Results 1 to 8 of 8

Thread: Още една 159-ка в клуба

  1. #1

    Default Още една 159-ка в клуба

    Да се представя и аз, От около месец и половина съм горд собственик на Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm (модел 2007) със 150 кончета под капака

    Колата ми я докараха от Германия, в много добро състояние с пълен TUV и наскоро сменено масло (което все го смених пак тук). Малко километрите и са много, но като двигател, интериор, въшност е много добре запазена.. единсвената забележка, наскоро се появи едно чукане отпред, при ниски скорости, на обтягане на волана или като мина някоя неравност.. четох че това са wishbone проблеми, и с един бърз сервиз се оправят безпроблемо.

    За колегите които мислят да взимат коли от чужбина и чрез доверен човек или познат (както направих аз) препоръчвам много внимателно да разгледате обявата, особено ако настоявате за някакви екстри. Аз например много исках да има blue&me и управление от волана, ама се оказах недогледал и недоразбрал немския Но в интерес на истината тази кола е такъв кеф за каране че това вече не го забелязвам

    Последно искам да задам един въпрос. Едно приятелче с 159-ка ми каза че си е качил новият софтуер за контрол на двигателя на неговата (и тя е модел от преди 2007) и е мега доволен от операцията. Доколкото знам, това променя малко Overboost-а на турбото (което вдига кончетата до 170, въртящия момент си остава същия), и вкарва някакви оптимизации от гледна точна на разход, и мениджмънта на DPF филтъра. Та въпросът ми е, мислите ли че подобна операция е удачна?

  2. #2
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Здрасти колега,

    Честито за придобивката. Дай снимки да точим лиги...

    Иначе, това за което говориш, му казват "чип" ("ремап") по нашите ширини и за дизелите е много удачна интервенция...
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  3. #3
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Честито!
    Много радост да ти носи!
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Честито и мн да те радва...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by __mARV View Post
    Да се представя и аз, От около месец и половина съм горд собственик на Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm (модел 2007) със 150 кончета под капака

    Колата ми я докараха от Германия, в много добро състояние с пълен TUV и наскоро сменено масло (което все го смених пак тук). Малко километрите и са много, но като двигател, интериор, въшност е много добре запазена.. единсвената забележка, наскоро се появи едно чукане отпред, при ниски скорости, на обтягане на волана или като мина някоя неравност.. четох че това са wishbone проблеми, и с един бърз сервиз се оправят безпроблемо.

    За колегите които мислят да взимат коли от чужбина и чрез доверен човек или познат (както направих аз) препоръчвам много внимателно да разгледате обявата, особено ако настоявате за някакви екстри. Аз например много исках да има blue&me и управление от волана, ама се оказах недогледал и недоразбрал немския Но в интерес на истината тази кола е такъв кеф за каране че това вече не го забелязвам

    Последно искам да задам един въпрос. Едно приятелче с 159-ка ми каза че си е качил новият софтуер за контрол на двигателя на неговата (и тя е модел от преди 2007) и е мега доволен от операцията. Доколкото знам, това променя малко Overboost-а на турбото (което вдига кончетата до 170, въртящия момент си остава същия), и вкарва някакви оптимизации от гледна точна на разход, и мениджмънта на DPF филтъра. Та въпросът ми е, мислите ли че подобна операция е удачна?
    Честито и от мен,милион безавариини км. ти пожелавам.На приятеля ти са му ремапнали колата,няма как да си остава същия въртящ момент.Операцията е удачна,стига да я прави някой,който знае какво прави,а не да се чудиш след време как ти е жива колата...........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Операцията е удачна
    Подкрепям тази кола сток ще си помисли човек, че е нарочно удушена (не е далеч от истината) намесата си е направо задължителна

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Чакаме снимки...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Честито, колега, със здраве и с много кеф да си я караш.
    Избрал си правилния начин да си купиш кола, и аз моята 166 я купих от Германия с ТЮВ и сервизна история.
    Колко ти излезе покупката ако не е тайна?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •