Page 317 of 320 FirstFirst ... 217267307315316317318319 ... LastLast
Results 4,741 to 4,755 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4741
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не съм в час с Delphi диагностиката, но с MES много лесно ще разбереш дали сондата е ок. Просто се пуска да чертае графиката на сигнала и и се гледа дали има нормалния размах и дали не е прекалено мудна.

    Ако имаш съмнения за сондата, просто я изключи. Може да запише грешка заради отоплението и, но моторът ще работи по-добре без, отколкото със забила сонда.
    Last edited by ecotronic; 29-01-2021 at 15:48.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #4742

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не съм в час с Delphi диагностиката, но с MES много лесно ще разбереш дали сондата е ок. Просто се пуска да чертае графиката на сигнала и и се гледа дали има нормалния размах и дали не е прекалено мудна.

    Ако имаш съмнения за сондата, просто я изключи. Може да запише грешка заради отоплението и, но моторът ще работи по-добре без, отколкото със забила сонда.
    Ясно, довечера така и ще направя. Имам и ELM327 от тия за по 20 лева, но нещо неможах да я подкара , май не разчита този двигател... Довечера ще я сваля и ще тествам какво ще стане...



  3. #4743
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Няма как да се вържеш за този мотор с elm327. Трябва ти ККL кабел.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4744
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Реално имам клип с живите данни на колата, но не знам как да го кача тук....Ако знам, че със сигурност е сондата още в понеделник ще поръчам пак нова....

    Уточнявам, че тези данни са на Бензин на място на запален двигател...

    Като данни пише следното;
    Ламбда интегратор ; 26 стъпки
    Ламбда регулиране; 58 mV
    Състояние на ламбда сондата; долно ограничение
    Дроселен потенциометър; 1 градуса
    Време на впръскване; 3,46 мили секунди
    Момент на запалване 10 градуса BTDC
    Нямаш ли възможност да наблюдаваш корекциите?STFT и LTFT параметри са ми на телефона и със някаква безплатно любителска програмка си ги гледкам без ядове. Даже интерфейса ми дава възможност да си направя екран в който да си наблюдавам едновременно каквото си искам.
    По графиката само на сондата , аз поне, не бих могъл да определя до колко е мудна,но когато наблюдавам момента в който обогатява или обеднява сместа и следя реакцията на сондите криво ляво се справям.Не е голяма философия
    При настройка на газовото би трябвало също да може да се забележи евентуален проблем със сондата,стига да не попаднеш на някой тарикат дето само пуска самоадаптацията колкото да ти прибере кинтите .Лошото е ,че много газаджии станаха такива.
    Това със стъпките само подозирам какво значи.
    58мв вероятно е някаква гранична константа която се взима под внимание за цикленето.
    Без момента на обръщане на корекциите и графиката от сондата само си гадаеме.
    Може всичко да е наред и проблема да е до настройка или адаптация.
    Моя опит със сондите е ,че карат дълги години без ядове и винаги над 200 000км.Ментаци и евтини аналози не купувам.Просто няма смисъл.
    Утре ще снимам на 1.8 тс ,той е две сонди отпред и една зад катализатора.Сега бачкам ,ей това е от дачийката.
    При нормално работеща сонда без да записва грешки при мен на таксито при това на метан (на бензин обикновенно е с още по-леки корекции )изглежда така:
    последния кадър е на бензин
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2021-01-30-00-41-41.jpg   Screenshot_2021-01-30-00-51-17.jpg   Screenshot_2021-01-30-01-16-21.jpg  
    Last edited by 546; 30-01-2021 at 02:30.

  5. #4745

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Нямаш ли възможност да наблюдаваш корекциите?STFT и LTFT параметри са ми на телефона и със някаква безплатно любителска програмка си ги гледкам без ядове. Даже интерфейса ми дава възможност да си направя екран в който да си наблюдавам едновременно каквото си искам.
    По графиката само на сондата , аз поне, не бих могъл да определя до колко е мудна,но когато наблюдавам момента в който обогатява или обеднява сместа и следя реакцията на сондите криво ляво се справям.Не е голяма философия
    При настройка на газовото би трябвало също да може да се забележи евентуален проблем със сондата,стига да не попаднеш на някой тарикат дето само пуска самоадаптацията колкото да ти прибере кинтите .Лошото е ,че много газаджии станаха такива.
    Това със стъпките само подозирам какво значи.
    58мв вероятно е някаква гранична константа която се взима под внимание за цикленето.
    Без момента на обръщане на корекциите и графиката от сондата само си гадаеме.
    Може всичко да е наред и проблема да е до настройка или адаптация.
    Моя опит със сондите е ,че карат дълги години без ядове и винаги над 200 000км.Ментаци и евтини аналози не купувам.Просто няма смисъл.
    Утре ще снимам на 1.8 тс ,той е две сонди отпред и една зад катализатора.Сега бачкам ,ей това е от дачийката.
    При нормално работеща сонда без да записва грешки при мен на таксито при това на метан (на бензин обикновенно е с още по-леки корекции )изглежда така:
    последния кадър е на бензин
    Привет отново. Реших преди 2 дена да адаптирам на ново колата и колата стана коренно различна, работи перфектно на студен и топъл двигател когато е на бензин. 2 дена я карах само на бензин и направо съм изумен, колата пали от първия път, само връткам ключа и всичко 6. Карах 2 дена колата на бензин и за 200 км. колата нито веднъж не ми е клатила оборотите или да е угасвала както преди като дам на свободно. Днес реших да я покарам на ГАЗ. Всичко беше добре докато не се прибрах и оставих колата да изтине. Отивам да паля и колата пак пали ЗЛЕ както преди, пращи пука....клати обороти всичко по старо му.......Установих, че целият ми филм е от газовата уредба. Сега не знам какво да правя, че да ми я нагласят газта така, че да не ми обърква колата така по този начин.....



  6. #4746
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Ами успех с намирането на точния газаджия!

  7. #4747
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    И най-добрият газаджия трудно ще настрои газовата, ако не знае, дали трябва да направи сместа по-богата или по-бедна.
    За да се изясни това, трябва да се направи диагностика на бензиновия компютър и да се види стойността на FRA параметъра (дългия трим).

    Извинявам се, че го повтарям, но имам усещането, че това не стана ясно на питащия.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #4748

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И най-добрият газаджия трудно ще настрои газовата, ако не знае, дали трябва да направи сместа по-богата или по-бедна.
    За да се изясни това, трябва да се направи диагностика на бензиновия компютър и да се види стойността на FRA параметъра (дългия трим).

    Извинявам се, че го повтарям, но имам усещането, че това не стана ясно на питащия.
    Тъй като видях, че колата върви перфектно на бензин след зануляване на компютъра на колата и адаптация и изчезва FRA параметър като грешка. Въпроса ми е следния който ми се върти из главата. Може ли преди да отида на газаджия отново да си ресна компютъра на колата и пак да го адаптирам и след като съм сигурен, че колата работи перфектно на бензин и да отида така като карам на бензин само до газаджията за да си стоят настройките и той да ми я настрой спрямо настройките на бензина?



  9. #4749
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    И така може, но най-добре е да се погледнe FRA параметъра в момент в който има грешка за сместа. Ако стойността му е над 1,05 газта трябва да се увеличи. Ако е под 0,95 - трябва да се намали. Нещо повече - след настройката на газовата е добре, след определен пробег, отново да се види въпросната стойност и ако е необходимо, газовата да се пипне отново, независимо, че може грешката вече да не я записва. Така докато се постигне настройка на газ при която FRA е максимално близо до 1.

    В резюме - не може да се постигне добра настройка на газ, без да се следи адаптацията на бензиновия компютър.

    Точно поради тази причина, при по-съвременните уредби, двата компютъра имат логическа връзка и това за което говорим, става автоматично.
    Last edited by ecotronic; 30-01-2021 at 21:44.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #4750

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И така може, но най-добре е да се погледнe FRA параметъра в момент в който има грешка за сместа. Ако стойността му е над 1,05 газта трябва да се увеличи. Ако е под 0,95 - трябва да се намали. Нещо повече - след настройката на газовата е добре, след определен пробег, отново да се види въпросната стойност и ако е необходимо, газовата да се пипне отново, независимо, че може грешката вече да не я записва. Така докато се постигне настройка на газ при която FRA е максимално близо до 1.

    В резюме - не може да се постигне добра настройка на газ, без да се следи адаптацията на бензиновия компютър.

    Точно поради тази причина, при по-съвременните уредби, двата компютъра имат логическа връзка и това за което говорим, става автоматично.
    Мале, звучи ми доста сложно....В случая аз какво трябва да направя? Тоест да се обърна към газаджия с тази молба да види този FRA показател или трябва първо да отида при човек който разбира на диагностики и да ми я закачи и след това какво точно трябва да направи? Защото аз разбирам това което ми казваш, че трябва да отида и на човек да закачи самата кола и на газаджия, но как газаджията ще знае какво точно е правил този човек който ми е закачил колата на диагностиката като не комуникират по между си? Надявам се, че ме разбра. Та за това питам аз в случая какво точно трябва да направя за да стане всичко както трябва? И благодаря ти за отделеното време.



  11. #4751
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    81

    Default

    Казал, рекъл... Никой майстор не приема акъл от клиент, те са всезнайковци. Според мен проучи за истински майстор, който си разбира от работата и като намериш такъв просто му се довери и не му давай акъл.

  12. #4752

    Default

    Quote Originally Posted by NikMar View Post
    Казал, рекъл... Никой майстор не приема акъл от клиент, те са всезнайковци. Според мен проучи за истински майстор, който си разбира от работата и като намериш такъв просто му се довери и не му давай акъл.
    За какъв акъл става дума, аз говоря че установих проблема, че газовата уредба обърква компютъра на бензин и затова ме интересуваше дали да я настроя предварително да работи добре на бензин или така да му я закарам както си е разбазикан компютъра заради газовата. Аз ще му кажа просто, че газовата ми обърква компютъра на колата, а той да си прави сметката какво да прави за да оправи проблема.



  13. #4753
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Здравейте колеги,
    Изостанал съм с информацията.
    Какъв комплект носачи са най-издръжливи за шаси 147/156 достъпни в момента на пазара, че си харесах една 147ца?

  14. #4754
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Здравейте колеги,
    Изостанал съм с информацията.
    Какъв комплект носачи са най-издръжливи за шаси 147/156 достъпни в момента на пазара, че си харесах една 147ца?
    Аз сложих Monroe... според колеги във ФБ за има няма 5000км трябваше да се за кофата... вече са на 6000 и не са се обадили още...
    Според мен слагай за каквото имаш бюджет в момента и не го мисли... ако ги сменяш сам и има как да си ги купиш с отстъпка не е нужно толкова да го мислиш толкова.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  15. #4755
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, GT по-големичко ли е от 147? Имам предвид на ширина, дължина, багажник или няма съществена разлика? Мерси!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

Page 317 of 320 FirstFirst ... 217267307315316317318319 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •