Page 53 of 320 FirstFirst ... 343515253545563103153 ... LastLast
Results 781 to 795 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #781

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Нямаш грижи.
    По туборг на дръжка, от литър
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #782
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тя на мойта само шоферската прай така, и освен това гилзата на патрона се върти и ми се стрява че не е кръгла ами елипсовидна, щото в едно положение заяжда и тогава засяда.Освен с VD40 и други илачи я постисквах оттук аттам и с водна шкурка 2000 я позашкурих.Стана матова и засега не е засядала ма не се знае.Освен това има и надлъжни джезгии което значи че някъде дере, на пасажерската не засяда и гладко като бебешко дупе.Ма хайде ще им направим една профилактика.Обаче туборга ще го пиеш с цаца.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #783

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Тя на мойта само шоферската прай така, и освен това гилзата на патрона се върти и ми се стрява че не е кръгла ами елипсовидна, щото в едно положение заяжда и тогава засяда.Освен с VD40 и други илачи я постисквах оттук аттам и с водна шкурка 2000 я позашкурих.Стана матова и засега не е засядала ма не се знае.Освен това има и надлъжни джезгии което значи че някъде дере, на пасажерската не засяда и гладко като бебешко дупе.Ма хайде ще им направим една профилактика.Обаче туборга ще го пиеш с цаца.
    Аз от рибите ям само цаца, защото на другите няма кой да ми чисти кокалите. Жена ми не иска.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #784
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ти па ебати царя си...и кокалите да ти чистят.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ти па ебати царя си...и кокалите да ти чистят.
    И консерви ям, нали там се яде с кокалите
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #786
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    23

    Default

    Колеги трябва ми компетентно мнение и съвет откъде да започна ремонта. Имам проблем с токовете по колата, алтернатора не зарежда достатъчно (около 13). Въпроса е, че не съм сигурен дали е от алтернатора или не, защото например плафона в купето мига когато колата е запалена. Също така парното ми се усилва с пускане на фаровете (те са ксенон и също мигат докато запалят), и цъка в такт с мигачите когато ги пусна. Не знам дали имам проблем с масата, плюса или алтернатора, затова ако някой знае основните връзки (плюсови и на масата) къде се намират по купето, ще съм благодарен да сподели, за да проверя всичко. Алтернатор имам и утре ще го сменя, но не вярвам да е само от него, затова искам мнение по възможност тази вечер (ако не е много нахално ).
    Alfa Romeo 156 1.8 - Black Pearl

  7. #787
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми почни от акумолатора, течност има ли в клетките, ако трябва долей ДЕСТИЛИРАНА ВОДА.После виж клемите на кабелите.Замери го при угасен двигател, ако е под 12 си за нов, после запали и при включени фарове виж какво е напрежението 13,7 - 14,2.Оттам насетне търси причина.Хлабав, или износен пистов ремък, фриилайфа на шайбата на алтернатора, четки....Моя вчера сутринта се оказа че е умрял тотално - 0,00V , без предупреждение от рода на въй,въй,въйййй.... и така се сдобих с нов.
    Last edited by dimitar_vd62; 18-11-2013 at 22:23.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #788
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    23

    Default

    Не акумулатора си е добре, пък и е необслужваем. Сега се е поизтощил ама то е нормално като не се зарежда като хората. Проблема е, че не зарежда както трябва. Ремъка е нов на има няма 5к километра. Мисля си проблема ми да не е по скоро някъде то трасетата и връзките на проводниците. Утре ще сменя алтернатора и се надявам да се оправи, но не вярвам да е само от него.
    Alfa Romeo 156 1.8 - Black Pearl

  9. #789

    Default

    Колеги, възможно ли е да се сложи V6 мотор от 166 в купе на 156 и какво е необходимо да се прехвърли, освен мотора? На първо време ми идва на ум ЕКУ, скоростната кутия и съединителя, може би спирачки. Пружини и амортисьори предполагам също ще трябва да се сменят. Става въпрос за 3.0 V6 мотора от 166. И въобще има ли смисъл, или по-добре да си търся читава 166 със този мотор?

  10. #790

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Колеги, възможно ли е да се сложи V6 мотор от 166 в купе на 156 и какво е необходимо да се прехвърли, освен мотора? На първо време ми идва на ум ЕКУ, скоростната кутия и съединителя, може би спирачки. Пружини и амортисьори предполагам също ще трябва да се сменят. Става въпрос за 3.0 V6 мотора от 166. И въобще има ли смисъл, или по-добре да си търся читава 166 със този мотор?
    Ама разбира се http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=53280 ето колегата го е сложил

    Ето и цивилен вариант http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72542
    Last edited by thecleaner; 20-11-2013 at 09:09.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #791

    Default

    От прочетеното разбирам, че конверсията от Туинспарк е трудна... Ще трябва да търся 156 с V6, евентуално след това да взема 3.0 което става доста пари... По-добре да си търся направо GTA.

  12. #792

    Default

    Или още по-добре М-повер
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #793

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Или още по-добре М-повер
    Ааа, за мощна кола със задно още не съм дорасъл. Целта тук е друга .

  14. #794
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Има ли смисъл да се лепи ТИ праг или да си търся направо нов . Като под лепи освен лепило ще го армирам и с мрежа от колоконки от вътре .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  15. #795

    Default

    здравеите колеги . От известно време сам собственик на алфа 156 2.0 16 тс. не бях имал дертове до сега но онзи ден запали нормално поработи на място известно време след тва тръгнах минах 3-4 километра загуби мощност и угасна. Мъчих вартях не пали дори и двигателя като истина.Акумулатора накрая падна свалих заредих го и хоп лампата на инжекциятя свети а наред с тва и ключа на имото и тои не гасне, с един приятел им напражихме диагностика с Multiecu scan и излезнаха следните грешки прикачжам фаилове от тва което показа компа. Моля помагаите
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa1.jpg   Alfa2.jpg   Alfa3.jpg  

Page 53 of 320 FirstFirst ... 343515253545563103153 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •