Знам за слабото окачване, но тук пътищата са добри, не би следвало да имам много ядове в тази насока.

    Какво ви е мнението, ще се хвърлят ли грешни пари за TSpark?

  11. #4676
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Свещите са общо 8 (4 големи и 4 малки) и въобще не са проблем Платинени или иридиеви държат по над 100К пробег. TS моторите не са лоши, освен ако не си поставиш за цел непременно да го счупиш, карайки го продължително в лютеницата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #4677

    Default

    Quote Originally Posted by johnterry7 View Post
    Здравейте пичове, сигурен съм, че е било обсъждано и преди, но кажете ми защото се колебая наистина много.
    Толкова либе страшно това чудо бензин върхи Алфа?
    Искам да си взема 147/GT но трябва да е задължително бензинка. Тук в Холандия, където живея данъка на дизела е около 350 евро на тримесечие.. т.е. по 100+ евро на месец. А бензинките са около 150евро на тримесечие.

    Толлова ли наистина ще бера ядове с този бензин, ако си го избера? Скъп ли е за поддръжка, че всеки, дори алфист ми казва бягай от TS.
    Само свещите ли са проблем? Доколкото четох се сменят всички наведнъж, общо 12 нали така? Свещите да са максимум 20 евро/бр. Според мен не е много, ако е нещо, което няма да сменям на 6 месеца/година.
    Какви други ядове мога да очаквам?
    Знам за слабото окачване, но тук пътищата са добри, не би следвало да имам много ядове в тази насока.

    Какво ви е мнението, ще се хвърлят ли грешни пари за TSpark?
    Взимай смело, говорят лошо хора, които не са имали TS или са имали някакъв боклук от моргата.
    Ако мотора и периферията му са в добро състояние, колата върви добре, не гори много, има готин звук и ти прави кеф да я караш.

    Както каза колегата по-горе, с иридиеви/платинени свещи ще забравиш кога си ги сменил. С оригинално ТРВ окачване също ще прескочиш 100к км без проблем по Холандските пътища.
    Препоръчвам ти 1.8 и 2.0 версиите на TS, те са по-готини за каране. 1.6 идва слабичък.

  13. #4678

    Default

    1.6 е ок ако не си състезател и се возиш сам. На пълна кола държи скорост, но трудно се засилва
    Подкрепям горното мнение, нямам от какво да се оплача. Похапва масло, но за над 50 хил километра не е повишила консумацията от времето, когато я купих. Окачването вече също е доста по-евтино от преди 5-6 години, така че не е драма, особено по хубави пътища.



  14. #4679
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Ако не смяташ да слагаш (lpg),даже може и бош свещи да слагаш от 5-6 евро на първо време,но все пак НЖК е топ за "двойния искър"
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  15. #4680

    Default

    Не, няма смисъл от газ, тук много рядко карат на газ. А и бензина е евтин, според мен не би ми било проблем да карам и кола, която харчи 15-16 на 100 градско.
    Разгледах ги по колко пари са тия свещи. На Бош са по 2 евро на NGK между 20-30евро различните видове. Нищо страшно няма..

Page 312 of 320 FirstFirst ... 212262302310311312313314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •