Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Лош ден за мен. Трябва да се разделям с колата. :(

  1. #1
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default Лош ден за мен. Трябва да се разделям с колата. :(

    Колеги, животът е хубав, но има и гадни моменти. Не ми се навлиза в подробности, защото изобщо не ми е приятно, ще кажа само две думи и те са - финансови затруднения. До миналата седмица правих планове какви подобрения да правя по колата си, то не бяха двд-та, камери, ремап, спортно окачване и генерация. А, днес, съм принуден да пиша този ужасен (за мен) пост.

    Ето това е колата.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71781
    http://www.cars.bg/u841964
    http://www.mobile.bg/11351195895638627

    Качил съм и интериорни снимки.

    Както се вижда от прекалено скоро съм с нея и абсолютно сериозно не съм и започнал да й се нарадвам въпреки ~ 8000 км, които съм навъртял с нея. Половината от които на дълъг път, където според мен, колата блести.

    Малко ми е емоционално, но ще се опитам да не пропускам нищо. Сега ще изброя нещата, които съм правил по колата, от когато я закупих преди няколко месеца.

    - Нови гуми Nokian ZG2 225/45/17 добра гума според мен. (Имам 3 резервни, една от които май нова, но със стар дот)

    -По окачването - тампони задна стаб. щанга, тампон заден десен шенкел, тампон голям заден носач, тампони предни големи носачи, ремонт шарнири долни носачи, реглаж преден и заден мост, гресиране горни носачи.

    -Жила ръчна спирачка

    -Филтър купе

    -Нов маркуч турбо

    -Дебитомер бош

    -Лагерна помпа на съединител

    -Смяна радиатор парно + антифриз + зареждане климатик

    Предишният собственик смени ремъци+ролки+масла и филтри, няколко дни преди да я купя, като съм виждал документите , но не са в мен. (а и помолих да ми проверят в сервиза да не ме излъжат нещо и всичко беше точно)

    Сега проблемите - тук ще съм изскрен, защото нямам причини да лъжа и мамя, може да се види в какво състояние е колата, а и не съм такъв човек.

    Външни забележки, има драскотини, малки и по-големи на няколко места по колата. Най-гадната е от ключ, които някой лайнар (извинявам се, но е така) ми тегли буквално 2 дни след като беше моя. А, и едно колче не видях веднъж и на задната броня съм се "подписал".

    Забележки по техническата част имам само свързани с ЕГР-то. Някой път си е наред, някой път не. Непредвидимо е. Мен лично ме дразнеше и тъкмо щях да ходя при Бобо да го оправя, но уви. Сега се сетих и че като включа на контакт преди да запаля се чува звук, който така и не разбрах от какво е. Ходих в Лисан там не установиха да е проблем. Не знам какво е. Последно се сещам, че имах на два пъти светване на лапите за тракшъна и АБС-а. Пак в същия сервиз ми изтриха грешките, като казаха, че проблем на датчика на педала на спирачката. От тогава (1 месец) съм нямал проблем. Може и да светне пак, но не мисля, че е болка за умиране.

    Да кажа, че всички ремонти съм ги правил в Лисан Сервиз и Екстрийм Сервиз, като препоръчвам горещо и двата.

    Дълъг стана поста, но се опитвам да съм честен към Вас.
    И май тук е моментът да кажа за цената. Колата я купих за 7300 лв. от тогава (4 месеца) съм вкарал за нея малко над 2400 лв. Сега я продавам за 7500 лв. Може би е нужно да спомена - СПЕШНО.

    За контакти, тук или тел - 0887 04 33 78 Младен

    Ако съм пропуснал нещо, питайте, а да, колата е с регистрация, очевидно, в движение , с гражданска до края на януари 2013.

    П.с. Осъзнавам, че този пост е за раздел "продава", но освен да продам колата искам и да споделя случващото ми се. Ще постна обявата и там.
    П.п.с. А, да, колата е произведена 10.10.2003 фейс-лифт.
    Last edited by ML 20V; 26-10-2012 at 14:47.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  2. #2
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    стига бе....

    Аз така трябваше да се разделя с един Патрол преди две години.. За шест дена го продадох но още го сънувам...

    Желая ти успех все пак, съжалявам че трябва да се разделяте, с много мерак я купи тая кола....
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  3. #3

    Default

    Нямаш ли друг вариант за намиране на пари Ще дойдат по-светли дни и ще ти е криво, че си я продал... Дано не ти трябват за някакви кофти събития парите

    Ако все пак няма накъде ти пожелавам да я продадеш на някой платежоспособен фен на марката
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  4. #4

    Default

    Жалко колега, дано да се оправиш и без да продаваш колата. Личи си, че си я гледаш с мерак, разбирам те напълно.

  5. #5
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Обиколих няколко заложни къщи, за да видя какво ще ми предложат, за да имам възможност да си я върна след определено време. Както при всички други финансови услуги в България, и тази е под всякаква критика. Подиграват се направо с хората.

    Надежда ще имам до последно, но за момента друг изход не виждам.

    Благодаря Ви колеги. Здрави да сме... и богати, де.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Пробвай да изтеглиш кредит от банка.

  7. #7
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by niki_future View Post
    Пробвай да изтеглиш кредит от банка.
    Кредит имам вече, не искам да се набутвам повече.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  8. #8
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Наистина жалко.
    166 2.4JTD-00г.

  9. #9

    Default

    И аз съжалявам и дано успееш да запазиш колата, но тази тема ме навя на мисълта, че човек трябва да се съобразява със средствата с които разполага, защото колата не е най-важното нещо в живота на един човек.
    Ако имаш примерно 20хил.лв си купи кола за 10, особено когато си семеен.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #10

    Default

    И е така и не е така. Аз гледам колата да ми отговаря на дохода за 4-5 месеца например. Все пак по ред обстоятелства никога не мога да запазя и спестя пари заради големи разходи по работа (от известно време работя сам) и куп други обстоятелства. Все пак ми трябва добра кола, защото пътувам доста и освен това не мога да карам опел кадет и да искам на клиентите ми прилични цени за направа на дизайн, корпоративни идентичност и т.н., ако отида с някой 20 годишен гнилоч. Тъжно е, че е така, но това за съжаление е психология на клиентите...
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  11. #11

    Default

    Погрешно е да се мисли, че колата е инвестиция.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #12

    Default

    Много ясно, че не е. Просто, когато пътуваш много, срещаш се с клиенти, имаш нужда от нея всеки ден и т.н. е неизбежен разход...
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  13. #13
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    За мен лично колата не е инвестиция. За мен е по-скоро страст и дори нужда. От малък имам афинитет към автомобилът като такъв и ще съм така до края на живота си. Това, винаги е било част от живота ми и дори бях доста близко до професионален пилот в ГТ сериите в Германия, няколко неща ми попречиха, ръста ми (190см) едно от тях. Може би за добро. Много голям брой хора използват колите като средство за стигане от А до Б. При мен не е така, а от това, което съм видял в този форум, за повечето тук - също. Няма нищо лошо в това, дори напротив!

    Та, за сегашната случка, имам просто професионални проблеми и съм без заплата вече над 2 месеца, а няма нужда да ви обяснявам колко е скъп животът в днешно време.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  14. #14

    Default

    По-добре се абстрахирай, че имаш кола и давай напред пък каквото стане - все едно, че си я ударил и вече не става за нищо.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  15. #15
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    old: добър съвет !

    Пробвай друго - Иди до няколко банки и кажи че имаш кредит който искаш да ре-финансираш и преструктурираш... Лъжеш мажеш и натаманяваш документи, за да ти отпуснат кредит, който да покрие стария, да имаш запас от пари и да плащаш по-малка вноска. Друг вариант - отиваш до твоята банка и казваш - имам проблем - не мога да плащам - преструктурирайте ми кредита - имам нужда примерно от толкова пари и нужда 5 месеца да не плащам, за да мога отново да погасявам задълженията си. Особено е важно да си настоятелен и нечестен с банките - те нямат чувствителност към друго отношение, за съжаление... Успех каквото и да измислиш...!
    Last edited by gorbi; 27-10-2012 at 07:35.
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •